Coelho

paula296

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
1 651
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Szczecin
Przeczytałam kilka książek tego autora:
Alchemik
Weronika postanowiła umrzeć
Na brzegu rzeki Pierdy usiadłam i płakałam
Czarownica z Portobello
Demon i Panna Prym

Zahira zaczęłam, ale nie mogłam przez niego przebrnąć
Bardzo podoba mi się jego styl.
 

marcin z komina

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrocław
Coelho jest dobry dla osób zaczynających swoją przygodę z książką, sam zaczynałem go czytać pod koniec podstawówki i wtedy wywarł na mnie bardzo pozytywne emocje. Szczególnie w pamięci utkwiła mi 5 Góra, chyba najlepsza z jego książek. Jednak po trochę większym obyciu z inną lekturą stwierdzam że Coelho to takie "dobre rady cioci Halinki" ;)
Nie znoszę tylko gdy ktoś krytykuje kogoś za to co czyta. Zawsze uważam że lepiej czytać najgorsze szmiry niż w ogóle.
 

**Agusiek**

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Skądś
Ja do Coelho nic nie mam. Lubie jego ksiazki, przeczytalam kilka. Uwazam ze zawieraja takie proste a zarazem trudne do przyjecia prawdy zyciowe. Jak mam nastroj refleksyjny to czytam jego ksiazki bo odrobina filozoficznych wywodow tez czasami jest nam w zyciu potrzebna, prawda?
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
Czytałam:
Od najlepszej wg mnie:
-Weronika postanawia umrzeć
-Być jak płynąca rzeka
-Jedenaście minut
-Piąta góra
-Nad brzegiem rzeki Piedry usiadłam i płakałam
-Alchemik

Ogólnie fajne książki, do przemyślenia, zawierające wiele sentencji które zapadają w pamięć
 

DoSiUnIa:)

the pretender
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
802
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Paradise city
W lecie zaczęłam czytać "Na brzegu rzeki piedry usiadłam i płakałam" doszłam do połowy i na tym poprzestałam.
Nie spodobała mi się ta książka.
Aczkolwiek za mało czytałam jego książek,by oceniać jego twórczość.
 

soulmate

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
Coelho rzeczywiście może być dobry na początek dla młodszych czytelników. Ja trochę jego książek przeczytałem i im jestem starszy, tym bardziej krytyczny :). Obecnie to w ogóle zanim nie przepadam i nikomu specjalnie bym go nie polecał. Jak dla mnie przesłania płynące z tych książek są dość miałkie i pisane pod specyficzne gusta publiki. A to nie tędy droga. Szkoda, że jest on tak popularny, bo na pewno nie jest to w pełni zasłużone :).
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Ja tylko jedną książkę jak na razie Coelha czytam, zostało mi około 50 stron ['Piąta góra']. Jak dla mnie to jest ciekawa, dużo mądrych tekstów, cytatów, a ja takie lubię ;) Mam jeszcze trzy jego książki do przeczytania :)
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Znowu zabrałam sie za Coelha (; Kończę własnie NA BRZEGU RZEKI PIEDRY... Na ogół podobają mi się jego ksiażki. Dają dużo do myślenia, chociaż jest strasznie schematyczny. Jednak... Jest w tych książkach strasznie dużo fajnych cytatów (((;
 

Koralina

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Ja jego książki lubię - niektóre mniej, niektóre więcej (jeszcze nie wszystkie miałam okazję przeczytać). Na pewno nie żałuje, jak niektórzy, że przeczytałam tyle jego powieści. Dla mnie on przekazuje w bardzo przystępny sposób pewne ważne prawdy o świecie, takim jakim sam go pojmuje. To są książki pisane tak, aby każdy mógł je zrozumieć i każdy mógł coś z nich wynieść dla siebie. Jeśli ktoś się zaczytuje w powieściach różnorakich filozofów o niewiadomoczym to na pewno książki Coelho nie będą miały dla niego zadnej wartości, ale dla "zwyczajnego" czytelnika (tzn. dla mnie, m.in.:) takie prawdy są bardzo wartościowe :) ostatnio przeczytałam Bridę i teraz w troszkę inny sposób patrzę na związki emocjonalne... Oczywiście nie wierzę w reinkarnację ani magię, ale dla mnie to są tylko pewnego rodzaju ozdobniki - najważniejsze jest przesłanie o miłości i jej poszukiwaniu - bez miłości życie nie ma sensu...
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Też jestem świeżo po lekturze Bridy i uwazam, że jej główne przesłanie, to , które mówi o tym , że dla prawdziwej miłości warto ryzykować, odrzucając starch przed porażką i odrzuceniem jest jak najbardziej słuszne. To jednak tylko jedna z tak wielu zawartych w tej ksiązce mądrych myśli.Czuje, ze musze przeczytać ją jeszcze raz :)
 

