Czerwona teoria spiskowa

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
RACJA PL ws. śmierci abp. Józefa Życińskiego

Rada Krajowa RACJI Polskiej Lewicy wydała oświadczenie w którym domaga się pełnej prawdy o śmierci arcybiskupa lubelskiego Józefa Życińskiego. Zdaniem partii konieczne jest wykonanie sekcji zwłok i przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie, zaś okoliczności śmierci rzymskokatolickiego hierarchy powinny zostać wyjaśnione w sposób nie budzący żadnych wątpliwości.

W dniu 10 lutego w wieku 62 lat zmarł arcybiskup Józef Życiński. Był on postrzegany jako kościelny liberał i kapłan o poglądach często odbiegających od oficjalnego stanowiska kościoła katolickiego. Tym samym przysparzał sobie wrogów w instytucji, którą reprezentował. Okoliczności śmierci biskupa rodzą wiele spekulacji - czytamy w dokumencie.

Ugrupowanie przypomina, że początkowo jako przyczynę śmierci podano wylew krwi do mózgu, potem zmieniono diagnozę na zawał serca. Hierarchia kościelna pomimo wątpliwości stwierdziła, że sekcja zwłok nie jest jednak konieczna, zaś ciało biskupa ma być przywiezione do Polski w zaplombowanej trumnie, którą zakazano otwierać.

Wskazane wyżej okoliczności są wystarczającą przesłanką, by wątpić w naturalny charakter tej śmierci, tym bardziej, że jak wskazują choćby komentarze w Internecie, niektórych środowisk specjalnie ona nie zmartwiła. W czasach PRL każda śmierć księdza w podejrzanych okolicznościach powodowała niepokoje społeczne i była szczegółowo badana - pisze RACJA PL.

Michał Warecki

źródło
Ja wymiękam.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Ale jaka ta lewica dobra. Jak zajęła się bezstronnie biskupem. Coś mi się wydaje, że czytanie Dana Browne'a powoduje pewien ubytek intelektualny.
 

Karchon

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
Niesamowite, że taki lubiany Życiński był, myślałem, że w tym kraju modne już tylko jest palikoteizm :) a jednak okazuje się, że przyzwoici ludzie są i w klerze?
 

Ramonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
30
Punkty reakcji
1
Mhm... ciekawa sprawa z tym arcybiskupem, mnie też się zawsze wydawało, że kościół ma swoje metody na usuwanie niewygodnych członków. Państwo w państwie ale zastanawiam się po jakiego grzyba angażować w rozwikłanie takich spraw finanse publiczne, czyżby ktoś znów desperacko starał się odwrócić uwagę Polaków od spraw naprawdę istotnych? I jeszcze lewica, ehh. to jest co najmniej dziwne.
 
Do góry