Co zrobisz w przypadku wojny?

Mój wybór:

  • Idę do woja, biorę karabin i z pełnym zaangażowaniu bronię Polski...

    Votes: 0 0,0%
  • Idę do woja po karabin, powybijam trochę swoich i daję nogę na zachód

    Votes: 1 16,7%
  • Od razu daję dyla w Świat z prośbą o azyl...

    Votes: 2 33,3%
  • Zakopię się gdzieś w lesie i spróbuję przeczekać...

    Votes: 3 50,0%

  • Total voters
    6

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
5, 10 bez sensu. 1 uncjowe najlepiej, czyli ok. 30 gram, ponieważ ceny za 5-10 gram są dużo zawyżone za kg kruszcu w stosunku do 1 uncjowych. 1 uncjowa moneta / sztabka to dziś ok. 5000 zł. Sztabki są trochę tańsze właśnie ze względu na wiarygodność :)

I tak, złoto to złoto, ale łatwiej sprzedać w mennicy / lombardzie monetę, albo sztabkę, która jest ogólnie szanowana i znana. Nie każdy lombard przyjmie Ci sztabkę złota z niewiadomego pochodzenia i niewiadomej próby, bo samo wybicie na sztabce, że jest próby 999,9 nie oznacza, że tak rzeczywiście jest.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A jak Ruskie rzucą famę po wojnie że Polskie słynne monety to podróba?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie Polskie słynne monety, tylko szanowane przez cały świat, dlatego mówię tu o australijskim kangurze, albo kanadyjskim liściu klonowym. Za to taką famę możesz łatwo puścić, jeśli chodzi o sztabki kupione w lombardzie :)
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Czyli należy rozumieć że w Tbilisi i w Kijowie to kolaboranci rządzą a Ukrainy i Gruzji niepodległych już nie ma. A któryś europejski rząd już o tym wie? No bo jak ich do Unii albo NATO przyjmą to ......
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Kibic Polski napisał:
Czyli należy rozumieć że w Tbilisi i w Kijowie to kolaboranci rządzą a Ukrainy i Gruzji niepodległych już nie ma. A któryś europejski rząd już o tym wie? No bo jak ich do Unii albo NATO przyjmą to ......
Nie pamiętasz już o tym, że Rosja przejęła całkiem spore terytorium Ukrainy? Chcesz to podważyć, albo udać, że tak nie było? Czy na Ukrainie nie było wojny? Czy z Gruzją nie było wojny?

Przeprowadzając taki proces myślowy, jaki przeprowadzałeś w poprzednim poście pytam więc - po co Rosja zaatakowała te 2 państwa? Nie mają dostępu do morza, że musieli przejąć Krym?

