Co Zrobic Gdy Spoleczenstwo Odrzuca Cie Bo Jestes Chory?

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Nie wiem, jak Was, ale mnie zawsze uczono, że osoby uczciwe odpowiadają na wszystkie pytania, bo nie mają nic do ukrycia.


Napisałam post tej treści:

"Hejka.
Powiem szczerze, że należę do tych niedowiarków, którzy nie wierzą w to, co piszesz.
I nawet wytłumaczę zaraz, czemu.
Po pierwsze ...
człowiek umierający faktycznie, nigdy nie powie tak, jak Ty powiedziałaś na blogu:
"czemu ja, czemu nie inni?"
I tu mam do Ciebie pytanko:
uważasz, że zamiast Ciebie, powinno być kilka innych osób chorych?
Po drugie ...
na blogu piszesz, że chłopak nie chciał odejść, sama zmusiłaś go do tego, a na forum robisz z niego potwora, że Cię porzucił, jak dowiedział się, że jesteś chora.
I tu mam do Ciebie pytanko:
czy Ty jeszcze potrafisz spojrzeć sobie w oczy w lustrze?
Po trzecie ...
te informacje, które tu teraz podałaś, można znaleźć w internecie bez większego zachodu.
I rada dla Ciebie:
spróbuj raczej dowiedzieć się, jak wyglądałabyś i jak byś się czuła, gdybyś była faktycznie terminalnie chora i za pół roku miałabyś umrzeć.
Wybacz, że do innych Twoich rewelacji nie usosunkuję się, ale mam mało czasu i szkoda mi go marnować na bezcelową dyskusję z Tobą.
Jak masz więcej czasu ode mnie, to spróbuj prześledzić w swoich wypowiedziach na forum i zapiskach na blogu wątki:
dyskoteki, szkoły, rodziców ...
i - jeżeli masz wystarczające IQ - zrozumiesz resztę.

Na koniec szczerze Ci powiem, że jest mi bardzo przykro pisać to, co napisałam."



W odpowiedzi przeczytałam to:

"Jesli ktos moze miec tu problem to chyba niestety Ty.....i bardzo mi przykro z tego powodu.... nie mam zamiaru sie tlumaczyc bo to by wskazywalo na moja wine a tak nie jest!!!!
Nie znasz mnie a oceniasz..... to chyba cos nie tak!!!!! i nastepnym razem zastanow sie nad tym co robisz i piszesz!!!! Bo widzisz ludzie umierajac czuja rozne rzeczy a ty niestety tego nie zrozumiesz bo jestes zdrowa !!!! I wlasnie to rozni mnie od Ciebie......

Tyle na twoj temat ..... i jesli masz zamiar dalej mnie obrazac lub zarzucac oszustwa to lepiej wogole nic nie pisz..... ( taka rada na przyszlosc) 3maj sie!!!!"



Nie ma tu żadnej odpowiedzi na żadne moje pytanie, co więcej, jest posądzenie, że obraziłam autorkę tych rewelacji.
Pytam więc grzecznie:
czym obraziłam?


Nie lubię nikomu sprawiać przykrości, więc nic nie pisałam do momentu, kiedy zostałam poproszona przez pewnego znajomego o przeczytanie tego tematu i blogu, który autorka pisze.
Wówczas, żeby mieć pewność, że nie krzywdzę jej swoją taką a nie inną oceną, wpisałam w Gogle "rak płuc" i poczytałam wszystkie dostępne informacje na ten temat a nawet na jednej ze stron lekarskich zarejestrowałam się i zadałam pewne pytanie.
I dopiero po otrzymaniu odpowiedzi, napisałam to, co napisałam.

Każdy może iść moimi śladami i sprawdzić sam to, co sprawdziłam ja i to u lekarzy specjalistów, którzy są znani powszechnie z imienia, nazwiska i adresu i pod tymi swoimi danymi a nie pod nickami, udzielają informacji i porad w internecie ...

i odpowiadają na każde pytanie, bo ludzie uczciwi nie mają nic do ukrycia.
 

