Co się dzieje ?

Status
Zamknięty.

Natusiaaa

O czym ty do mnie rozmawiasz?
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
667
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Konoha,Soul Society... xD
Ludzie trzeba dbac o środowisko ! To tylko przez ! nas tak się dzieje ! W częstochowie 35 domów zostało stratowanych przez trąbe powietrzną ! W innej wsi przed wczoraj spadł grad wielkości Jajek ! Klikat się zmienia ! Jeszcze 10 lat temu Polska była spokojnym krajem bez takich zjawisk ! Co myślicie na ten temat ! ? :(
 

Maarq

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
NowyDwórGdański
To tak jakby pstrąg miał pokonać Niagarę,jesteśmy za mali,żeby coś zdziałać.Światem rządzi konsumpcja i będzie coraz gorzej.Jest nas coraz więcej,produkujemy coraz więcej odpadów itd..Możemy próbować coś zrobić,ale prawda jest taka,że i tak wielkie koncerny nadrobią "zaległości".Wykupie swoim wnukom kawałek ziemi w okolicach Himalajów i mogę żyć w spokoju (jeśli koniec świata będzie jak w filmie "Pojutrze" :p )
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Eeetam, przed nami normalny okres ocieplenia klimatu na ziemi i tyle...

Bardziej niż o to że usmazymy sie zywcem zastanawial bym sie nad problemem czystości wody i rosnącymi górami śmieci...

Ale nie mają o tym myśleć czasem politycy!!!! O nie!! To nie ich brożka!!!

Mają raczej myśleć o tym inżynierowie i chemicy!
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Tak wtrące że 10 lat temu właśnie spadł grad większy niż jajka
więc jeśli chodzi o to to się nie zmieniło. Dziękuję za udzielenie
głosu.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
To tak jakby pstrąg miał pokonać Niagarę,jesteśmy za mali,żeby coś zdziałać.Światem rządzi konsumpcja i będzie coraz gorzej.Jest nas coraz więcej,produkujemy coraz więcej odpadów itd..Możemy próbować coś zrobić,ale prawda jest taka,że i tak wielkie koncerny nadrobią "zaległości".Wykupie swoim wnukom kawałek ziemi w okolicach Himalajów i mogę żyć w spokoju (jeśli koniec świata będzie jak w filmie "Pojutrze" :p )
Ale jeśli nie będziemy próbować, to nic się nie zmieni, prawda? I jeśli każdy będzie miał takie założenie, to długo na tym świecie nie pożyjemy w spokoju. Każda mała jednostka jeśli robi coś dla planety - to się liczy! A jeśli jest ich już 20, tym lepiej. Może jednak WARTO? Spróbujcie codziennie wyrzucić np. butelkę po wodzie mineralnej do kontenera, nie do kosza. Zabolą Was nogi od chodzenia? Możliwe. Ale będzie o tyle mniej plastiku do wyprodukowania.
Można zrobić wiele, będąc tylko małą jednostką. Trzeba tylko chcieć.
Popieram temat :)
 

Natusiaaa

O czym ty do mnie rozmawiasz?
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
667
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Konoha,Soul Society... xD
Tiakk ... całkowicie zgadzam się z Monią ^^ ... Jestem 13 latką i dbam o środowisko ! Gdy ktos z moich przyjaciół wyrzuci papierek na ziemie odrazu każe temu komuś to podnośić , ale nie wielu słucha :( ! Wiem że wydaje się że jedna osoba nic nie zdziała ale jak będzie więcej takich osób napewno uda się coś zorbić !
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
A no. U mnie 2 lata temu było trzęsienie ziemi ;] Żeby nie bnyło wątpliwosci to mieszkam w Polsce. Też zauważyłam, ze te anomalie są co raz większe... Na Boze Narodzenie nie bylo śniegu. Ale za to na Wielkanoc owszem.

Ale nie mają o tym myśleć czasem politycy!!!! O nie!! To nie ich brożka!!!

Mają raczej myśleć o tym inżynierowie i chemicy!
Broszka ; )
I nie zgadzam się z tym. Bo chemicy czy inżynierowie moga politykom powiedzieć co trzeba zrobić. Ale oni nic nie mogą. Bo to nie oni decydują o tym w jaki sposób pozuskujemy energię. Tylko politycy.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
To nie pierwszy rok kiedy pogoda na święta się "pozamieniała". W naszej strefie klimatycznej to normalne. A trzęsienie ziemi nie ma nic wspólnego z zanieczyszczeniem środowiska.
 

