Coaching - warto?

marcin_788

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Osobiście uważam, że coaching nie jest wart swej ceny. Okej, jeśli już naprawdę nie wiesz co z()robić to można spróbować. Ja jednak nie korzystałbym z takiej formy "pomocy".

A może trafiłeś na kiepskiego trenera, coaching dobry może dużo pomóc, wszysko zależy jak do tego podejdziesz.
 

nutellka

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
Tutaj jest fajnie opisane jakie są zadania coacha http://www.profes.com.pl/315.html jak się trafi na dobrego coacha to można na pewno wiele zyskać, a jeśli na złego to się człowiek tylko zrazi. Ja miałam szkolenie w firmie i byłam bardzo zadowolona. Najlepiej szukać sprawdzonych trenerów.
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Coaching to bardzo fajna sprawa.Byłem na jednym z takich coachingów i szybko wyjaśniono mi tam co jak... moja efektywność w pracy wzrosła.

Warto zainwestować w pracownika,jeżeli chce się mieć dobrą wykwalifikowaną kadre,pieniądze się zwrócą w bardzo szybkim tempie.
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wydaję mi się, że na rynku pojawiło się ostatnio bardzo dużo różnych trenerów - nieudaczników, którzy sami nie mogąc znaleźć odpowiedniej dla siebie niszy postanowili pójść w to co modne. Nie odmawiam zalet skorzystania z usług dobrego szkoleniowca. Jak ktoś chcę nawiązać współpracę z trenerem (w ogóle dziwna nazwa) to niech najlepiej przyjrzy się jego życiorysowi, życiu zawodowemu i sukcesom. To może być pierwsze sito.
 

activeq

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Coaching - wg mnie dużo gadania a mało efektów. W sumie nie mam doświadczenia w praktyce jak to wygląda ale patrząc po tym co czasami czytam na stronach to wielkiego szału nie ma. Zazwyczaj coach (tzn trener po polskiemu) to osoba która trzyma Cię za du** i motywuje do działania - często na zasadzie takiej że głupio by Ci było na następnej sesji powiedzieć że się nie udało bo Ci sie nie chciało.
 

gjanicki

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
osobiście uważam że coaching to strata kasy i pieniędzy. ale trenerzy zarabiają sporo. :)
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
To zależy kto uczy, w jakich relacjach. Korzystaliśmy z coachingu i u nas to się sprawdziło, ale to był prawdziwy specjalista, którzy dostał od nas duże pieniądze w zamian za odpowiednie przygotowanie naszego pracownika. Na pewno nie dla każdego coaching ma sens - trenerzy biorą duże pieniądze za każdą godzinę pracy. Musicie rzeczywiście widzieć po tym możliwości, aby na takich zasadach zainwestować.
 

kla2

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Zajęcia z trenerem nie mają większego sensu przy pracownikach, których nie mają odpowiedniego podejścia do pracy. To nie jest kolejne szkolenie, które można odwalić. Jeśli macie pracowników, którzy faktycznie się do tego nadają, coś z tego wyniosą, to warto zainwestować. Coaching pracownikom nastawionym na rozwój może dać wiele. Zdobycie kwalifikacji trwa naprawdę długo i nie przychodzi łatwo. Efekty jednak mogą nadejść.
 

maksyma

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Nie wszystko jesteś w stanie rozpoznać przy normalnej pracy. Pracownik robi to co powinien, w danym momencie, bo inaczej straci pracę.
A co zrobi podczas spotkania z trenerem? Myśle, że warto ustalić konkretne oczekiwania, co pracownik powinien umieć po tym spotkaniu.
Bez tego, ciężko nawet wskazać co chcemy uzyskać wysyłając pracownika na takie szkolenie.
 

Mieczysław1990

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Najlepiej motywuje.....brak pieniędzy. Choć gdybym był pracodawcą, spróbowałbym z coachingiem, żeby zobaczyć jak to wpłyneło by na wydajność pracowników, bo i w tym kontekście tez można go stosować. Wydaje mi się, że dużo zależy od trenera, od jego umiejętności.
 
M

Mabel

Guest
noToFrugo, coaching może się mocno różnić w zależności od prowadzacego sesję i jego ukierunkowania. A czy sama metoda komuś odpowiada to moim zdaniem najlepiej się przekonac korzystając z bezpłatnej sesji. Sporo coachów oferuję 1 sesję za darmo, poza tym ostatnio był np. tydzień coachingu i w jego ramach darmowe sesje.
 