karasia

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2005
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiecie co! teraz ja się może wtrące do tej zażartej dyskusji na temat czy mówi prawdę czy kłamie o swojej chorobie. Pierwsze co, to długo się Poprostu ja nie odzywała, chyba już nie ma się komu żalić. Ja też sądzę że ta jej choroba to wymysł jej wyobraźni tylko czemu tak robi wszystkich w konia. Ja wcześniej pisałam w tym temacie(możecie sprawdzić) chciałam jej pomóc wiem jak to jest, mam syna który jest chory na nieuleczalną chorobę - postępujący zanik mięśni. Wystraszyłam się tego co ona wtedy pisała. Mam kilku znajomych którzy mieli raka, i kilku którzy niestety nie żyją, znam wiele fundacji które pomagają, wspierają,
pisałam do niej na prywatna skrzynkę podawałam adresy stron gdzie może uzyskać pomoc, podałam jej mój numer gg, adres emila I CO CHYBA JEJ O POMOC NIE CHODZI TYLKO O.... a właściwie to nie wiem o co jej chodziło. Jestem wściekła bo chciałam jej naprawdę pomóc, martwiłam się, opowiedziałam mojemu choremu synkowi ( 13lat) o niej on też się wystraszył, prosił żebym podała jej adresy instytucji które nam pomagają walczyć i wspierają nas. Mąż też śledził jej wypowiedzi i co?
POPROSTU JA ANI RAZU SIĘ NIE ODEZWAŁA DO MNIE
Czuję się oszukana przez nią a ta jej niby choroba? Szkoda tylko że nabiera ludzi takich jak my, na forum są także ludzie poważni,którzy przejmują się krzywdą innych.
Przestałam odpisywać jej gdy się zorientowałam że tu coś nie gra, ale nie pisałam o tym publicznie bo nie miałam ochoty na wywołanie burzy ale widzę, że więcej ludzi się zorientowało i jej chyba nie jest potrzebny onkolog tylko psychiatra bo moim zdaniem robienie sobie jaj z choroby to coś bardzo niesmacznego więc albo to jakaś niezrównoważona małolata albo chora tylko nie na raka dziewczyna.
Czytałam mojemu synowi ostatnie wiadomości i chyba nie będę opisywała jego reakcji, możecie sobie wyobrazić jak on naprawdę chory czuł się, gdy widzi że ktoś obraża i naśmiewa się z niepełnosprawnych.
ŻYCZĘ TYLKO TEJ DZIEWCZYNIE NAPRAWDĘ ZDROWIA I OBY NIGDY NAPRAWDĘ NIE MUSIAŁA PRZECHODZIĆ TEGO CO PRZECHODZĄ NIEULECZALNIE CHORZY WIEDZĄC ŻE NIE MA DLA NICH RATUNKU A WIADOMOŚCI O CUDOWNYM LEKU NIESTETY MOGĄ NIE DOŻYĆ!!!!!
 

karasia

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2005
Posty
15
Punkty reakcji
0
Sory ale jeszcze troszkę dopiszę do tego co wcześniej. Przeglądałam teraz twoje posty Poprostu ja we wszystkich tematach na któryś pisałaś. Jesteś umierająca, nie masz sił na nic tak piszesz, to jak ty chodzisz do tej szkoły, dajesz porady na temat stosunków z rodzicami a sama nie możesz liczyć na swoich. Zaprzeczasz sama sobie zapraszam innych do poczytania twoich postów w innych tematach.
 

PAWEŁ _ 19

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ojej przeczytałem temat od pierwszego postu do ostatniego.... I wiecie co ??? jestem ostro zdegustowany zachowaniem forumowiczow... jak tak mozna dziewczyne oskarzac , przeciez tak na dobra sprawe to wcale nie macie zadnych dowodow.....
Moim zdaniem dziewczyna ma ostry kryzys przy tej chorobie i dlatego pisze czasem cos sprzecznego.... no jak wy byscie sie czuli gdybyscie mieli raka??? a ze sie nie odzywa w temacie to ja wcale jej sie nie dziwie po takich slowach tu napisanych do niej.... KURDE ludzie !!! troche szacunku i wspolczucia .... moim zdaniem .... i ja mysle ze ona jest "czysta"
 

PAWEŁ _ 19

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
A co mam przez to rozumieć motylku ???
wydaje mi sie po tych postach ze wiekszosc na forum zrobila z tragedii dziewczyny swietny material na plotki!!!!!!!
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Jacy ludzie są naiwni. Przekonuje się o tym z dnia na dzień, czytając niektóre wypowiedzi forumowiczów. :/ . Teraz to będzie się działo :].
 

