Cytaty biblijne

pjakpatryk

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
pokój
Witam!

W piętek poprowadzę PDMD i do spotkania potrzebuje cytatów z Pisma Świętego na temat pomagania.
[ Chodzi o wypowiedzi Boga na temat pomocy 2. człowiekowi ].

Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuje z góry:).

AHA Cytaty proszę podawać do jutra wieczór [ w piątek będzie już za póżno ]
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Same cytaty nic Ci nie dadzą skoro prowadzisz. Jesteś nieprzygotowany, popraw się i sam poszukaj w Piśmie :)
 

hmmm-22

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Galatów 6:9,10-9 (BT)_W czynieniu dobrze nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy. 10 A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze.

Gal. 5: 13,14 (BT) - 13 Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! 14 Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego*.

Jakuba 2:14-26 (BT) - 14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?* 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą*.
20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?* 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość*, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary*. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich*, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

RESZTĘ SAM POSZUKAJ PRZYDA CI SIĘ TO!
 

pjakpatryk

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
pokój
Same cytaty nic Ci nie dadzą skoro prowadzisz. Jesteś nieprzygotowany, popraw się i sam poszukaj w Piśmie :)
Jestem przygotowany, gdyż mam bardzo dużo materiałów, jednak pomyślałem, że jeśli będę miał przygotowane fragmenty biblijne dzieci łatwiej zrozumieją temat. Nie będę szukał po piśmie, gdyż nie przeczytałem jeszcze ŻADNEJ Ewangelii i zupełnie nie mam pojęcia, w którym miejscu PŚ umieszczone są wypowiedzi Jezusa o pomocy drugiemu człowiekowi.
Galatów 6:9,10-9 (BT)_W czynieniu dobrze nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy. 10 A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze. Gal. 5: 13,14 (BT) - 13 Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! 14 Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego*. Jakuba 2:14-26 (BT) - 14 Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?* 15 Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, 16 a ktoś z was powie im: «Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!» - a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała - to na co się to przyda? 17 Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. 18 Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. 19 Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą*. 20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?* 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość*, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary*. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich*, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków. RESZTĘ SAM POSZUKAJ PRZYDA CI SIĘ TO!
Dziękuje!:)"RESZTĘ SAM POSZUKAJ PRZYDA CI SIĘ TO!"Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Czy to jest jakaś złośliwość skierowana w moim kierunku?Mam nadzieję, że nie, jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam!
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
Jestem przygotowany, gdyż mam bardzo dużo materiałów, jednak pomyślałem, że jeśli będę miał przygotowane fragmenty biblijne dzieci łatwiej zrozumieją temat. Nie będę szukał po piśmie, gdyż nie przeczytałem jeszcze ŻADNEJ Ewangelii i zupełnie nie mam pojęcia, w którym miejscu PŚ umieszczone są wypowiedzi Jezusa o pomocy drugiemu człowiekowi.Dziękuje!:)"RESZTĘ SAM POSZUKAJ PRZYDA CI SIĘ TO!"Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Czy to jest jakaś złośliwość skierowana w moim kierunku?Mam nadzieję, że nie, jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam!
w szukaniu cytatów biblijnych pomocny jest pewnien program o nazwie Bible Works. Zawiera większość dostępnych obecnie tłumaczeń Pisma Świętego - nie tylko katolickie ale też i inne. Co najważniejsze używając programu masz możliwość równlogłego zestawienia w kilku językach.
 

pjakpatryk

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
pokój
w szukaniu cytatów biblijnych pomocny jest pewnien program o nazwie Bible Works. Zawiera większość dostępnych obecnie tłumaczeń Pisma Świętego - nie tylko katolickie ale też i inne. Co najważniejsze używając programu masz możliwość równlogłego zestawienia w kilku językach.

