Co sądzicie o komnikacji miejskiej w śląsku?

wacuś

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2008
Posty
231
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Siemnianowice śląskie
Co sądzicie o komunikacji miejskiej w śląsku?
Ja sadzę, że powinna być lepiej dopracowana, przede wszystkim powinny być nowe autobusy, polikwidowane nie potrzebne połączenie, a dodane nowe.
 

Meszek

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2008
Posty
364
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Katowice
Zacząłbym od tego, że powinni wyremontować większość torowisk tramwajów, bo to, co jest teraz, to porażka. Nowe tramwaje psują się po kilku dniach, bo nikt nie przewidział, że można je wstawić na tak powykrzywiane tory. :lol:

A ogólnie, to trudno mi powiedzieć. W sumie dawno nie jechałem autobusem, ale zawsze byłem zadowolony z liczby połączeń. Może z wyjątkiem nocnych kursów, które kończyły się o 10-11 w nocy. :( Zawsze był dylemat - iść na impreze na całą noc, czy marnować kasę na taksówkę. :p
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Nic nie myśle. Jedynie raz z mamą czekałam na autobus ze 2 godziny na mrozie, bo busik 2 razy wypadł :D
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
Ja mam złe doświadczenia jeśli chodzi o komunikację miejską na Śląsku:( Wiele razy miałam problem z autowbusem, który przyjechał 30minut po czasie, albo wcale.Z tramwajami nie jest wcale lepiej.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Odkąd pamiętam jeżdże busami Po Katowicach i dzielnicach i nie jest źle. W zimę się spóźniają jeżeli jest śniezyca...
Zdecydowanie Ikarusy i Jelcze są lepsze niż te ciasne, małe, nowe Solarisy :/ Jak mają wymieniać te busy to niech zbudują coś innego niż ten plastikowy Solarisowy shit...
 

Wiola :-]

Czekoladoholiczka xD
Dołączył
27 Wrzesień 2007
Posty
2 677
Punkty reakcji
6
Wiek
32
Miasto
Tychy / Kraków
a ja jestem bardzo zadowolona z komunikacji miejskiej na Śląsku :D
jedynie właśnie te tramwaje np. w Katowicach to porażka ^^
 

Lisa

grzeczny aniołek ;)
Dołączył
11 Styczeń 2007
Posty
1 213
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
otchłani smutku :(
Nie wiem jakoś ja jestem zadowolona, przynajmniej w najdalsze kawałki idzie jakoś dojechać i są pks, oprócz autobusów i tramwajów. Choć jest minus, że tylko do 23 jadą i kurs się kończy.
 

Antubis

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Katowice
Ja uwazam ze komunikacja miejska jest dobra w Katowicach, co prawda busy i bany sie spóźniaja lub odjeżdzaja za szybko no ale to jest ruch drogowy ciagle sie cos zmienia (korki, wypadki itd.) wiec w miare rozumiem chociaz nerwy czasami mnie chwytaja:) Tak jak kazdy chyba... 23 ostatni kurs, to jest bład...
 

anakonda11

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Prawdziwa tragedia jest z tramwajami w Gliwicach... toż to nigdy o czasie przyjechać nie może... zawsze albo za wcześnie, albo za późno... oczywiście bardzo często w ogóle nie przyjeżdża. Dlatego gdzie tylko mogę, wybieram autobus... a tu jest całkiem nieźle, bo te linie które należą do PKM Gliwice obsługują autobusy w naprawdę bardzo dobrym stanie, głównie te "nowiuśkie" ;)
 

lincia01

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Nie jest najgorsza.... choc zgadzam sie z Meszkiem - torowiska sa okropne... sie jedzie jak z "ziemniakami" :D
rzuca na cały tramwaj... :|
a autobusy - często sie spozniaja - :)
i sie psują zbyt czesto ;p
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Kiedy mogę to jeżdżę rowerem lub idę piechotą. Kiedy jednak muszę, podróżuję tramwajami (głównie). Nie narzekam aczkolwiek czasami denerwuję się z powodu opóźnień lub niekomfortowej jazdy…
 

olciar89

czysty kozak ^^
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
723
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ChoRzów
kiedys jechalam z koleaanka na batory autobusem to tak nami rzucalo na wszystkie strony, ze czulysmy sie jak w wesolym :p :p
poza tym uwazam, ze ceny biletow sa nieadekwatne co do komfortu jazdy :)
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Jak nikt nie kupuje biletów i ich nie kasuje to komfort jest jaki jest - z czegoś te autobusy trzeba utrzymywać...
Ale nie dziwie się, że mało kto kupuje bilety.

4 rok jeżdże do szkoły. Co miesiąc bilet miesięczny, który kosztuje mnie (zaokrąglijmy) 40zł.
10 miesięcy roku szkolnego kosztuje mnie 400zł. 4 lata szkoły to 1600zł. Przez te 3 lata, które jeżdziłem busem i początek 4 roku, kanar sprawdzał mnie góra 4 razy. Łatwy rachunek co opłaca się bardziej robić... Gdybym miał bardziej przedsiębiorczych rodziców to na 100% nie jeździłbym na biletach...
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
U nas na Tychach kanary często sprawdzają bilety. Ostatnio częściej niż kiedyś.

Nie mam co narzekać na komunikację miejską w Tychach.
mamy jeden wielki plus! nie mamy tramwai, mamy TRAJTKI :D
 

nastrojony

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Nic nie mam do Naszej komunikacji miejskiej;>
Szkoda tylko, że nie ma nocnych autobusów.
W Warszawie np. są normalnie nocne linie itp.
 

GrochuX

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Myślę, że śląsk jest na tyle bogaty, aby wybudować metro, choćbyt nawet przez centrum katowic, a nawet do siemianowic, czy chorzowa.
 

andrzej3393

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Gliwice
1. Przestarzałe i zaniedbane tramwaje (bynajmniej w Gliwicach)
2. Autobusy nakładające się na siebie w czasie, np. jedzie sobie 71 i 197 jeden za drugim, a później trzeba czekać na jakikolwiek autobus od 10 minut nawet do pół godziny. Jest to zjawisko niezależne od położenia przystanku (czy to Pl. Piastów, czy Świętojańska, czy też Narutowicza w Łabędach)
To tyle na ten temat.
PS. Tabor autobusowy jest tak na oko w 80% wymieniony na nowy, i cały czas wskaźnik ten idzie w górę, co jest zdecydowanym plusem
 
Do góry