co polecace na ukąszenia owadów?

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Antonika napisał:
Myślę, że działanie jest największym plusem. Bardzo dobrze, że składniki są naturalne, ale dla mnie jeszcze ważniejsze, żeby działały :)
wiadomo, że to co naturalne działa najlepiej... :)
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
hahaha no nie pomyślałem faktycznie że przecież nie smaruje się calutkiego ciała :D ale moja dziewczyna mówi że i tak czuję że mocno nawilża ten żel, jak na aloes przystało :) byliśmy teraz na weekend nad morzem i na zapas się wysmarowaliśmy i obyło się bez swędzenia i drapania :)
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
Moim zdaniem spray jest lepszy, bo nie masz później upapranych dłoni.
Z tym się zgadzam. A do tego równomierniej dozuje środek na ciało.
ale spray można użyć też na odzież - popsikać na bluzę (dodatkowo) czy spodnie a żelem nie
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
a mysliscie ze moskill chroni przed większymi owadami również??
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
dexterrr napisał:
a mysliscie ze moskill chroni przed większymi owadami również??
jakimi ?
uwazam ze poza komarami to nawieksza zmorą są gzy - muchyt konskie, nie slychac ich, a ugryzienie bardzo boli, ale czesto srodek na komary na nie nie dziala
sa jeszcze kleszcze, i takze uwazam ze te uniwersalne srodki nie dzialaja na nie

Papiernik napisał:
To jaki spray polecasz?
ja polecam ultrathon
DEET min 50%




crypt napisał:
Moim zdaniem spray jest lepszy, bo nie masz później upapranych dłoni.
spray jest leszy bo mozesz uzyc go na odziez, a i komary i gzy gryzą przez cienka odzież, przez koszulki, skarpetki




kolo.ratunkowe napisał:
d-pathenol przyspiesza również gojenie się skóry.
wystarczy maść z wit. ! i cynkiem, 2 zl w aptece


SiliKon133 napisał:
Można posmarować przekrojoną na pół cebulą miejsca, które zostały ukąszone przez komara.
stary babciny sposób najlepszy :)
cebule takze wyklada sie na parapety
 

Antonika

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
56
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
hahaha no nie pomyślałem faktycznie że przecież nie smaruje się calutkiego ciała :D ale moja dziewczyna mówi że i tak czuję że mocno nawilża ten żel, jak na aloes przystało :) byliśmy teraz na weekend nad morzem i na zapas się wysmarowaliśmy i obyło się bez swędzenia i drapania :)
Myślę, że czuje nawilżenie przez to, że nie tylko aloes ma właściwości nawilżające jeśli mówimy o składnikach tego żelu ;-)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
czechu napisał:
ja polecam ultrathon

DEET min 50%
Spore stężenie, takie coś to chyba do lasu tylko? Na grilla wieczorem w ogródku, to chyba za dużo. Chociaż to zależy gdzie się ma ten ogródek. ;)



Papiernik napisał:
Min 50% DEET? Czy to jest bezpieczne dla skóry?
Jak się używa z zaleceniami na ulotce, to na pewno tak.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja na ukoszęnia owadów, w sumie to komarów stosuje krem z Zaji. AntyBzzz się nazywa i jest dobry. Mój facet po komarach ma dosłownie nacieki na skórze ;/ a ten krem łagodzi podrażnienia i przede wszystkim sprawia, że szybko znika zaczerwienienie.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
crypt napisał:
Jak się używa z zaleceniami na ulotce, to na pewno tak.
ja bym jednak był ostrożny i używał tak mocnych środków tylko w ekstremalnych sytuacjach.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Na dżunglę na pewno są jakieś specjalne preparaty. W takich sytuacjach gdzie jest bardzo dużo komarów czyli np. biwakowanie na skraju lasu, w pobliżu wody, gdzieś w pobliżu bagien itd. Na zwykłe posiedzenie wieczorem na dworze przy piwku lżejsza wersja powinna wystarczyć.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
ja posmarowałem moja skore po ukaszeniu przez muchy końskie i powiem że przestało swędzieć
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
dexterrr napisał:
ja posmarowałem moja skore po ukaszeniu przez muchy końskie i powiem że przestało swędzieć
działa nie tylko na komary, ale właśnie inne owady jak meszki czy końskie muchy. Czasem nawet do końca nie wiemy co tak naprawdę mogło nas ugryźć...
 

Klaudynna

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Masz rację, krosty wyglądają podobnie.. Tym bardziej fajnie, że taki żel działa nie tylko na komary.
 
Do góry