Koralina

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Też jestem świeżo po lekturze Bridy i uwazam, że jej główne przesłanie, to , które mówi o tym , że dla prawdziwej miłości warto ryzykować, odrzucając starch przed porażką i odrzuceniem jest jak najbardziej słuszne. To jednak tylko jedna z tak wielu zawartych w tej ksiązce mądrych myśli.Czuje, ze musze przeczytać ją jeszcze raz :)

Dokładnie!! :) można to też ładnie podsumować cytatem z okładki: "Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę ? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przygrywa życie." - taka wizualizacja tego przesłania :)

szukłam trochę ostatnio informacji o Bridzie i trafiłam na stronkę http://drugapolowka.net - można tam wygrać książkę, trzeba tylko ładnie opisać jak się swoją miłość spotkało... niektóre wpisy są naprawdę urocze :)
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Warto przeczytać naprawdę :) książki pierwsza klasa i są bardzo pomocne w życiu ;)
 

Grubi

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Coelho uwielbiam,bez dwóch zdań :) pierwszym moim spotkaniem z tym pisarzem był jak pewnie u większości osób Alchemik, który mnie zachwycił wprost :) naprawdę piękna książka :) wszystkich jego książek jeszcze nie czytałam, część udało mi się znaleźć w bibliotece, część pożyczyłam, teraz już kupuję wszystkie nowości :) niedawno sobie właśnie Bridę kupiłam i przeczytałam w dwa wieczory...Świetna lekturka, można naprawdę dużo zrozumieć dzięki takim książkom... :)
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Dokładnie!! :) można to też ładnie podsumować cytatem z okładki: "Jak mam rozpoznać swoją Drugą Połowę ? Nie bojąc się ryzyka. Ryzyka porażki, odrzucenia, rozczarowań. Nigdy nie wolno nam rezygnować z poszukiwania Miłości. Ten, kto przestaje szukać, przygrywa życie." - taka wizualizacja tego przesłania :)

szukłam trochę ostatnio informacji o Bridzie i trafiłam na stronkę http://drugapolowka.net - można tam wygrać książkę, trzeba tylko ładnie opisać jak się swoją miłość spotkało... niektóre wpisy są naprawdę urocze :)

Ooo naprawde ciekawe :) musze zajrzeć na tą stronkę. W wakcje musze przeczytać jeszce kilka jego książek :]
 

ko_lo_ro_wo_mi

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
LcA CiTyYy
Ja jakiś czas temu przeglądałam książkę z jego cytatami z innych książek... nie pamiętam tytułu, jednak wywarły na mnie duże wrażenie. Muszę wypożyczyć jakąś książkę jego autorstwa niebawem ;)
 

burzliwa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2007
Posty
335
Punkty reakcji
0
Miasto
Grudziądz
'Weronika postanawia umrzeć" i "11 minut" oraz "Na brzegi rzeki Piedry usiadłam i płakałam" to na prawdę godne uwagi pozycje natomiast reszta mam wrażenie ,że to tylko chrześcijański bełkot.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Nie zrozumcie mnie zle, ale... ciekawa jestem jakie ksiażki czytają ci, którzy krytykują Coelho... owszem., to o czym mówi może i jest proste, ale to właśnie te najprostsze prawdy najtrudniej nam zrozumieć i wcielić je w życie, któremu zresztą często przydajemy zupełnie niepotrzebnie nadmierny sens. Proste czynności zamieniamy w całe rytuały, prawda zawsze jest względna wiec czasami wogóle nie wiadomo czy jest itp... Coelho ukazuje nam życie w inny sposób. Mam też nieodparte wrażenie, że to o czym pisze ma być tylo bazą. Zachętą do dalszych, samodzielnych przemysleń wynikających z potrzeb naszej osobowości.
 
Do góry