Sorry stary, ale drażni mnie, jak ktoś nie widzi swoich błędów logicznych w dyskusji, ale pyskuje twardo i idzie w zaparte, bo jego musi być na wierzchu. Raz Cię wrzuciłem na czarną listę, walnij jeszcze drugi post napisany pretensjonalnym i prześmiewczym tonem, a zrobię to drugi raz i znów będziesz musiał założyć kolejne konto, bo nie będziesz miał z kim prowadzić swoich pyskówek.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
glowonog napisał:
Sorry stary, ale drażni mnie, jak ktoś nie widzi swoich błędów logicznych w dyskusji, ale pyskuje twardo i idzie w zaparte, bo jego musi być na wierzchu. Raz Cię wrzuciłem na czarną listę, walnij jeszcze drugi post napisany pretensjonalnym i prześmiewczym tonem, a zrobię to drugi raz i znów będziesz musiał założyć kolejne konto, bo nie będziesz miał z kim prowadzić swoich pyskówek.
Obawiam się że za dużo wypiłeś a to zwalnia mnie od jakichkolwiek tłumaczeń.
A swoją drogą nie odpowiada się pytaniem na pytanie.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ukraina to jedna wielka Platforma Obywatelska. Z jednej strony dymają Unię, z drugiej udają że się z Ruskimi leją. Wojnę na Ukrainie zobaczycie w programie Damy i wiśniaczki. Akurat hulają po TV odcinki z lat 2014,2015 i 2016. Sobie popatrzajcie jaka tam wielka wojna... Polska ośmiesza się pomagając Ukrainie a te wszystkie masowo wydane wizy + 300% nielegalnych do tych wiz Ukraińców w Polsce zniczy ten kraj pracy do reszty. Ukrainiec to nic innego jak PO. Wydyma, wydmucha, wyssa i kopnie w d...
Będąc w Czechach kilkadziesiąt godzin temu byłem naocznym świadkiem jak się trzy samochody Ukraińców nazad do Polszy pakowały. Powód? Dwa miechy tam ponoć byli z tego co dosłyszałem i nikt ich nie zatrudnił. Pakowali się na Wrocław lub Warszawę. Była prawdziwa awantura między żonkami i mężami. Ukrainki klęły że w Czechach są tylko od dymania i sprzątania a chłopy jechały że dwa miechy od budowy do budowy i nawet za 3€ roboty nie było (obecna średnia przy wykończeniówce dla Czecha w Czechach to przedział 20-26zł/po przeliczeniu). Ukraińce nie znalazły tam roboty nawet za 12zł więc gonią nazad do mamy Pie.rdolo.niii.
Widzicie?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
No to jest ta wojna czy jej nie ma bo glowonog twierdzi że jest. Bo jeśli jest to dlaczego dotąd Kijowa nie zajęli?
Oj ciency ci Ruscy a glowonog chce uciekać z obawy że go zgwałcą.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Kibic Polski napisał:
o to jest ta wojna czy jej nie ma bo glowonog twierdzi że jest. Bo jeśli jest to dlaczego dotąd Kijowa nie zajęli? Oj ciency ci Ruscy a glowonog chce uciekać z obawy że go zgwałcą.
Wcale nie ma. Krym przejeli marsjanie, a tysiące trupów się po prostu na wschodzie powiesiło przez własne widzimisię. Tak jak pisałem, z debilami ( albo trollami ) nie ma co rozmawiać, bo Cię sprowadzają do własnego poziomu intelektualnego zera, także u mnie znów lądujesz w ignorowanych. Baw się dobrze.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Glowonog, ale tak na Polski rozum to ja też lekko tego nie kapuję. Z jednej strony Ukrainy jest tak jak mówisz a z drugiej identycznie ja w Polsce czyli nic się nie staoooo. Ci z jednego końca Ukrainy mowią: a gdzie tam wojna, ściema na maksa, ja wojny nie widział i się śmieją. Ci z drugiego końca to na dwa fronty podzieleni czyli jedńi cieszą się że matka Rosja robi porządek a drudzy analogicznie, że Rosja zła, źle jest, Unio ratuj. Przyjechały se ostatnio Ukraińce oglądać dom sąsiada (na wynajem). Se przyjechały meśkiem W204. No i co ma sobie teraz taki jak ja myśleć? No bo popatrzaj... Czy jak nas Niemiec napirtalał w 1939 roku to w Polsce jak było? W Gdańsku wybijali, mordowali, gwałcili, głodzili a na drugim końcu polonii o wojnie tylko słyszeli i se Polak z Nimecem grillował czy jak? :) Przyjechay nowe Ukrainki z wojny do roboty w PL, wszystkie złotem obwieszone, oryginały na dupsko, oryginały na kopytach a w łapskach Galaxy S9. Szczeny im siadły gdy moja w robocie zapytała: a skądy Wy miałyście po 4500zł na te telefony tam na wojnie? I się skończyło rwaniem kudłów bo Ukrainki odpysknęły: a ty to się nie wpiertalaj polaczko tylko zapirtalaj no to poleciał ubijak w ruch a Panie z wojny poszły cwaniakować to znaczy szukać roboty w inne miejsce.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Stary, ale dla mnie sprawa jest oczywista, Ukraina straciła kawał terenu na rzecz swojego sąsiada. Nie oddała go dobrowolnie, tylko te tereny zostały przejęte zbrojnie.