Może go sobie ściągne?? :sexy:
Dzięki!
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Szymon ma rację to dobry program ale już profesional. Tyle że autorowi postu nie chce się nawet otworzyć biblii jak czytamy : ( szkoda. Ale na zachęte może chociaż stary dobry Theofilos ? Znajdziesz w google.
 

pjakpatryk

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
pokój
Szymon ma rację to dobry program ale już profesional. Tyle że autorowi postu nie chce się nawet otworzyć biblii jak czytamy : ( szkoda.n ALKew na zachęte mzoe chociaż stary dobry Theofilos ? Znajdziesz na google.
Jak byś chciał/a wiedzieć to szukałem cytatów. Przeczytałem 20 stron i nic nie wyłapałem. Niestety Biblii nie przeczytałem, więc nie wiem w jakich momentach Jezus mówi o pomaganiu. Nie mam czasu, aby przeczytać 4 Ewangelie w kilka godzin. Nigdy nie słyszałem o programach, które zawierają cytaty z Ewangelii, psalmów itp. Gdybym słyszał nie założyłbym tego tematu. Cytaty pomagają pomaganiu drugiemu człowiekowi - przeczytaj je - może wtedy zrozumiesz na czym polega POMOC drugiemu człowiekowi. Poprosiłem o cytaty i już stało się coś strasznego. Jak chcesz to zakupię specjalnie dla Ciebie 4 Ewangelię i dam Ci 3 godziny na przeczytaniu ich i znalezieniu w nich cytatów na temat Maryi - dałabyś radę?
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
Miłego ściągania> Nie wiem czy jest dostępny w Polsce, ja dostałem go kiedyś od mojego wykładowcy od Starego Testamentu, ale płyta się zapodziała. On z kolei przywiózł go z Rzymu gdzie dostał go od swojego kolegi jakiegoś włoskiego księdza również biblisty. Wtedy kosztował 500$. Więc jak uda ci się ściągnąć to daj znać ;)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Patryczku nie oburzaj sie proszę. Moja wypowiedź miał na celu zwrócenie twojej uwagi na fakt, iż nigdy nie czytałeś i że tu leży sedno twojego problemu iż nie możesz znaleźć a nie w 4 godzinach :) Chiałeś gotowca i nie napracowac się. To tyle.

Mimo wszytko zachęcam do czytania :papa:
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Jak byś chciał/a wiedzieć to szukałem cytatów. Przeczytałem 20 stron i nic nie wyłapałem. Niestety Biblii nie przeczytałem, więc nie wiem w jakich momentach Jezus mówi o pomaganiu. Nie mam czasu, aby przeczytać 4 Ewangelie w kilka godzin. Nigdy nie słyszałem o programach, które zawierają cytaty z Ewangelii, psalmów itp. Gdybym słyszał nie założyłbym tego tematu. Cytaty pomagają pomaganiu drugiemu człowiekowi - przeczytaj je - może wtedy zrozumiesz na czym polega POMOC drugiemu człowiekowi. Poprosiłem o cytaty i już stało się coś strasznego. Jak chcesz to zakupię specjalnie dla Ciebie 4 Ewangelię i dam Ci 3 godziny na przeczytaniu ich i znalezieniu w nich cytatów na temat Maryi - dałabyś radę?
Nic nie wyłapałeś ?
a co chciałeś wyłapać jesli nie czytałeś , widzisz jak ważne jest Wiedzieć o CZYM mówił Jezus
Sam zauważyłes ,ze niewiesz w JAKICH momentach Jezus mówi o pomaganiu .
Skoro wiedziałes ,ze bedziesz sie udzielał to dlaczego zwlekałeś?
Nigdy nie słyszałes o programach z cytatami ?
Możesz to wszystko nadrobic by juz nie miec dla siebie wytłumaczenia - niezwlekaj
Dałby radę .3godz 4 Ewan . :)
 

hmmm-22

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Jestem przygotowany, gdyż mam bardzo dużo materiałów, jednak pomyślałem, że jeśli będę miał przygotowane fragmenty biblijne dzieci łatwiej zrozumieją temat. Nie będę szukał po piśmie, gdyż nie przeczytałem jeszcze ŻADNEJ Ewangelii i zupełnie nie mam pojęcia, w którym miejscu PŚ umieszczone są wypowiedzi Jezusa o pomocy drugiemu człowiekowi.Dziękuje!:)"RESZTĘ SAM POSZUKAJ PRZYDA CI SIĘ TO!"Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi? Czy to jest jakaś złośliwość skierowana w moim kierunku?Mam nadzieję, że nie, jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam!

po prostu nie miałem za dużo czasu
 
Do góry