Co Się Stało Z Prawdziwym Rapem ?

Serpens

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
675
Punkty reakcji
0
pozatym rap, hip hop---- ludzie te muze wymyslili murzyni na polu bawełny, oni nie mysleli ze potem beda w telewizji mówic jak to zle brac na to pieniadze,, a otym spiewa wiekszosc twórców na legalu, o tym ze rap to komercja, jak to ciezko sie zyje w bloku i jak to trzeba zgnoic policje bo nie daja palic trawki, a my przecierz chcemy palic bo jest fajnie, i nie mówcie ze tak nie jest bo kazden jeden zespól ma przynajmniej po jednym takim kawałku
Nom, Łona na przykład. :lol:
Albo EKP :lol:
No Blackalicious tez.. :lol:

Nie każdy, uwierz mi, nie kazdy :)
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
tyle ze nie kazdy to ja wiem
sam słucham tego syfu od dziecka, pierwszy Liroy, i do dzisiaj go uznaje za jednego z najlepszych jak nie najlepszego polskiego hip hopowca,
ale i tak wiekszosc wlasnie na takich tematach opiera swoje rymy, juz nawet przeboleje album który w całości jest o LEgii, nie pamietam nazwy ale dziala jak pranie muzgu

i tak przy okazji
Serpens, pleciesz coś sam, czy tylko zdajesz sie na łaske innych??
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
napisałem to co słysze w głośnikach
i nie mozesz zaprzeczyc ze atrybutem hip hopu, jest wlasnie zielsko kaptur szerokie spodnie bloki i wyzywanie policji
oczywiscie nie kazda piosenka jest o tym
i nie kazdy wykonawca skupia sie wyłącznie na tych tematach

i czytałem poprzednich postów wiele, i prosze Cie nie pouczaj mnie i nie pokazuj ile wiesz o hip hopie, bo ja juz gdzies napisałem ze skupiam sie na muzyce a nie na tym kto i kiedy ją robi, zadko wiem kto spiewa to co słysze

zamierzasz zacząc??
to moze watro sie zgrac bo jestem na etapie lepienia bitów, co prawda nie wychodzi mi to za dobrze, texty tez nie sa powalające, nie znalazlem jeszcze swojego stylu, no ale sie staram, wiem ze sie spełniam
 

Serpens

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
675
Punkty reakcji
0
napisałem to co słysze w głośnikach
i nie mozesz zaprzeczyc ze atrybutem hip hopu, jest wlasnie zielsko kaptur szerokie spodnie bloki i wyzywanie policji
oczywiscie nie kazda piosenka jest o tym
i nie kazdy wykonawca skupia sie wyłącznie na tych tematach
Napisałes wczesniej ze kazdy wykonawca ma taki kawałek, to zaprzeczyłem bo nie ma, a odnosnie "atrybutu" to wiele wykonawóc owszem identyfikuje sie z tymi.. "symbolami" ze to tak ujmę, ale powiedziałes wczesniej ze wszycy, a to nieprawda.
i czytałem poprzednich postów wiele, i prosze Cie nie pouczaj mnie i nie pokazuj ile wiesz o hip hopie, bo ja juz gdzies napisałem ze skupiam sie na muzyce a nie na tym kto i kiedy ją robi, zadko wiem kto spiewa to co słysze
Ja Cie nie zamierzam pouczac, tylko uswiadomic Ci ze jesli tak sadzisz to sie mylisz.
zamierzasz zacząc??
to moze watro sie zgrac bo jestem na etapie lepienia bitów, co prawda nie wychodzi mi to za dobrze, texty tez nie sa powalające, nie znalazlem jeszcze swojego stylu, no ale sie staram, wiem ze sie spełniam
Musialbym to najpierw usłyszec.
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
nie wiem czy mi zdołasz cos uświadomić odnosnie tekstów, wiem co słysze, no chyba ze jestem za głupi i nie rozumiem czegoś, a moze trzeba sie jakoś nastawić to wtedy sie słyszy inne słowa,
czy kazdy skład ma tego typu kawałki?? z tego co grały moje głośniki, to znaczna wiekszość a nie ograniczam się do jednego zespołu, i nie opieram sie na hip hopie z telewizora, gdzie bonusy zbierają własnie takie zespoły, bo to niby fajne i modne

co do współpracy, nie wiem dlaczego ale odniosłem wrażenie (moze mylnie) ze robisz łaske ze ewentualnie zrobimy coś razem, jesli sie myle to mnie nakieruj na dobrą drogę,,

i moze sie również myle co do tego ze pouczasz ludzi sie wypowiadających w tym temacie, no ale z kontekstu i sposobu Twoich wypowiedzi widac ze robisz z siebie "nauczyciela" "mesjasza" polskiego hip hopu, nie obraź sie ale robisz z siebie wielkiego znawce, wymieniasz dziesiatki zespołów, prawie kazdy post na kontre widac ze rozumiesz jako atak na ta muzyke, tylko poco??, nazucasz innym to ze hh to najwspanialsza muzyka i mają ją zrozumiec a nie krytykować
 