Wojna nie zawsze musi oznaczać całkowite zniszczenie danego państwa, to nie musi być wojna totalna. Okej, Kijów, Lwów - te miasta i regiony są nietknięte, ale Ługańsk, Donieck, Krym - te miasta już nie są częścią Ukrainy. Rosja osiągnęła swoje cele, rozwaliła Ukraińską ekonomię, przejęła część terytorum, drugą część zrobiła " niezależnymi " republikami i teraz czeka.

Po pierwszym rozbiorze Polski Kraków nadal był jej stolicą i nie był w rękach zaborców, nie? Wg procesu myslowego przeprowadzonego przez ignorowanego juz przeze mnie pana, nie było żadnej wojny, a zaborcy byli jacyś cieniutcy, że nie rozwalili tej Rzeczpospolitej od razu.

A jednak po jakims czasie, finalnie Polska z mapy świata zniknęła na 123 lata, czyli jak - była wojna, czy nie było? Ten pierwszy rozbiór coś znaczył, czy nic nie znaczył, hmm?


Analogicznie - rozbór Ukrainy coś znaczy, czy nic nie znaczy?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Nie o to chodzi. Prezydent Ukrainy nie chce do Unii. Nawet świstków noe poskładał i jeszcze się nie określił czy kierunek Ruskie czy Niemieckie. Sądzisz że Ukraina samopasem da rade tak ciągnąć?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ukraina nie wejdze do UE. Nie ma na to szans, tak samo, jak nie ma szans na wejście do NATO, Putin zadbał o to ową agresją, o której juz tu pisaliśmy. Ne przyjmiemy do paktu państwa, które na upartego może następnego dnia powołać się na artykuł 5 :) To wciągnęłoby całe NATO w otwartą wojnę z Rosją.

Ukraina będzie blisko zachodu, ale miną dłuuuugie lata, zanim do zachodu wstąpi, o ile w ogóle to kiedykolwiek nastąpi.

I nie wiem, czy da radę tak ciągnąć, czy za ileś tam lat Ruskie ugryzą kolejny i kolejny kawałek ich terytorium, aż koniec końców całkiem ich zjedzą. Może ich tym gryzieniem przestraszą i zaszantażują tak, że Ukraina będzie musiała skulić łeb i wrócić pod Ruskie dyktando, jeśli będzie chciała zachować resztki państwowości.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Zachować resztki Państwowości gdzie? W Polsce? W dwie noce skontrolowano autobusy z Ukrainy na dw.zachodnim w wawce. 380 osób przyjechalo. 100 bez wiz przyjechało prosto z promu z Karlskrony. Dawali przez Finlandię i Szwecję. Co na to władza? Spisała i puściła. No, to ja już po wynajmie. Plany się przyspieszyły. Kończę te fuchę, dzieciaki rok szkolny i sajonara. Nie czekam do jesieni bo za dużo stracę. Ogarnąłem sobie wykończenie 4 piętrowca w Austrii na wakacje. Na razie jestem na papierach kumpla bo nie mam swoich ale kasa 9:1 więc cacy. Na chałukę wejdą na górę rodzice a na dole wynajęte firmie programistycznej na rok. Nie ma co czekać i nad czym myśleć. Elewacje i dachy w Warszawie się zaczęly hurtem. Rok, dwa temu na kolanach płakali by przyjść i za 10-15 tysiaków zrobić. Dziś qrfy plują jak usłyszą 7000. Niech zatem ten cyrk bawi się beze mnie. Wysiadłem :) drugi raz. Po uja ja tu wracałem to ja nie wiem.
Ano ino ... po rodzinie miejsce w drogówce się zwolniło, chcesz?? Obecnie podstawy 2550zł. Zabieram aktualnego jeszcze policjanta ze sobą :) bo chłopak z głodu tu zdechnie. Z premiami i dodatkami około 3000 tu ma lecz jest jeden problem. To jest 700€ które 800km dalej dostanie w tartaku na pilarce ciągnikowej za tydzień :)
Ciekawe kiedy będą brać Ukraińców do policji :)

Nbp podał że w maju było 1.000.000 ukraińskich kont w banku. Dolicz kuzynów, wujki, ciotki, babki i resztę nielegalności inwyjdzie spokojnie 5.000.000.

