czarna magia a wiara w Boga

Toxic_Princess

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdynia
Nie.
Bóg doskonale wie czy zostaniesz zbawiona czy nie. Nie jest wykonalne aby człowiek zły miał być przeznaczony na zbawienie, chyba, że się nawróci. Bez względu na koleje losu danego człowieka, Bóg jako wszechwiedzący doskonale wie dokąd zaprowadzą czyny danego człowieka.


To poco jest wolna wola? Czyli on np. zakłada że pójde do piekła to poco takiego cżlowieka stwarza? po co się starać? A jak stworzy jako dobra osobę? to dlaczego nie ma równych szans? ; >
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
To poco jest wolna wola?
Wolałbyś być robotem?

Czyli on np. zakłada że pójde do piekła to poco takiego cżlowieka stwarza?
Bóg jako wszechwiedzący zna wszystkie możliwości twojej przyszłości, każdy twój wybór ablo przybliża cię do zbawienia lub do potępienia, cokolwiek byś nie uczynił Bóg wie do czego to może doprowadzić.

po co się starać?
Aby ukazać przed Bogiem, że jesteś godzien Jego chwały. Że jesteś godzien dostąpić zbawienia. To nie jest tak, że nie należy się starać, wręcz przeciwnie. Bóg widzi dokładnie, że możesz osiągnąć świętość i zbawienie, lecz jak się starać nie będziesz to nici z tego.

A jak stworzy jako dobra osobę?
Każda stworzona istota jest dobra. Dalsze życie, wybory, decyzje tworzą człowieka dobrym lub złym.
Każdy człowiek, nawet najbardziej zły może się nawrócić i dostąpić zbawienia.

to dlaczego nie ma równych szans? ; >
Każdy człowiek musiałby wyglądać tak samo, żyć w takim samym środowisku, posiadać takich samych rodziców, takie same rodzeństwo, jeść to samo, mieć taką samą pracę, takie same myśli i wyobrażenia.

Dalej chcesz równe szanse?


Każdy człowiek, bez względu na rzeczywistość w jakiej się znalazł ma szansę na życie w świętości i zbawienie.
Trzeba tylko chcieć.
 
P

Pawian

Guest
Mam wrażenie,że piszący te tematy nie zdają sobie sprawy z ich tendencyjnej ograniczoności i mętliku pojęciowego.Ze złem i niesprawiedliwością należy walczyć wszelkimi sposobami aby naprawić świat.Zwierzęta(np.muchy) nie będą z tym walczyć,tylko człowiek rozróżnia dobro od zła.Z całą pewnością sprawiedliwy i miłosierny Bóg pochwala walkę w słusznej sprawie.Nazywanie jakichś praktyk religijnych czarną magią nie patrząc na rezultaty tych działań ani na pobudki jakimi kierowali się działający(a może pozytywne?)ma na celu interesy jakiejś wąskiej,uprzywilejowanej kasty społecznej.Nie dajmy się manipulować i żądajmy precyzyjnych i konkretnych definicji.W przeciwnym wypadku doczekamy się,że ta ogólnikowa definicja zostanie użyta przez spryciarzy w celu podporządkowania i wyzyskiwania całego społeczeństwa jak już nieraz bywało w historii..
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Zgadzam się Szpaku,dodałbym jednak,że i jedno i drugie można użyć w dobrej ale i w złej sprawie,jak każdą ideologię..
o kółko wzajemnej adoracji :D
komunista z ateistą ku chwale sojuza :D !!
ale co by nie czynić oftopu : dla mnie to czarna magia bo wierze w Boga !!!!
a wasze ideologie to dopiero magia ... czerwona magia !! :D
 
P

Pawian

Guest
Dirku drogi!Do słowa magia KrK dodał słowo czarna i już mamy coś negatywnego,szkodliwego heretyckiego.Tak robili z "konkurencją"zawsze.Ty z kolei wierzysz,że masz wyłączność na prawidłowe rozumienie idei Boga,a pozostali to czerwoni komuniści lub ateiści.To wielkie uproszczenie,ale slogan powinien być prosty,aby trafić do zwykłych ludzi i nieść dawkę agresji i nietolerancji,aby poruszyć najniższe instynkty.Ja realizowaną ideę Boga widzę tam,gdzie człowiek traktuje drugiego jak siebie samego.Ty widzisz w systemie kastowym,jedynozbawczym,nieomylnym.Magia to takie oddziaływanie na rzeczywistość które opiera się racjonalnemu rozumowaniu i ma wiele wspólnego z religią.Jeżeli rezultaty tych działań są pozytywne społecznie,to czemu ma być sprzeczna z ideą sprawiedliwości Boskiej?
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Dirku drogi!Do słowa magia KrK dodał słowo czarna i już mamy coś negatywnego,szkodliwego heretyckiego.Tak robili z "konkurencją"zawsze.Ty z kolei wierzysz,że masz wyłączność na prawidłowe rozumienie idei Boga,a pozostali to czerwoni komuniści lub ateiści.To wielkie uproszczenie,ale slogan powinien być prosty,aby trafić do zwykłych ludzi i nieść dawkę agresji i nietolerancji,aby poruszyć najniższe instynkty.Ja realizowaną ideę Boga widzę tam,gdzie człowiek traktuje drugiego jak siebie samego.Ty widzisz w systemie kastowym,jedynozbawczym,nieomylnym.Magia to takie oddziaływanie na rzeczywistość które opiera się racjonalnemu rozumowaniu i ma wiele wspólnego z religią.Jeżeli rezultaty tych działań są pozytywne społecznie,to czemu ma być sprzeczna z ideą sprawiedliwości Boskiej?
Pawianie przypominam nie jestem katolem !!
Wiem czym pachnie KrK i był czas że wojowałem z tym "odorkiem" i nadal z przyjemnością wskazuje wszelkie wybuchy smrodliwych gazów z rozkładającej się miejscami instytucji (z naciskiem na - MIEJSCAMI!! )!!

Sprawiedliwości nigdy nie było niema i nigdy nie będzie na tym świecie czekajmy na ponowne przyjście Mesjasza i Królestwo Niebieskie!!
Pokorni i cisi nigdy nie posiądą tej ziemi !! ;)
Natury nie zmienisz ......

Socjalizm jest złem !!
tyle że magia socjalizmu jest słodka i łatwo trafia pod strzechy i wypacza naturalny bieg rzeczy !!
jak będę miał chwilkę to resztę dopowiem na pw coby oftopa nie mnożyć !! ;)
 
Do góry