Severusa

Krwiożercza macica
Dołączył
19 Październik 2005
Posty
3 054
Punkty reakcji
2
Miasto
Skądinąd
Owszem. Ale mówię ogólnie o anomaliach. I to nie pierwszy rok kiedy tak się wszystko mieszało. Bo i nie od dzisiaj efekt cieplarniany istnieje.
 

Maarq

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
NowyDwórGdański
Ale jeśli nie będziemy próbować, to nic się nie zmieni, prawda? I jeśli każdy będzie miał takie założenie, to długo na tym świecie nie pożyjemy w spokoju. Każda mała jednostka jeśli robi coś dla planety - to się liczy! A jeśli jest ich już 20, tym lepiej. Może jednak WARTO? Spróbujcie codziennie wyrzucić np. butelkę po wodzie mineralnej do kontenera, nie do kosza. Zabolą Was nogi od chodzenia? Możliwe. Ale będzie o tyle mniej plastiku do wyprodukowania.
Można zrobić wiele, będąc tylko małą jednostką. Trzeba tylko chcieć.
Popieram temat :)

Ja np. mam przy domu normalny kontener na śmieci, zero segregacji. Nie mówię,że nie dbam o środowisko,to bardziej przyzwyczajenie,lub też po prostu chcę by moja okolica wyglądała ładnie.Problem w tym,że zmiany klimatyczne są wywołane przez odpady z fabryk,gazy przez nie produkowane.Tak sobie myślę,skoro segregujemy śmieci,to wtedy owe fabryki dostają tańszy materiał(ten z recyclingu) i mogą sobie pozwolić na produkcję jeszcze większej ilości produktów (a co za tym idzie zanieczyszczeń).

Trzęsienia ziemi (szczególnie w południowej Polsce) są często efektem spowodowanym przez człowieka,tąpnięcie w kopalni powoduje taki sam efekt.Do tego dochodzi jeszcze opadnięcie ziemi,gdy zapadają się stare opuszczone korytarze.A tak btw. nie mają one nic wspólnego z klimatem,tylko z tektoniką (te prawdziwe).

Chcecie mieć rozwój ? Wyjść na ulicę i czuć się jak w USA? Oni nie zbudowali tego kraju na przetwarzaniu odpadów.
A co do zażaleń.............u mnie od 7 lat nie było śniegu na sylwestra <_<
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
niektórzy piszą tutaj że niby tak dbają o środowisko a coś mi się wydaje że pierwsi wyżucają gdzie popadnie xD
ja tam nie segreguje śmieci po najnormalniej o tym zapominam...
 

Juninho

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
203
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Był czas się przyzwyczaić do nowego "klimatu". Mnie to już pogoda chyba nie zaskoczy nigdy ;)
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
widze że z niektórych wielcy obrońcy środowiska i będą odtąd zbiera papierki :) , myślicie że w jakimkolwiek stopniu przyczyni sie dla środowiska choćby grupka100 osób?? NIE!! no może bedzie czyściej...a takie USA sobie bedzie jechalo z koksem i zmienialo klimat...
podam jeszcze fajny przykład...we francji, w jakiś tam dzien ochrony środ. chciano pokazac że to wspierają wymyślili że jako dowód wyłączą oświetlenie wieży Eifla nA 5 min. Tak zrobili. Po całej akcji energetycy wyliczyli że zgaszenie i zaswiecenie świateł zużyło 2-krotnie więcej energii niż gdyby świcilo się non-stop... :]
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
Pomyslmy sobie tak :) u nas srednio silniki samochodowe maja cos kolo 2,2 l :) czytalem tak w jakis statystykach :) a w USA jest to jakies 4,5l :) wiec jest tak ze u nas dwa silniki wydalaja spaliny rowne jednemu w stanach :) zycze milego walczenia o srodwisko :) pozdrawiam :)
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
heh
Temat dobry ale i tak mówimy tylko o tym co nas otacza, a nie myślimy bardziej globalnie bo zakończyło by się i tak porażką.
Każde anomalie pogodowe towarzyszą nam od naprawdę wielu lat. Ja też boję się przyszłości związaną z anomaliami ale miną setki lat zanim będzie naprawde źle. Lodowce topnieją i będą coraz szybciej. Na świecie produkują coraz więcej samochodów, i innych jakichkolwiek środków transportu z silnikami spalinowymi. Silniki są coraz większe, coraz więcej ciepła emitują a co za tym idzie, coraz szybciej ocieplamy ziemię. Fabryk na świecie jest coraz więcej, coraz więcej domów stawiamy. Wszystko trzeba ogrzać bo nie będziemy w domu siedzieć w kożuchach. Coraz więcej lasów wycinamy a coraz mniej sadzimy ponieważ pola uprawne powstają.
My się nadal rozmnażamy i ludność wzrasta także coraz szybciej. Co 4 ziemianin jest chińczykiem a za 80 lat będzie co 3 licząc 4 pokolenie. Im więcej ludzi i zwierząt żyje (bo trzeba ludzi czymś wykarmić) tym więcej energii cieplnej oddajemy do atmosfery.
To jest nieuniknione. Musielibyśmy się zredukować do pewnej i włanczać bez przerwy chłodziarki freonowe (muszą być sprawne bo freon niszczy ozon i powstaje "dziura ozonowa") aby temperatura na ziemi nie ulegała takim zmianom jak teraz: o 0,6 stopnia temperatura roczna się podwyższa na całym świecie. Im większa temperatura tym szybsze parowanie wody. Wiatry powstają od parowania, nie dziwię się trąby powietrznej w polsce. Trąba powietrzna to skutek starcia ze sobą 2 frontów których kierunek jest przeciwny. Nad oceanami parowanie jest największe a część wiatrów kontynentalnych kieruje się w ląd. Trzęsienia ziemi są efektem przesuwania się płyt tektonicznych. Spójrzcie na atlas to będziecie wiedzieć gdzie śą najczęściej.
Himalaje robią się coraz wyższe. Chyba 0,5 metra im przybywa na 10 lat. Cały świat i wszechświat oparty jest na prawach fizyki, wystarczy je znać. Możnaby spowolnić efekt cieplarniany budową masową fabryką ozonu, tylko jak ozon wyprodukować.
Można by całe forum zawalić opisami przyczyn, przebiegiem i skutkami katastrof na całej ziemi.
Segregacja śmieci, "ocieplanie domów" , rezygnacja z silników spalinowych, zamykanie fabryk spowolni tylko te procesy cieplarniane. My sami jesteśmy ich przyczyną.
Zawsze byli ludzie za i przeciw ochronie środowiska.
Nic nie dzieje się bez przyczyny

