Coś w Polsce blokuje wyniki wyszukiwań w google itp.

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Ostatnio podczas urlopu zauważyłem że... wyniki wyszukiwań są różne w zależności od kraju z którego zostały wysłane...
Ten sam komputer - ten sam system - podpięty został do internetu bezprzewodowego na granicy Niemiecko / Polskiej a dokłądnie w Słubicach nad Odrą. Komputer znajdował się na stronie niemieckiej lecz miał bardzo dobry sygnał Play. Zauważyłem, że... po wpisaniu zapytania w google lub inne wyszukiwarki... Polski modem wyszukuje całkiem co innego jak modem z kartą niemieckiego T-Mobile.

Wystarczy wpisać słowo: strajk pracowników w Warszawie...

Polska karta wyszukuje stare informacje sprzed lat! Nic nowego.... Niemiecka zaś, wszystko aktualne!
Po wysłaniu zapytania z Niemieckiego modemu - mamy całkiem inne wyniki jak z Polskiego.

Ten sam schemat sprawdziłem w innych rejonach kraju. Tym razem z kartami Play i Orange Free oraz na granicy Czesko / Polskiej (Czeska Vodafone) oraz Rosyjsko Polskiej (sieć EXTEL). Taka sama sytuacja!! Całkiem inne wyniki wyszukiwania! Zaznaczę, iż... używałem np. strony google.pl a nie google.de czy google.cz! Po zadaniu zapytania z polskiego modemu - nie ważne czy ze strony z prefiksem .pl, czy .de wyniki są takie same lecz... bardzo, bardzo mocno różnią się od wyników z zagranicznych kart!

Zauważyłem też, że... google w Niemczech czy Czechach jest o wiele szybsze od Polskiego.

I teraz pytanie...
Co jest grane???
Blokuje ktoś Nas???
 
V

Vicen

Guest
Nie, to normalna sytuacja - wszystkie wyniki są geolokalizowane do danego kraju, a nawet więcej, do miejscowości Twojego IP. Możesz to zmienić w ustawienieach google, ale nadal musisz mieć ustawiony jakiś kraj. Chodzi o to żeby Adwords podawał wyniki dla Twojej lokalizacji, żeby reklama w wyszukiwarkachbyła dostosowana dla Ciebie. Tak samo gdy jesteś zalogowany do jakiejś usługii google - zmiena to wyniki wyszukiwana.

Usunięto link z reklamą. // Gressil
 
Do góry