cos na odbielenie bialek:)

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
jakie znacie sposoby na odbielanie bialek ? mam strasznie poczerwienione oczy, od pisania pracy pekaja mi i bola, boje sie, ze je w koncu gubie gdzies:). dajcie znac.
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
TyChY !!
Kup kropelki na przemęczone oczy. Mi takie pomogły... Miałam normalnie krew rozlaną w oku. Bo mi te żyłki popękały.
 

Liss

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2007
Posty
45
Punkty reakcji
0
Nie pij tyle :p Kropelki radze, lub rózne oklady, ale to raczej pomaga chyba na powieki i skore. Spytaj w aptece.Teraz sa takie krople zwęzajace naczynka. Tylko visin nie kupuj,bo drogie. Popytaj o jakis polski odpowiednik.
 

meg17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Tak tak kropelki.
Ja nabyłam w Tunezji taki czarny proszek na buteleczce jest napisane ,, Surma,, ale wątpie czy to by było wskazane, jeśli masz zaczerwienione oczy. Po tym proszku fajne oczka sie ma ;), ja daje na dolna powieke? Jakbym kreske miała a białkaa jakie bialutkie ho ho<- to tak na marginesie co do białych białek ;)
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
jakie znacie sposoby na odbielanie bialek ?
na "odbielanie" to wybielacz np. ace :p

Kup kropelki na przemęczone oczy. Mi takie pomogły... Miałam normalnie krew rozlaną w oku. Bo mi te żyłki popękały.
no ja też bym była za kroplami. prawdopodobnie używałaś kropli z chlorowodorkiem tetrahydrozoliny, bo ma działanie nawilżające, likwidujące zaczerwienienie i podrażnienie.

rózne oklady, ale to raczej pomaga chyba na powieki i skore.
zimne okłady nie powodują polepszenia kondycji skóry, mogą zlikwidować trochę obrzęki i tzw. "worki" ale mają też działanie na naczynka i przekrwione oczy. zwężają naczynka, ale oczywiście nie nawilżają i nie dają takiego dobrego efektu jak krople ;)

Popytaj o jakis polski odpowiednik.
starazolin?

"meguska" napisał:
Ja nabyłam w Tunezji taki czarny proszek na buteleczce jest napisane ,, Surma,,
co to za zajzajer? :mruga:
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
krem chlodzacy to chyba nie na to ogolnie? ;/. nie ogarniam tematu, ale tak mi sie wydaje. co do starazolinu to rzeczywiscie, sprawdizlem sobie ceny, duzo tanszy od visina, sklad ten sam wiec wezme te krople pewnie, ale przyznam sie, ze nie lubie eksperymentowac ogolnie z takimi rzeczami, jakos nie wyrobilem sobie dotych czas zaufania do lekow, choc do polskich jest mimo wszystko to zaufanie duzo wieksze niz zagramanicznych
 

mandala

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
surma - to taki czarny barwnik do makijarzu, cos jak egipski kohl, czy cuś. Arabki sobie tym oczy malują i optycznie to wybiela białka :)...zdrowsze od naszych kredek i linerów.
A polski odpowiednik visine to wlasnie starazolin :)...wiem, ze cenowo bardziej przystepny, no i taki sam skład.
powodzenia :)
 

dominikaaa800

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Nie no ja uzywam visine... :) przyznam ze dobre. Gdybym wiedziala ,ze jest jakis polski odpowiednik to na pewno bym nie przeplacala;p
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
Nie no ja uzywam visine... :) przyznam ze dobre. Gdybym wiedziala ,ze jest jakis polski odpowiednik to na pewno bym nie przeplacala;p


dokladnie, wejdz sobie na pierwsza lepsza strone apteki onlone i porownaj ceny, polski lek jest tanszy o 30-40%, a sklad lekow ten sam. przynam sie, ze to dla mnie zagadka po jaka cholere ludzie przeplacaja za zachodnie leki, tylko dlatego, ze sa reklamowane w telewizji?
 