Serpens

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2005
Posty
675
Punkty reakcji
0
nie wiem czy mi zdołasz cos uświadomić odnosnie tekstów, wiem co słysze, no chyba ze jestem za głupi i nie rozumiem czegoś, a moze trzeba sie jakoś nastawić to wtedy sie słyszy inne słowa,
czy kazdy skład ma tego typu kawałki?? z tego co grały moje głośniki, to znaczna wiekszość a nie ograniczam się do jednego zespołu, i nie opieram sie na hip hopie z telewizora, gdzie bonusy zbierają własnie takie zespoły, bo to niby fajne i modne
i bardzo fajnie, ale dobrze zebys znal jakies nazwy zespołów i wykonawców, bo to pomaga w rozmowie jak chcesz o jakims kawalku z kims pogadać.
co do współpracy, nie wiem dlaczego ale odniosłem wrażenie (moze mylnie) ze robisz łaske ze ewentualnie zrobimy coś razem, jesli sie myle to mnie nakieruj na dobrą drogę,,
To co moze mam Ci powiedziec, jasne, spoko, juz, oczywiscie, a potem dopiero sluchac co reprezentujesz ?
i moze sie również myle co do tego ze pouczasz ludzi sie wypowiadających w tym temacie, no ale z kontekstu i sposobu Twoich wypowiedzi widac ze robisz z siebie "nauczyciela" "mesjasza" polskiego hip hopu, nie obraź sie ale robisz z siebie wielkiego znawce, wymieniasz dziesiatki zespołów, prawie kazdy post na kontre widac ze rozumiesz jako atak na ta muzyke, tylko poco??, nazucasz innym to ze hh to najwspanialsza muzyka i mają ją zrozumiec a nie krytykować
Powiem Ci tak, nie jestem zadnym nauczycielem, ja o rapie wiem naprawde niewiele w porownaniu do niektorych osob które znam osobiście, i nikogo z siebie nie robie, ja tylko próbuje uświadomić ze sa inne nurty, zespoly i warto z nimi sie zapoznac zamiast siedziec np. tylko w mainstreamie, po drugie ja głównie słucham zagranicznego rapu, nie polskiego, nastepnie ja nie odbieram niczego jako atak na muzyke, skoro powiedziales ze kazdy zespol tak ma takie symbole to mowie Ci ze nie maja, a Ty od razu robisz cos takiego jakbym sie na Ciebie rzucal :) zluzuj :)
niech każdy słucha czego sobie chce, ja nie zamierzam nikogo kierowac ze ma sluchac rapu, a muzyke kazda dobrze zrozuimec zamiast krytykowac.. ja najwyzej moge komus udowodnic ze rap nie jest taki za jaki go uwaza znajac tylko np. 50 Centa czy Eminema, juz kilka osob zmienilo zdanie po tym ze zaczeli sluchac czegos innego niz serwuje viva czy mtv... poznawanie nowych wykonawcow itp itd. ja niczego nie wymuszam, niczego nie wymagam od nikogo, niech kazdy robi co tylko mu sie podoba, ja tylko tlumacze jesli cos jest nie tak jak ktos mysli, ewentualnie pokazuje ze jest wiele innych wykonawców i warto ich poznac... fakty.. a czy ktos lubi te muzyke czy jakiegos wykonawce.. nie interesuje mnie to.
A odnosnie wyliczenia zespołów, wlasnie zdenerwowala mnie pewna emota ktora zobaczylem w wypowiedzi czlowieka cytowanego wtedy... wiec zaczalem lekko kpic.. :)
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
i zobacz ile miłosci teraz popłynęło z Twojego posta
zobacz popłynęło braterstwo, mysł przewodnia hh
człowieku kocham Cie
niechce mi sie czytac jeszcze raz a juz nie pamietam
ale wiem jedno nie bedziemy wrogami
i mistrzu jak nagram to dam tu na forum i Cie powiadomie
to moze jak nagram to nie wiem jak mi potem pomozesz ale pewnie cos wymyslisz,
kolo lubie Cie
pzdr
 

vipdavid

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2006
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Jesli dołączam się do tak rozbudowanej dyskusji moje posty też są rozbudowane bo zawsze staram się to wszystko podsumować .Tak będzie i tym razem

Na początek powiem, że dla mnie ten temat mógłby się nazywać komercjalzacja hip hopu oraz wady i zalety.






czyli tak: po waszych wypowiedziach stwierdzam: PRAWDZIWY rap nadal istnieje i ma się dobrze. jedyne co może się nie podobać to tendencja do powstawania nędznych zespołów, które do pięt nie dorastają legendom tego gatunku...

No pewnie bo tak jest nie tylko z hip hopem.Jedni muzycy wydają plyty dobre a inni beznadziejne i tyle tej filozofii.Możemy się wsciekać na meza verbę,lerka ale w sumie czy nasze pretensje są słuszne??Przecież to normalne prawo podaży.Jesli ktoś wyczuwa podaż to chce ją dostarczyć .Jest moda to można na niej zarobić.Zresztą gdyby nie media czy hip hop byłby na tej pozycji którą ma teraz ??Moim zdaniem umarłby tak szybko jak się pojawił.Albo przynajmniej nie byłby tak róznorodny.

