Czas na mnie !

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
długo z tym zwlekałam, ale już czas
na moje zdjęcia !
brr...
jestem amatorką, fotografuję od czerwca,szczególnie lubię tryb makro. i proszę o oceny :D

DSCF1173.JPG

DSCF1339.JPG

DSCF3043.JPG

niedługo następne, jak coś znajdę ;)
 

Brzydula112

Bywalec
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
170
Punkty reakcji
55
Miasto
Śląsk
Nie znam się za bardzo na fotografii, ale myslę że nie jest źle ;)
Najbardziej mi się chyba ślimaczek podoba :)
 

p4well

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Chojnice
No to tak hmm

Zaznaczam że to tylko moje skromne zdanie i spostrzeżenia:]
1. Jak robisz zdjęcie obiektu w wodzie czy na wodzie to trzeba starać się żeby nie było żadnych odbić w wodzie, a mam wrażenie że po części odbijasz się tam w dolnym prawym rogu. Trzeba było trochę popracować nad tym ujęciem ale pomimo wszystko dobre zdjęcie.
2. Generalnie wszystko cacy no może trochę przeszkadzają mi cienie padające przed ślimaczkiem
3. No tu niestety nie moge wypowiedzieć się pozytywnie. Pomijając fakt że kolega na zdjęciu wygląda jak skazany na dożywocie he:) Ten żółty plastik jakoś tak przeszkadza na tym zdjęciu bo zasłania modela. No i oświetlenie, cienie również je psują dół jest ciemny góra zbyt jasna.

Sumując 1i2 dobre ale jak zawsze można postarać się zrobić to lepiej:)

Pozdrawiam
 

Irving

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
202
Punkty reakcji
0
Kocham makro <3
Zdjęcie 1 mi się bardzo podoba . Świetne połączenie.
2-Fajne kolory, pomysł , rewelacja.
3-To zdjęcie najmniej mi się podoba. Nie wiem czemu :p

Pozdrawiam <33
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
dziękuję wam :*
paweł, z rad skorzystam ;) mojego odbicia w wodzie nie widzę, ale cień przed ślimakiem także mi się nie podoba :D a w trzecim zdjęciu o to chodziło, aby ukazać dolę zwierzątek w klatkach ;(
no dalej, dalej.
komentarze proszę ;)
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
... a w trzecim zdjęciu o to chodziło, aby ukazać dolę zwierzątek w klatkach ;(...

skoro zależy Ci aby pokazać dolę zwierzątek, to czemu zdjęcie jest kolorowe, wprost przesycone kolorami? nie trzyma się to kupy- jeśli dola to trzeba ukazać dramat na zdjęciu (np. wprowadzając silne kontrastowe światło lub czerń i biel)
ad. fotografii makro - fotografia makro jest bardzo ciekawa, jak pokazuje się coś, czego inni sami nie zwracają uwagi (np. kilka dni temu ktoś na forum zamieścił ciekawe zdjęcie ptaszka pijącego wodę)
ślimaka na kamieniu widziałem wiele razy, więc nie jest to dla mnie czymś nowym
fotografia makro wymaga ciut przygotowania, przemyślenia tego, co chce się pokazać, to nie może być coś w stylu: idzie ślimak to zrobię mu fotkę :/
wiem, że to Twoje początki więc podoba Ci się to, co pokazujesz, więc na przyszłość warto zapamiętać moje uwagi
pozdrawiam
 

ramona05

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Co prawda otrzymałaś juz wiele cennych, fachowych wskazówek, ale muszę dodać - że dla mnie (amatorki) - to pierwsze, z żabką - jest przeeeeecudne!
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
poczytaj trochę o kadrowaniu http://www.fotopolis.pl/index.php?n=699
ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz ;)

po przeczytaniu info z tamtej strony wyjdź na dwór i postaraj się kierować się tym co tam jest napisane :) Czekam na efekty (kolejne zdjęcia) :)
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
dziękuję :*
zapoznam się i wyjdę na ogród jak przestanie padać.
zauważyłam na zdjęciu z ślimakiem kawałek trawy w prawym górnym rogu.
czy o to chodziło?
 
Do góry