Co z tymi gumkami ?

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Tak przeglądam ten dział i ciekawi mnie jedna sprawa.

Ludzie piszą (nie tylko na tym forum) o skuteczności prezerwatyw. Jedni ubóstwiają durexy,inni contexy,inni Taboo.
Prezerwatywa Durex Extra Safe jest ponoć uznawana za najbezpieczniejszą, jednak czytałem posty mówiące o tym że takowa pękła. Natomiast co myślicie o Durex Elite ? Jest ona bardzo cienka więc chyba prawdopodobieństwo jej pęknięcia jest większe ?
Oczywiście biorę pod uwagę przechowywanie,miejsce zakupu (kiosk,apteka,przecena w Tesco z 7 zł na 2 zł - żart) itd.

A co do tych pęknięć...
Chciałbym poznać wasze historie na ten temat.
Kiedy prezerwatywa pękła ? Jak często zdarzają się już uszkodzone (mimo iż są firmowo zapakowane) ?
Czy komuś z was pękła gdy był jeszcze "w środku" ale nie miał wytrysku ?
Jakie jest prawdopodobieństwo że prezerwatywa pęknie w takiej sytuacji ? (czyli mężczyzna jest w kobiecie ale nie kończy w niej - jakie są szanse na jej pęknięcie ?)
 

Dzimka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
<3
o jaa.. strasznie dużo tych pytań i wątpliwosci, może nawet za dużo..

o tym jakie gumki sie preferuje decyduje czasami przypadek, stereotypowe myślenie, narzucenie firmy przez reklamę, ciekawosc.. a ta która nam odopwiada polecamy i preferujemy.

ja uzywam durexow mimo iż mnie zawiodły. może wina leżała po obu stronach ale jednak uraz został xD
kiedyś, kiedys, bardzo dawno, razem z gumką uzywałam globulek i było super ślisko dlatego durex pleasure tingling zsunął się a mój chłopak doszedł we mnie...

historie z pękaniem są poisane w innych tematach. chcesz je teraz zebrać do kupy? ;>
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
mnie też durexy 2 razy zawiodły- zsunęly sie
kiedys jakas gumka nam pekla, ale na szczescie zorientowalismy sie w pore bo przed wytryskiem, tylko nie pamietam jaka to firma byla

obecnie najlepsze jak dla mnie sa czarne contexy
Taboo i pepino też mnie nie zawiodły
durex po prostu jest przereklamowany

my przewaznie kupujemy w hipermarketach ;)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
mnie nigdy nie zawiodly, pewnie dlatego ze ich malo uzywalam...a jakie- durex
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
zgadzam się z tym, że durex jest przereklamowany. mi pękł 2 razy, a poza tym mój najdroższy ma problem z dojściem przy durexsie. przy innych gumkach jest spoko. raczej preferuję unimil. unimil też ma jakieś super cienkie i są OK, no i nam nie pękły ;) no ale wiadomo- bez gumek przyjemniej ;) na szczęście są także inne metody antykoncepcji
 

kamit222

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,

Przy wyborze prezerwatywy najważniejsza dla mnie jest jakość potem dopiero cena choć nie powiem że ten aspekt jest też nie bez znaczenia :( Najbardziej odpowiadają mi prezerwatywy firmy durex (jak dla mnie do tej pory nie zawodne) bez porównania wiele rodzajów, wada to cena. Ostatnio pokusiłam się na zakupy za pomocą internetu i teraz już zawsze będę je tam kupować 1. cena po 2. dyskrecja. Uważam godną polecenia stronę www.kupuj-durex.pl
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Co do prezerwatyw Durex są dla mnie przreklamowane, poza tym jako chyba jedyna firma nie robią żadnej gumki z substancją plemnikobójczą. Kiedyś Durex Extra safe był właśnie z taką substancją, teraz jej nie ma, a wiele osób myśli, że tak jest.
 