poprostu_ja

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Witajcie !!! dawno mnie nie bylo ale cudownie powrocilam zeby poraz kolejny wysluchac obelg na moj temat!!! Coż powiem krotko.... to moj ostatni post w tym temacie ..... i zostawiam wam decyzje czy nadal bedziecie ze mnie robic oszustke a z mojej tragedii SUPER material do dyskusji czy poprostu dacie mi spokoj..... wiecej juz nie bede pisac i mam tylko nadzieje ze Bog wam wybaczy nie sprawiedliwe sady!!!
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
A co mam przez to rozumieć motylku ???
wydaje mi sie po tych postach ze wiekszosc na forum zrobila z tragedii dziewczyny swietny material na plotki!!!!!!!
A chociażby o to, ze ja nie zamieżam plotkować na jej temat, bo ja ją rozumiem i jej wierzę, ze jest chora...

poprostu_ja proszę, nie odchodź.... nie zwracaj uwagi na co poniktórych...
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Witajcie !!! dawno mnie nie bylo ale cudownie powrocilam zeby poraz kolejny wysluchac obelg na moj temat!!! Coż powiem krotko.... to moj ostatni post w tym temacie ..... i zostawiam wam decyzje czy nadal bedziecie ze mnie robic oszustke a z mojej tragedii SUPER material do dyskusji czy poprostu dacie mi spokoj..... wiecej juz nie bede pisac i mam tylko nadzieje ze Bog wam wybaczy nie sprawiedliwe sady!!!


Jeżeli dla Ciebie obelgą jest to, że nie wszyscy Ci wierzą i zamiast spróbować podyskutować o tym, odwracasz się i odchodzisz, to już rozumiem, dlaczego społeczeństwo Cię odrzuca ...
 

poprostu_ja

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Nie chce z Toba First_Sirius_Lady dyskutowac bo nie mamy oczym..... ty juz wydalas na mnie wyrok... a ja nie mam zamiaru sie tlumaczyc i to napewno nie Tobie .... moze innym tak ,ale nie Tobie bo ty na to moim skromnym zdaniem nie zaslugujesz.... i zegnam Cie!!!!
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
Moze na poczatku trzeba zacząc od siebie a tak pozatym to jezeli ktos bedzie cie obrzal albo cos w tym rodzaju to zacznij sie z nimi klocic ze przeciez ty tez jestes człowiekiem i zaslugujesz na szacunek i z porównaniu do nich masz serce
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
Nie chce z Toba First_Sirius_Lady dyskutowac bo nie mamy oczym..... ty juz wydalas na mnie wyrok... a ja nie mam zamiaru sie tlumaczyc i to napewno nie Tobie .... moze innym tak ,ale nie Tobie bo ty na to moim skromnym zdaniem nie zaslugujesz.... i zegnam Cie!!!!


Widzisz ...
Ty nawet odejść nie umiesz.

Jeżeli nie chcesz tłumaczyć się mi, jak napisałaś, to może chociaż wytłumacz się z zarzutów, które przedstawiła Ci karasia.

A poza tym, to nawet nie zauważyłaś, że ani ja ani karasia nie oceniamy Ciebie ani nie obrażamy, w przeciwieństwie do Ciebie ...

może nie zauważyłaś, ale jest to wolny kraj, w którym każdy może zapytać i wyrazić swoje wątpliwości.

Już pisałam ...
człowiek uczciwy odpowiada na każde pytanie, bo nie ma nic do ukrycia.

Ty, swoimi odpowiedziami, pogłębiłaś tylko moje podejrzenia.

A żegnać, to możesz swoje koleżanki ...
tu jest forum dla wszystkich i nikomu nie zabronisz na nim dyskutować.

I mylisz się, nie wydałam na Ciebie wyroku, a jeżeli już jakiś wyrok jest na Ciebie wydany, to wydałaś go na siebie sama.

Moje pytania zadałam na podstawie Twoich wypowiedzi, więc nie rozumiem, czemu masz do mnie pretensje, że o to pytam ...
pretensje powinnaś mieć tylko do siebie, bo tak namotałaś, że przeczysz sama sobie w swoich wypowiedziach.

I tak już na koniec ...
w swoim pierwszym poście skierowanym do mnie napisałaś m.in. tak:

"Bo widzisz ludzie umierajac czuja rozne rzeczy a ty niestety tego nie zrozumiesz bo jestes zdrowa !!!! I wlasnie to rozni mnie od Ciebie......"

odpowiem Ci ...
to Ty nie rozumiesz, bo jesteś zdrowa i nigdy nie chorowałaś na raka ...
ja wygrałam walkę z nowotworem ...
i to właśnie różni mnie od Ciebie, mówiąc Twoimi słowami.

