Cofanie się w czasie

vaxer12

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
358
Punkty reakcji
2
Miasto
:::::::::
Żebyś mógł się cofnąć w czasie to musisz wykorzystać "zapisany obraz", ale raczej w sklepach tego nie kupisz.
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Nie jest sztuką postawić teorię. Sztuką jest ją obalić lub potwierdzić. Co do cofania się w czasie - jeśli jest to możliwe, to nie w takiej formie, żeby z 20-latka zmienić się w 12-latka.

Einstein postawił teorię, której nikt do tej pory nie obalił, ale i nie potwierdził (bo niby jak?). Dotyczy ona czasoprzestrzeni i możliwości jej zaginania i deformowania przez czarne dziury, stanowiące niejako "portale" służące do zniekształcania wymiarów fizycznych.
 

temu#

a dlaczego nie?
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
632
Punkty reakcji
26
Miasto
Tychy
Nie jest sztuką postawić teorię. Sztuką jest ją obalić lub potwierdzić. Co do cofania się w czasie - jeśli jest to możliwe, to nie w takiej formie, żeby z 20-latka zmienić się w 12-latka.

Einstein postawił teorię, której nikt do tej pory nie obalił, ale i nie potwierdził (bo niby jak?). Dotyczy ona czasoprzestrzeni i możliwości jej zaginania i deformowania przez czarne dziury, stanowiące niejako "portale" służące do zniekształcania wymiarów fizycznych.
I o czym to świadczy? ^_^
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Świadczy to o tym, że podróży w czasie nie można wykluczyć, ale nie można jeszcze potwierdzić. Kiedyś założyłem podobny temat, podam link, gdyż nie ma sensu przepisywać napisanych tam postów.

Link
 

aumgn

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2010
Posty
107
Punkty reakcji
5
Einstein postawił teorię, której nikt do tej pory nie obalił, ale i nie potwierdził (bo niby jak?). Dotyczy ona czasoprzestrzeni i możliwości jej zaginania i deformowania przez czarne dziury, stanowiące niejako "portale" służące do zniekształcania wymiarów fizycznych.
A można prosić o wiecej informacji odnośnie tej teorii.Słyszałem o jego teorii (potwierdzonej doświadczalnie) mówiącej o spowolnieniu czasu pod wplywem prędkości, ale o tym że Einstein zajmowal sie zakrzywianiem czasoprzestrzeni i innymi takimi nic mi nie wiadomo.A zaciekawiło mnie to.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
 Zgodnie z ogólną teorią względności - 4 wymiarowa czasoprzestrzeń ulega deformacji w obecności pól grawitacyjnych. Inaczej mówiąc - wszystkie obiekty obdarzone masą oddziałują grawitacyjnie nie tylko na siebie wzajemnie, ale powodują także ugięcia czasoprzestrzeni.  
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Myślę, że podróże w czasie są możliwe, ale dla ludzi nieosiągalne, przynajmniej w bliższej (i dalszej) przyszłości
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
ja myślę, że posiadamy obecnie zbyt mało wiedzy na ten temat, po za tym uważam, że wiemy więcej aczkolwiek jest to wiedza niedostępna zwykłemu człowiekowi, a jedynie rządom
bogatych państw.
 

Coldiee

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
a pomyślcie o tym... rakiety które lecą na jakiś cel, ktoś to musi ustalać i brać pod uwagę ruch Ziemi dookoła Słońca i własnej osi, więc pomyślcie jak by to było z wehikułami czasu w których się czegoś takiego nie ustala i nie bierze poprawek na ruchy ciał niebieskich, nawet jeśli by to wyszło to nie wiadomo gdzie byśmy się znaleźli ;)
 

Quizer

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam pytanie jak myślicie czy istnieje jakiś sposób na to aby cofnąć się w czasie tak kilka lat abym był kimś kim byłem np. 3 lata temu i żeby od nowa przeżywać tel 3 lata. Wiem głupie pytanie ale jestem ciekawy jakie wasze zdanie na ten temat. Ja bym bardzo chciał cofnąć się w czasie i to powtarzać