Oj będą Polacy jeszcze pracować za 5,6zł, oj będą...
Krach Głowonogu Polskę równy czeka. Jeszcze z rok lub dwa...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
milatam napisał:
chcesz?? Obecnie podstawy 2550zł.
Za takie pieniądze to wiesz ;) Teraz człowiek z jakimkolwiek doświadczeniem zbiera okolice 4 z przodu i nie musi przy tym ryzykować życia.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Dlatego dał na luz i nawet nie wiesz z jakim hukiem odchodzi. Gdyby w ksp mogli mordować to by go zadziobali. Szefy lamentują że tyleeee i tyleee w niego nainwestowali a on sobieo odchodzi. Ile jest wypowiedzenia po 4 latach pracy? Miesiąc czy kwartał??
A jak wygląda robota w Policji????
Na nocce gania się byle kogo/ byle co a na dniówce w uniformie roboczym robi fuchy na budowach :) :)
i nikt nie wie że ty hau, hau... Przerypane
Jak to tera mówią? A pajdu my w pistu job twoja mać??
?
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
W przypadku wojny bym pewnie wyniósł się do Tajlandii może Malezja.
milatam napisał:
Dlatego dał na luz i nawet nie wiesz z jakim hukiem odchodzi. Gdyby w ksp mogli mordować to by go zadziobali. Szefy lamentują że tyleeee i tyleee w niego nainwestowali a on sobieo odchodzi. Ile jest wypowiedzenia po 4 latach pracy? Miesiąc czy kwartał??
A jak wygląda robota w Policji????
Na nocce gania się byle kogo/ byle co a na dniówce w uniformie roboczym robi fuchy na budowach :) :)
i nikt nie wie że ty hau, hau... Przerypane
Jak to tera mówią? A pajdu my w pistu job twoja mać??
?
W policji są straszne układy do tego policja dziala jak korpo czyli mają pewną ilość mandatów które muszą wypisać by mieć zyski itp. , patologia.
glowonog napisał:
Ukraina nie wejdze do UE. Nie ma na to szans, tak samo, jak nie ma szans na wejście do NATO, Putin zadbał o to ową agresją, o której juz tu pisaliśmy. Ne przyjmiemy do paktu państwa, które na upartego może następnego dnia powołać się na artykuł 5 :) To wciągnęłoby całe NATO w otwartą wojnę z Rosją.

Ukraina będzie blisko zachodu, ale miną dłuuuugie lata, zanim do zachodu wstąpi, o ile w ogóle to kiedykolwiek nastąpi.

I nie wiem, czy da radę tak ciągnąć, czy za ileś tam lat Ruskie ugryzą kolejny i kolejny kawałek ich terytorium, aż koniec końców całkiem ich zjedzą. Może ich tym gryzieniem przestraszą i zaszantażują tak, że Ukraina będzie musiała skulić łeb i wrócić pod Ruskie dyktando, jeśli będzie chciała zachować resztki państwowości.
Ukraina musiałaby się zrzec terenów okupowanych przez Rosję, wtedy by mogła wejść do NATO. Do UE jeszcze dluższa droga, tutaj musi spełniać wymogi gospodarcze i prawne.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czolgista12 napisał:
W przypadku wojny bym pewnie wyniósł się do Tajlandii może Malezja.
No, już by Cię tam wpuścili. Lecąc do Tajlandii musisz wypełnić wniosek o pobyt tymczasowy do 90 dni. Znajdują się w nim takie rzeczy, jak wysokość Twoich zarobków ( praktycznie każdy Polak zaznacza najmniejszy wariant, bo wynosi on od 0 do 20 tyś. dolców rocznie), cel wizyty, a nawet adres Twojego hotelu. Tajowie nie tolerują imigrantów, którzy chcą u nich pracować i nie mają portfela wypchanego po brzegi zielonymi banknotami.