A z kąd się wzieli ludzie na ziemi? Adam i Ewa mieli 2 synów, czyżby jest coś co nie wiemy? Noe miał 3 synów i żonę, a jego synowie po 1 dziewczynie. Co było dalej? Jak to możliwe że bóg sprowadził wszystkie zwierzęta świata do 1 łodzi? (podobno archeolodzy odkryli szczątki Arki). A może człowiek pochodzi od małpy?. Czy jest życie pozaziemskie?
To pytania bez odpowiedzi bo nie da się udowodnić, a wielu ludzi ma swoje zdanie bo mają swoje przekonania i wierzenia.

Na Twoje pytanie w Temacie łatwo można odpowiedzieć, ponieważ opiera się to na prawach fizyki.
Czasem lepiej poszukać w internecie lub bibliotece bo z pewnością więcej się dowiesz na ten temat niż tu na forum.
Pozdrawiam
 

Maarq

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
NowyDwórGdański
<offtop> Rozmawiałem kiedyś z księdzem na temat Biblii i jej interpretowania i powiedział mi,że nie można tego robić jota w jotę,równie dobrze zamiast Adama i Ewy mogłobyć jakieś plemię(tak mi powiedział)</offtop>

O Himalajach nie wiedziałem. . . tym bardziej rozejrzę się za ziemią w tych okolicach :p
A co do efektu cieplarnianego....jego powiększanie/wzmacnianie się nie jest stałe,wręcz wzrasta,więc może nie będzie potrzeba setek lat.
 

Natusiaaa

O czym ty do mnie rozmawiasz?
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
667
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Konoha,Soul Society... xD
Myśle że zmiana klimatu zaczyna dopiero teraz dawac siewe znaki ! Np. 3 dni temu była pogoda ! Słońce świciło i świeciło i nagle rozpadał się deszcz na jedynie 1 min. poprostu z tego się śmiałam ! Wiem , że jest to poza tematem ... Ale jak byłam mała to gdy był deszcz to mówiłam że Pan Jezus sika ! Jak była burza mówiłam że Pan Jezus jest zdenerwowany ! A jak Padał grad to mówiłam że Pan Jezus robi kupe ! HEHEHEHEHEHHEHEHEHEHEEHEHE
Znam wiele osób które w młodych latach Też tak sądziły ! Hehe !
 

Magic_Gladiator_90

Odmieniec
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 038
Punkty reakcji
1
Miasto
haaaj
Ktos tu poruszyl temat segregacji smieci... Blisko mojego domu sa dwa pojemniki na plastik i szklo ale gdy przyjezdza smieciarka to i tak wszystko zabierane jest razem, wiec po co sa dwa pojemniki? :mruga: Moze oni to potem jakos segreguja w co watpie <_<
 
Status
Zamknięty.
Do góry