Pozdrawiam ...
 

poprostu_ja

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2005
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Widzisz czytalam twoje posty w innych tematach i tez moge sie przyczepic do pewnych nie scislosci....
Bo niby uwazasz sie za taka religijna a nie znasz przykazania milosci moze Ci przypomniec.... "...a blizniego swego jak siebie samego" a ty wrecz odwrotnie... tylko p[ragniesz mnie tu zgnebic na forum i swietnie Ci wychodzi....
A z tym pozegnaniem to chodzilo tylko o to ze nie bede Tobie odpisywac na posty bo nie mam najmniejszej ochoty....
nie mam do Ciebie pretensji tylko nie rozumiem Twoich glupich zarzutow....
A skoro wygralas z nowotworem to powinnas wiedziec jak wtedy czuje sie czlowiek chory i co w tedy mowi...
A moze to tylko oszustwo??? (i jak sie teraz czujesz gdy ja zarzucam ci nie prawde , choc wcale tak nie mysle)
Najlepiej albo daj mi spokoj bo ja stad nie odejde albo poprostu zachowaj swoje komentarze dla siebie.....
 

First_Sirius_Lady

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2005
Posty
765
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
jestem stąd ... i dotąd
No teraz to już rozśmieszyłaś mnie dokładnie.

Karasia miała rację, jak napisała, że Tobie potrzebny jest psychiatra.

Ty faktycznie jesteś chora i dlatego chore jest wszystko, co piszesz.

Ile tak napradę masz latek dziecinko?

12 czy mniej?

Wkleję Ci Twój post i przeczytaj go jeszcze raz, a jak znów nie zrozumiesz, to jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze ...

"Witajcie !!! dawno mnie nie bylo ale cudownie powrocilam zeby poraz kolejny wysluchac obelg na moj temat!!! Coż powiem krotko.... to moj ostatni post w tym temacie ..... i zostawiam wam decyzje czy nadal bedziecie ze mnie robic oszustke a z mojej tragedii SUPER material do dyskusji czy poprostu dacie mi spokoj..... wiecej juz nie bede pisac i mam tylko nadzieje ze Bog wam wybaczy nie sprawiedliwe sady!!!"
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Poprostu ja tu nie chodzi o to aby Ciebie pogrążyć. Wbrew pozorom chcemy Tobie pomóc. Dlatego radzę Ci sie skontaktować z psychologiem. Może on zaradzi twoim jakimś dziwnym konfabulacjom. Zapewne jest jakaś poradnia psychologiczno - pedagogiczna w Twoim mieście. Na dzień dzisiejszy mogę przypuszczać iż.

Jesteś osobą nie mającą więcej jak 15 może mniej lat. Prawdopodobnie nie akceptujesz siebie taką jaką jesteś( może nadwaga, nie te oczy usta). Nie wiem ale wydaje mi się że masz ze sobą jakiś problem i tyczy się to Twojego wizerunku fizycznego. A to rzutuje na twoją niską samoocenę.
Zapewne jesteś klasowym Outsiderem. znajdującym sie gdzieś poza kręgiem towarzyskiego zycia. Nie masz tez przyjaciół, jesteś nieufna. Jedyną formą, zwracania na siebie uwagi jest granie osoby pokrzywdzonej przez los. To forum umożliwiło skupienie uwagi wielu osób na Tobie; (w końcu jest to jakiś sposób zwrócenia na siebie uwagi).
Możesz też być osobą, która tuszuje swoje prawdziwe ja pod płaszczykiem dobroci dla innych. A w głębi duszy czujesz niepohamowaną złość dla tych, którzy Cię nie zauważają bądź nie tolerują. Dlatego według mnie ważne jest abyś zaczęła akceptować siebie taką jaka jesteś. Niech Twoje ja idealne zostanie zastąpione przez poprostu ja.
Co więcej wybór przez Ciebie takiego nica też o czymś świadczy. On mówi mi spójrzcie jestem tylko zwykłą dziewczyną. Ten nick został wybrany świadomie lecz jest wołaniem z podświadomości - zakceptujcie mnie taką jaka jestem, nie chcę już grać.
Co do twojego tematu Co Zrobic Gdy Spoleczenstwo Odrzuca Cie Bo Jestes Chory? Jest pytaniem o to Co zrobić gdy społeczeństwo odrzuca Cię bo jesteś INNY. Jak mogę zwrócić na sibie uwagę, żeby nie czuć się wciąż odzucona?.