Czolgista12 napisał:
Ukraina musiałaby się zrzec terenów okupowanych przez Rosję, wtedy by mogła wejść do NATO. Do UE jeszcze dluższa droga, tutaj musi spełniać wymogi gospodarcze i prawne.
Ukraina NIGDY nie wejdzie do NATO, tak samo jak Izrael, który ma dużo lepsze wtyki w USA i krajach członkowskich. Po prostu te kraje są ciągle atakowane.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
glowonog napisał:
W przypadku wojny bym pewnie wyniósł się do Tajlandii może Malezja.
No, już by Cię tam wpuścili. Lecąc do Tajlandii musisz wypełnić wniosek o pobyt tymczasowy do 90 dni. Znajdują się w nim takie rzeczy, jak wysokość Twoich zarobków ( praktycznie każdy Polak zaznacza najmniejszy wariant, bo wynosi on od 0 do 20 tyś. dolców rocznie), cel wizyty, a nawet adres Twojego hotelu. Tajowie nie tolerują imigrantów, którzy chcą u nich pracować i nie mają portfela wypchanego po brzegi zielonymi banknotami.


Czolgista12 napisał:
Ukraina musiałaby się zrzec terenów okupowanych przez Rosję, wtedy by mogła wejść do NATO. Do UE jeszcze dluższa droga, tutaj musi spełniać wymogi gospodarcze i prawne.
Ukraina NIGDY nie wejdzie do NATO, tak samo jak Izrael, który ma dużo lepsze wtyki w USA i krajach członkowskich. Po prostu te kraje są ciągle atakowane.
W Tajlandii są ograniczenia, ale w Malezji już posiadając jakieś specjalistyczne wykształcenie to idzie znaleźć prace ,poza tym znają tam angielski.
Bankowcy informatycy handlowcy spedytorzy i inne bardziej specjalistyczne zawody mają tam szanse. A bez wizy do malezji jest na 90 dni wjazd, a potem można ogarnąć sobie wize lub wyjechać z kraju i wrócić znowu na 90 dni.

Co do Tajlandii to idzie trochę kombinując wjechać tam nawet na 9 mc na multi entry visa, a do 30 dni bez wizy ale zawsze można wyjechać do kraju obok i wrócić . Z pracą w Tajlandii ciężej bo chronią swój rynek pracy można zostać łatwo nauczycielem angielskiego , a na specjalistyczne zawody raczej trzeba znać tajski i trzeba mieć pozwolenie na pracę i wizę non imigrant . Tajlandia trudny temat ale Malezja, Singapur już bardziej zawsze można sobie przyjechać z malezji do Tajlandii na trochę bo to juz blisko.

Mając większą kase np. 400000 zł mozna już otworzyć biznes w Tajlandii ze 100% udziałami a tak to z tajem chyba, że są jakieś kruczki prawne by to obejść.

Ukraina nie zrzeknie sie donbasu i krymu, wiec narazie mało prawdopodobne by weszła do UE i NATO . Gdyby się zrzekli to może za 15 lat,jeżeli by się ukraina zaczęła rozwijać.

Izrael to zupełnie inna bajka, Izrael obecnie jest z grona mocarstw bliskiego wschodu, oni prowadzą własną politykę gospodarczą i militarną.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czolgista12 napisał:
Co do Tajlandii to idzie trochę kombinując wjechać tam nawet na 9 mc na multi entry visa, a do 30 dni bez wizy ale zawsze można wyjechać do kraju obok i wrócić .
To nie takie proste. Przy wizycie musisz określić, na ile dni przylatujesz do Tajlandii i po co. To raz, a dwa, że ciężko jest pracować nie będąc tam na stałe ;) Żaden Taj Cię nie zatrudni, to rasiści.
 
Do góry