Jest prosty sposób. 3 lata biegaj w hełmie z kamerą na czole a przed następne 3 lata odtwarzaj co nagrałeś ;)
 

nela_24

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
Jeśli zglebisz tajemnice 4 wymiaru i teorie załamania czasoprzestrzeni to myślę ze zdołasz sobie odpowiedzieć na to pytanie sam :)

a pomyślcie o tym... rakiety które lecą na jakiś cel, ktoś to musi ustalać i brać pod uwagę ruch Ziemi dookoła Słońca i własnej osi, więc pomyślcie jak by to było z wehikułami czasu w których się czegoś takiego nie ustala i nie bierze poprawek na ruchy ciał niebieskich, nawet jeśli by to wyszło to nie wiadomo gdzie byśmy się znaleźli ;)

hahahaha nie musi, bo punktem odniesienia w przypadku toru lotu rakiety jest ziemia a nie kosmos , wiec gadasz glupoty.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
ale ruch Ziemi już jest istotny, szczególnie siła Coriolisa(Jak to się pisze:p). Co do ruchu układu to rzeczywiście nie ma większego znaczenia.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
hahahaha nie musi, bo punktem odniesienia w przypadku toru lotu rakiety jest ziemia a nie kosmos.

To nie do końca jest prawdą. Systemy nawigacji satelitarnej (GPS i inne), jak również korzystające z tej nawigacji systemy sterowania rakiet dalekiego zasięgu uwzględniają poprawkę relatywistyczną na ugięcie czasoprzestrzeni w sąsiedztwie masy, lub mówiąc trochę inaczej - na spowolnienie upływu czasu w pobliżu źródeł grawitacji.
 

Coldiee

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
no tak, teraz juz sie bierze poprawki rozne i w ogole, ale sadze ze takie cos jak wechikul czasu z FIZYCZNEGO punktu widzenia nie ma racji bytu ;] chociaz cos takiego bylo fajne :D.. Nela, smiejesz sie, gadasz ze gadam glupoty a sama madra nie jestes ;]
 
P

P@tryk

Guest
Do tyłu nie da się raczej cofnąć, co do podróży w "przyszłość" to jest to możliwe już teraz, ale nie dla człowieka(jakieś atomy czy coś :p) i to tylko kilka minut itd :p
 

Coldiee

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
no w przyszlosc juz bardziej niz w przeszlosc ;] pewno mialo by to zwiazek z rozczepieniem atomow.. tylko wlasnie chodzi tu o czlowieka.. czy nadal mialby swoj umysl po przeniesieniu sie(to tez sie tyczy teleportacji!) i jak to sie ma do religi i duszy czlowieka.. no ale to juz nie na temat wiec niech nikt tego nie roztrzasa ;)
 

chicharrica

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Tez mnie interesuje możliwość podróży w czasie, choć jeszcze bardziej fascynujące są teorie wszechświatów równoległych - multiverse - które łączą teorię względności
z fizyką kwantową, np. teoria strun, którą twierdzi, że istnieje wiele wszechświatów równoległych, które mogą się przenikać, bo przestrzeń ma co najmniej 10 wymiarów, ale nie jesteśmy w stanie ich zobaczyć. co znaczy, że w tej samej przestrzeni może istnieć drugi bądź więcej świat jak nasz :D
 

Coldiee

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
a co do cofania sie.. kazdy najmniejszy ruch spowodowalby zmienienie przyszlosci.. czyli jakbys sie cofnal w czasie i cos zrobil to jakbys potem wrocil-bylbys w innej terazniejszosci.. i teraz pytanie czy bys nadal istnial, bo w innej terazniejszosci bylbys inny ty.. ;] mam nadzieje ze zrozumiale napisalem xd
 
Do góry