dominikaaa800

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
dokladnie, wejdz sobie na pierwsza lepsza strone apteki onlone i porownaj ceny, polski lek jest tanszy o 30-40%, a sklad lekow ten sam. przynam sie, ze to dla mnie zagadka po jaka cholere ludzie przeplacaja za zachodnie leki, tylko dlatego, ze sa reklamowane w telewizji?
hmm powiem ci ,ze ja akurat szybko porzebowalam kropli i nie szukalam po stronach internetowych:) a wiadomo ,ze pani w aptece doradzi krople drozsze niz te tansze :)
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
przyznam sie, ze nie lubie eksperymentowac ogolnie z takimi rzeczami, jakos nie wyrobilem sobie dotych czas zaufania do lekow, choc do polskich jest mimo wszystko to zaufanie duzo wieksze niz zagramanicznych
to ja Ci mogę wyrobić zaufanie :p tak serio, to mogę potwierdzic wiarygodność polpharmy i dobrą jakośc starazolinu z autopsji ;) bardzo dobre krople, szybko działają i mają przystępną cenę. nie ma się, czego bać. sprzedawane w aptece bez recepty, więc szkód nie mogą wyrządzać. nie bądź taki cykor! ko ko ko koo :p


surma - to taki czarny barwnik do makijarzu, cos jak egipski kohl, czy cuś. Arabki sobie tym oczy malują i optycznie to wybiela białka :)...zdrowsze od naszych kredek i linerów.
ach, ja myślałam, ze to jakiś specyfik do oka a nie do makijażu :D no to tak, to rozumiem, ale na pewno nie na co dzień. jabym z takimi krechami czarnymi wyszła na ulicę, to bym się co najmniej głupio i nienaturalnie czuła..

hmm powiem ci ,ze ja akurat szybko porzebowalam kropli i nie szukalam po stronach internetowych:) a wiadomo ,ze pani w aptece doradzi krople drozsze niz te tansze :)
no, babeczki w aptece to chyba maja profity od tych droższych produktów. także warto się najpierw zorientować w cenach i składzie, bo zawsze te kilka złociszy w kieszeni ;)
 

meg17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
''ach, ja myślałam, ze to jakiś specyfik do oka a nie do makijażu biggrin.gif no to tak, to rozumiem, ale na pewno nie na co dzień. jabym z takimi krechami czarnymi wyszła na ulicę, to bym się co najmniej głupio i nienaturalnie czuła..''

Ja robie kreski na dolnej powiece eh tam w srodku ze troche proszku dostaje mi sie do oka. To nie wyglada aż takk mocno ;) Wygląda jak czarna kredka, tylko wydaje mi sie ze jest bardziej trwała, tylko niestety ten czarny pylek zbiera sie w kąciku co nie wyglada za fajnie, trzeba miec po prostu lusterko przy sobie.
 

mandala

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Ja używam kredeczki czasami, ale częściej cień jakis perłowy. bo za jasna jestem, żeby sie czarna kreską obrysować. wygladała bym jak doda (blee). A to częsty błąd blondynek...za mocny makijaż do jasnej karnacji. Arabki moga sobie na to pozwolić, jasne! ;)
Co do kredki w oku, mi sie też zdarza, ze kosmetyk sie dostaje...ile od tego mialam zatarć i podraznień. Ale wtedy też stosuje kropelki (cos w stylu starazolinów) na noc i problem znika rano. Polecam.
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
hmm powiem ci ,ze ja akurat szybko porzebowalam kropli i nie szukalam po stronach internetowych:) a wiadomo ,ze pani w aptece doradzi krople drozsze niz te tansze :)

no niestety, panie w aptece czesto sa sponsorowane przez producentow zachodnich lekow i te polecaja, to samo robia lekarze w przychodniach, maja gotowe pieczatki z nazwami lekow, innych nie polecaja. a szkoda, bo wyglada na to, ze kieruja sie zyskiem a nie dobrem pacjenta:/
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Wcale nie.... <_< Moja mama pracuje w aptece... I chyba wie lepiej....
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wcale nie.... <_< Moja mama pracuje w aptece... I chyba wie lepiej....

mama pracuje w aptece, ale chyba nie zna wszystkich pan pracujacych w aptekach, by moc stwierdzic, ze inne w ten sposob nie robia, a te praktyki pan mgr z aptek sa niestety powszechnie znane. dzieje sie to dlateog, ze apteki maja profity z tego, ze sprzedaja konkretny lek. przyjezdza pan dystrybutor i honoruje apteke odpowiednio do ilosci sprzedanego produktu. dlateog nie zawsze polecaja najtanszy lub najlepszy lek. taka ja zizn
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
No może gdzi indziej... ale nie tam, gdzi moja mama pracuje, tam chcą tylko dobra dla pacjentow :]
Nie róbmy offtopu.
 
Do góry