kamit222

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak mawiają reklama dźwignią handlu. Myśle ze nie posiadaja tego środka plemnikobójczego dlatego że producent daje bardzo dużą gwarancję na wytrzymałość
 

schizol

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
mnie durexy jeszcze nigdy nie zawiodły..mysle ze to kwestia umiejetnego zakładania... ;) ale mimo to przerzucilam sie na tabsy.. :)
 

ishtar1985

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
94
Punkty reakcji
0
za czasow prezerwatyw :p ( teraz uzywam tylko tabletki anty;)) mialam nieciekawe historie z nimi zwiazane

na jednym z bylych partnerow...nie przesadzam... wszytskie gumki pękały... mimo ze zakladalam je i ja i on i razem i wg wskazan i wszytsko ok... fakt faktem mial dosc spore przyrodzenie, a nie uzywalismy XXL... wiec moze dlatego pekały...

natomiast raz tez pekła prezerwatywa Durexa, gdy mezczyzna byl we mnie...bez wytrysku, strach byl ale okazalo sie ze jest ok... jakis czas pozniej poszlam do ginekologa by zobaczyc czy nie jestem w ciazy bo okres sie spozniał..i co sie okazalo? ze nie jestem ale w srodku mam niespodziankę... dosc spory kawałek prezerwatywy we mnie siedział...

w sumie nie wiadomo jak dlugo... jak ginekolog wyjąl "to" szczypcami to bylam zażenowana, w szoku i wogole masakra...od tej pory gumek nie uzywam..tzn moze kilka razy sie zdarzylo..ale teraz gdy mam stalego partnera to tylko tabletki :) wole jednak jednego partnera i pewnosc niz prowadzic szalone zycie(jak kiedys) z koniecznoscią uzywania prezerwatyw (bo inaczej tego sobie nie wyobrazałbym:))
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Nam durex jęknął raz, ale jakoś urazu nie mamy. Myślę, że pęknięcia prezerwatyw mieszczą się w średniej statystycznej :p Trzeba być po prostu ostrożnym i zbytnio nie szaleć.
 

keddar

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Marsa
jak dla mnie pękanie prezerwatyw związane jest z zostawieniem powietrza pod zbiorniczkiem, co jest wynikiem złego założenia. Gumek używam od dość długiego czasu i jeszcze ani razu nie pękły. Jedyna rada to ostrożność no i dopasowanie pod siebie marki i że tak powiem modelu
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Nam durex jęknął raz,
:lol:
No przepraszam ale nie wiedziałam,że gumki "jęczą".

Dawno dawno temu przed wiekami,przed latami...Też "nam" pękła i zsunęła sie.
To nie był durex ani unimil... Nie pamiętam firmy. Wiem,że w aptece też kupione nie były tylko w jakimś tam sklepie.
Ogólnie dobrze założone gumki są skuteczne.
Ale nie można nie szaleć podczas seksu. Myśle,że producenci nad tym też powinni sie zastanowić ;>
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Producenci powinni tak projektować prezerwatywy,by mozna było sobie pozwolic na ostry seks,bez obawy ze prezerwatywa pęknie...
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Przyłaczam sie, ze firma prezerwatywy duzo daje.. ale czasami mogą się okazac wytrzymalsze te niereklamowane z kiosku, niz jakies durexy, taboo czy inne. Zalezy jak kto szarpie :D

Raz miałem sytułacje, na całe szczescie przed wytryskiem.. Uzyłem UNIMILA, niby dobra, niezawodna, jednak pękła.. Na całe szczescie jak napisałem, przed. Jakis czas puźniej uzyłem zwykłej, niereklamowanej prezerwatywy z kiosku, i mnie nie zawiodła :) Więc zdanie podzielone. :)
 

niewyspana

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
294
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
-> Śląsk
A ja mam pytanie... Czy to pęknięcie można poczuć/zauważyć w czasie stosunku? Czy dopiero po skończeniu trzeba obejrzeć prezerwatywę?
Wiem, że może głupie pytanie, ale nigdy nie korzystałam z prezerwatyw, więc wybaczcie ;D
 
Do góry