To tyle jezeli chodzi o przedstawienie mojego widzenia i rozumienia Ciebie jako osoby. To są zapewne moje odczucia subiektywne, no ale tak ciebie odbieram. Podkreslam, że to nie jest atak na Twoją osobę.
Z wyrazami szacunku.
MORFEUSZ.
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Ty faktycznie jesteś chora i dlatego chore jest wszystko, co piszesz.

Wiesz First.. śledze ten temat na bieżąco i mnie krew zalewa jak czytam twoje posty. To chyba tobie potrzebny jest psychiatra, nie wierzmy nigdy nikomu a świat będzie lepszy. Sorry za wyrażenie ale ty First_Sirius_Lady jest na maksa PO:cenzura:ONA.

Wciąż ja oskarżasz, a nie podałaś jeszcze ani jednego sensownego argumentu przeciw niej, podobnie ty morfeusz.
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Wiesz First.. śledze ten temat na bieżąco i mnie krew zalewa jak czytam twoje posty. To chyba tobie potrzebny jest psychiatra, nie wierzmy nigdy nikomu a świat będzie lepszy. Sorry za wyrażenie ale ty First_Sirius_Lady jest na maksa PO:cenzura:ONA.

Wciąż ja oskarżasz, a nie podałaś jeszcze ani jednego sensownego argumentu przeciw niej, podobnie ty morfeusz.

Sorki ale ukson88. Ty za to wiele argumentów przytaczasz temu aby jej wierzyć. Jesteś naiwnym młodym chłoptasiem. Za przeproszeniem ten cały świat ma głęboko w powarzaniu Twoje wierzyć komuś czy nie. Ludzie twardo stompający po ziemi tacy jak First i ja potrafią wprost przedstawić swoje za i przeciw, a nie cukrzyć i pisać że się jest z kimś w cierpieniu i że się za niego modli. Czysta paranoja. Każdy odchodzi od kompa i zapomina o tym co przeczytał na forum i co obiecał. Dziękuje za taki LEPSZY świat. Świat ludzi naiwnych, żyjących w kłamstwie i do tego tak beszczelnych. A twoje posty sa jedynie marną imitacją tego w co i tak nie wierzysz. :]
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Morfeusz, sorki ale Cię nie rozumiem. I wydaje mi się że to właśnie Ty chcesz tutaj zwrócić na siebie uwagę, robiąc z siebie superrealiste znającego się na życiuJuż piszę dlaczego:

W 202 poście tego tematu First napisała:

"Powiem szczerze, że należę do tych niedowiarków, którzy nie wierzą w to, co piszesz."

I Ty zaraz potem piszesz:

"HEHE. Niezła z Ciebie cwaniara.
Już od początku wiedziałem, że z Tobą jest coś nie tak"

Jeśli od początku wiedziałeś że poprostu_ja ściemnia to dlaczego tego nie napisałeś wcześniej? A teraz robisz z siebie super znającego się na życiu realistę, który nikomu nie wierzy.

Trochę więcej zaufania do ludzi człowieku!

I wierz mi lub nie, ale my naprawdę o niej pamiętamy, także poza kompem.
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
No teraz to już rozśmieszyłaś mnie dokładnie.

Karasia miała rację, jak napisała, że Tobie potrzebny jest psychiatra.

Ty faktycznie jesteś chora i dlatego chore jest wszystko, co piszesz.

Ile tak napradę masz latek dziecinko?

12 czy mniej?

Wkleję Ci Twój post i przeczytaj go jeszcze raz, a jak znów nie zrozumiesz, to jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze ...

"Witajcie !!! dawno mnie nie bylo ale cudownie powrocilam zeby poraz kolejny wysluchac obelg na moj temat!!! Coż powiem krotko.... to moj ostatni post w tym temacie ..... i zostawiam wam decyzje czy nadal bedziecie ze mnie robic oszustke a z mojej tragedii SUPER material do dyskusji czy poprostu dacie mi spokoj..... wiecej juz nie bede pisac i mam tylko nadzieje ze Bog wam wybaczy nie sprawiedliwe sady!!!"

chcialabym zauwazyc ze kazdemu czlowiekowi nalezy sie szacunek wiec nie jedź po niej tlyko pomóż po to jest te forum.. nie powinnas teog pisac po to zeby ją zgnębić
 
Do góry