Ta i hiphop zniknie z mediów, zniknie i tak mała kasa, wszystko się wykruszy, płyt na legalu będzie wychodziło dwie na rok i zostaną trzy ekipy na krzyż, z dobrym osiedlowym elo przekazem, tak, elegancko będzie.


hehe no prawdziwego rapu w radio eska nie znajdziesz se poszukaj bo on jest toz pod ziemia...i moim zdaniem nie ma tu co porownywac do klasykow polskiej sceny bo ten rap byl na calkiem innym pozniomie to co dzieje sie teraz zaskakuje pozytywnie trzeba tylko poszukac..mtv nie pokaze wartosciowego rapu

A dla mnie to i lepiej ze trudniej jest dostac bardziej wartosciowe produkcje niz mezo czy doniu bo takich wykonawcow to dostaniesz wszedzie a ich ryje w kadzej gazecie zobaczysz wiec nie kazdy lamus da rade znalezc cos z podziemia z czego w sumie sie ciesze...bo prawda jest taka ze jak sie jarasz to znajdziesz bez problemow a jak biegniesz za moda to zaspokoisz sie produkcjami 18 L :] B)

Zgadzam się z tym chociaż nie do konca.Niedwno w faktach widziałem hip hopowe nabożenstwa babtystów na bronxie.Na tvp 1 widziałem program o hip hopie chrzescijanskim pokazywali Full Power Spirit.
.Mimo wszysto obraz hip hopu w mediach jest taki a nie inny bo nie od dziś wiadomo,że media żywią się krwią i nagością.A oto dowód że media mają także pozytywny wpływ na hip hop http://www.distortion2static.com/

program telewizyjny w stacji KBWB prezentujący hip hop z podziemia.Zresztą..jesteśmy w internecie

http://www.basementalism.pl/
http://www.rawrap.net/
http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=16389
I nie płakać mi że ciężko coś zdobyć z podziemia, trzeba szukać albo pytać innych.


Bo rap jest róznorodny,ale jesli kogoś wiedza ogranicza się do legend albo do tego co widać na vivie....to ja przepraszam.Posłuchajcie ja nie twierdze że jestem jakimś wielkim znawcą i smieszą mnie teksty typu "wiem więcej o rapie niż ty".Z wiedzą hip hopową jest tak jak ze szkołą jedno się wie drugie nie.


Prawda jest taka, że prawdziwego rapu jest full i nie ma nic wspólnego z szarymi blokami itd., i każdy kto chce to go ma.

nic dodać nic ująć







Zalezy jak interpretować podziemie... czy bezwzględnie tylko to co ukazuje sie nielegalnie, czy po prostu legale ale bardzo mało znane ? Jeśli tylko nielegale, to poza podziemiem jest mnostwo dobrego rapu ;)

Sama nazwa sugeruje podziemie czyli to co jest "pod ziemią".To co nie znane szerzej.





napisałem to co słysze w głośnikach
i nie mozesz zaprzeczyc ze atrybutem hip hopu, jest wlasnie zielsko kaptur szerokie spodnie bloki i wyzywanie policji

w hip hopie nie chodzi o skręta i spodnie tylko żeby znależć ten jeden własciwy sobie styl.


niech każdy słucha czego sobie chce, ja nie zamierzam nikogo kierowac ze ma sluchac rapu, a muzyke kazda dobrze zrozuimec zamiast krytykowac.. ja najwyzej moge komus udowodnic ze rap nie jest taki za jaki go uwaza znajac tylko np. 50 Centa czy Eminema, juz kilka osob zmienilo zdanie po tym ze zaczeli sluchac czegos innego niz serwuje viva czy mtv... poznawanie nowych wykonawcow itp itd. ja niczego nie wymuszam, niczego nie wymagam od nikogo, niech kazdy robi co tylko mu sie podoba, ja tylko tlumacze jesli cos jest nie tak jak ktos mysli, ewentualnie pokazuje ze jest wiele innych wykonawców i warto ich poznac... fakty.. a czy ktos lubi te muzyke czy jakiegos wykonawce.. nie interesuje mnie to.
A odnosnie wyliczenia zespołów, wlasnie zdenerwowala mnie pewna emota ktora zobaczylem w wypowiedzi czlowieka cytowanego wtedy... wiec zaczalem lekko kpic.. :)
To jest własnie zagrożenie komercjalizacją żę ludzie spoza będą mieli mylne lub niepełne pojęcie o tej kulturze
Niech każdy słucha czego chce co mu odpowiada bo komercjalizacja wprowadza róznorodność.Ktoś chce meza,verby.Dobra dla mnie ok.jesli ktoś chce czegoś więcej niech zejdzie do podziemia i tyle.Ja mam już swych faworytów:Ugly Duckling,Up Hygh,Zion I iten cały gift of gab sprawdziłem.Na koniec tak na marginesie
Fazi ma mądre posty.
 
Do góry