Ćwiczę codziennie od 3 miesięcy...

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
Od jakiś 3 miesięcy codziennie robię brzuszki,doszłam do 50 dziennie,czasami robię 50 po południu i 50 wieczorem.
Nie objadam się,a do płaskiego brzucha naprawdę mi daleko..
Mam 158 cm wzrostu,ważę 46 kg,więc bez sensu byłoby się odchudzać,chciałabym mieć tylko płaski brzuch..
Nie wiem co robię nie tak,może powinnam ćwiczyć więcej i poczekać jeszcze kilka miesięcy,ma ktoś jakiś pomysł ?:)
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Ja od tygodnia robię brzuszki i robię 3 razy dziennie po 50, a na tym nie zamierzam poprzestać, bo to stanowczo za mało.
Rób je seriami np po 25 z przerwą 30 sekundową, a wtedy będziesz mogła ich zrobić więcej.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Przede wszystkim nie ćwicz codziennie. 4-5 razy w tygodniu wystarczy. Organizm rozwija się wtedy kiedy odpoczywa. Z tego co rozumiem, robisz cały czas jedno i to samo ćwiczenie na brzuch? Jeżeli tak to znaczy że mięśnie się już przyzwyczaiły do tego ćwiczenia i efektów nie będzie. Polecam Ci takie treningi na brzuch jak ABS 8 min lub ABS 7 min. Znajdziesz je na youtube. Możesz trenować na zmianę. Ważne jest to żeby nie przyzwyczajać mięśni do jednego ćwiczenia.Będziesz je robiła 3-4 razy w tygodniu i po 2-3 tygodniach już powinnaś widzieć efekty zakładając oczywiście że trzymasz dietę bo bez diety ćwiczenia na brzuch nie mają żadnego sensu. Powodzenia!
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Powiem Ci kolego, że to trochę dziwne co napisałeś na temat tego, że mięśnie przyzwyczajają się do ćwiczeń. Jakiś czas temu robiłam właśnie brzuszki 3 razy dziennie przez pół roku, oczywiście też stosując dietę, i miałam ładnie płaski brzuch i fajnie wykształcone mięśnie.
 

Princess:*

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2010
Posty
222
Punkty reakcji
3
50 brzuszków to małoo... jeśli chcesz mieć płaski brzuch to musisz dołożyć też inne ćwiczenia tak żeby było ok godzine dziennie, bo organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po 30min ćwiczeń. No i jak diety nie masz jesz słodycze to nic z tego nie będzie.. Ja robiłam około 3-4tysiące brzuszków dziennie i do tego inne ćwiczenia i w tydzień schudłam 4kg.
 

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
50 brzuszków to małoo... jeśli chcesz mieć płaski brzuch to musisz dołożyć też inne ćwiczenia tak żeby było ok godzine dziennie, bo organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po 30min ćwiczeń. No i jak diety nie masz jesz słodycze to nic z tego nie będzie.. Ja robiłam około 3-4tysiące brzuszków dziennie i do tego inne ćwiczenia i w tydzień schudłam 4kg.
3-4 tysiące brzuszków dziennie ?!
o boże....strasznie dużo :D
słodyczy nie jem w ogóle :)
a te inne ćwiczenia,które powinnam robić żeby wyszła 1 godzina,to może być cokolwiek,byle po prostu coś robić,tak ??
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Powiem Ci kolego, że to trochę dziwne co napisałeś na temat tego, że mięśnie przyzwyczajają się do ćwiczeń. Jakiś czas temu robiłam właśnie brzuszki 3 razy dziennie przez pół roku, oczywiście też stosując dietę, i miałam ładnie płaski brzuch i fajnie wykształcone mięśnie.

Owszem można i tak, ale wtedy efekty są dużo mniej widoczne i trzeba na nie więcej pracować. Generalnie ćwiczenia powinno się zmieniać co 6-7 tygodniu jeżeli ktoś ćwiczy na siłowni. Natomiast główną ideą różnorodności ćwiczeń jest to aby nie popaść w monotonie i nie robić cały czas tego samego, a czym bardziej różnorodne ćwiczenia robisz, tym samym angażujesz w prace więcej mięśni. Co za tym idzie mięśnie wszystkie mięśnie rozwijają się równocześnie a nie tylko jeden:)
 

Princess:*

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2010
Posty
222
Punkty reakcji
3
proponuje nie robić tak, że najpierw brzuszki potem pompki przysiady itd.... najlepiej seriami brzuszki-przysiady-brzuszki-pompki. Proponuje też bieganie albo rower :) zwłaszcza ze fajan pogoda jest :D
 

Izabela_1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2007
Posty
128
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
nadmorskie miasteczko ;)
proponuje nie robić tak, że najpierw brzuszki potem pompki przysiady itd.... najlepiej seriami brzuszki-przysiady-brzuszki-pompki. Proponuje też bieganie albo rower :) zwłaszcza ze fajan pogoda jest :D
Mam w domu rower stacjonarny,wolę jeździć na tym niż na takim normalnym xD
Co myślisz o czymś takim,że np robię brzuszki,jakieś bieganie,itd później rower i na koniec znowu bieganie i brzuszki ??
Może tak być ??:)
 
Do góry