IggyPop

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja mam dobre doświadczenia z coachingiem. Chyba miałem fuksa że trafiłem od razu na dobre miejsce i profesjonalistów. Początkowo uważałem, że dobrodziejstwa coachingu to jakaś urban legend i poszedłem bardziej z ciekawości niż żeby coś z tego mieć. A w efekcie zmieniłem pracę (w życiu nie pomyślałbym, że w tym wieku mogę) i czuję się w tej nowej roli świetnie.
Jak ktoś się chce sam przekonać, to polecam miejsce, w którym mnie nawrócili na jasną stronę :310: - Centrum Inspiracji Życiowej Inspeerio w Poznaniu.
 

paulina_89

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Coaching można rozpatrywać z wielu perspektyw, w zależności od potrzeb. Wydaje mi się, że coaching biznesowy i w rozmaitych firmach faktycznie zdaje egzamin - pomaga scalić zespół, podnosi efektywność pracowników. Tzw. "life-coaching" też jest moim zdaniem świetny. Wiele zależy od podjeścia, zarówno osoby coachingowanej, jak i coacha. Jeśli ktoś chce zmian i pragnie przemiany - dokona jej. W sumie, zanim podejmie się wyzwanie jakim jest coaching, warto dobrze zapoznać się z kilkoma firmami, które oferują takie usługi, żeby mieć w czym wybierać :) Ja np. byłam pod koniec maja na Discover Leadership Coaching - super warsztaty i szkolenia z doświadczonymi i kompetentnymi coachami, dowiedziałam się o coachingu sporo, nabrałam pewności siebie. Z tego co wiem, organizują te szkolenia od dawna, kolejne jest bodajże w październiku. Dla zainteresowanych ich strona: aft-lcs.com (Adventure for Thought - Wrocław)
 

kasia735

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
A dla mnie coaching to dużo gadania, dużo inspiracji, dużo motywacji i taki pierwszy kop do działania.
Mnie to bardzo pomogło, robiłam coaching dla menedżerów projektów w Success Story w Warszawie, u p. Byzi, który jest świetny w kwestiach zarządzania projektami właśnie.
I ja w ogóle uważam, że komunikacja, rozmowy itp. to jest w sumie najważniejsza część, taka najmniej mierzalna, ale to z niej się wszystko zaczyna - bez wartościowych rozmów, z wartościowymi ludźmi nigdzie byśmy nie zaszli...
 

Misz_Masz

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska B
Spotkanie z kimś ciekawym, kto ma coś do powiedzienia zawsze jest warte uwagi. Gorzej tylko jeśli trafi się na jakiegoś wiejskiego filozofa ...
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
No właśnie też się nad tym zastanawiam. Każdy może zostać coachem?
 

Awelin

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Holistic napisał:
No wypowiedzi są koszmarne, w większości. Mnie pewnego dnia coaching pomógł ekstremalnie, całkowicie odmieniłam swoje życie z substytutu na coś prawdziwego, a o tym że to jest ściema może powiedzieć jedynie kompletny ignorant. Najgorsze jest to, że ludzie którzy kompletnie nie znają tematu wypowiadają się w taki właśnie sposób. Dziś sama jestem coachem i pomagam ludziom odnaleźć sens w życiu, który utracili. Co ważne, każdemu może się to zdarzyć i każdy może sobie z tym poradzić, potrzeba sporo silnej woli i trochę wskazówek. A Ty drogi człowieku, zanim zaczniesz coś negatywnie komentować, sprawdź najpierw z czym masz do czynienia.
Cześć, Post jest już nieco stary, niemniej jednak zainteresowała mnie niniejsza wypowiedź. Bardzo chciałabym się dowiedzieć jak przebiegła Twoja droga od korzystania z coaching-u do stania się trenerem.
 

Daniel Kotowski

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
gjanicki napisał:
osobiście uważam że coaching to strata kasy i pieniędzy. ale trenerzy zarabiają sporo. :)
"Strata kasy i pieniędzy" to tautologia ;-)
Uważasz, że coaching jest stratą czasu. Parafrazując Henry'ego Ford pewnie masz rację, gdybyś inaczej myślał, to też miałbyś rację. Może nie do końca dostrzegasz jego zalety. Na moim blogu pokazuję praktyczne strony tej formy rozwoju.
Druga część też nie jest do końca prawdą. Znam trenerów, którym płaci się "cołaska" albo takich, którym można odpłacić się barterem. Są też tacy, którzy potrafią przyjąć na sesje "pro bono".

@gjanicki, może warto zastanowić się, żeby wyjść poza ograniczające przekonania i zmienić czarne na białe ;-)
 
S

szyszana

Guest
Jeśli to dobry specjalista to pewnie, że to coś da - kwestia celu w jakim do niego idziesz. Byłam na spotkaniach z Joanną Konieczną, to były kwestie związane z rozwojem zawodowym, ze zmianą pracy. Bardzo pozytywne doświadczenie - niektóre kwestie na pozór proste, a jednak człowiek odkrywa je dopiero wtedy, gdy usłyszy to od innych.
 

KrzysiekBik

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Uważam, że coaching jest jak najbardziej niezbędny i może zdziałać cuda. Cena sesji czasem rzeczywiście odstrasza, ale można za to czytać dużo dobrych książek i oglądać filmiki w sieci. Interesuję się tą tematyką i wiem, że gdybym nie zetknął się z pewnymi nagraniami moja postawa do życia i działania nie byłyby takie jak teraz.
 
Do góry