Co dla sześciolatki

D

Dosiek77

Guest
A ja to bym zafundowała jakieś przeżycie typu bilety do muzeum, parki dinozaurów czy czegokolwiek a nie zabawki i siedzenie w czterech ścianach
 
A

annabela

Guest
hmmm a może jakiś zestaw do robienia biżuterii, kolarliki? dziewczynki lubią takie rzeczy, na Fb jednego sklepu z zabawkami widziałąm takie zestawy w granicach 40-50 zł
 

anieska

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Z tymi koralikami to najpierw trzeba by było sprawdzić czy dziecko interesuje sie takimi rzeczami. Ale pomysł dobry - rozwija kreatywność.
A może np lalkę a właściwie głowę, co ją się stylizuje maluje itp? Też widziałam w Toys"R"Us między innymi, ale to jest dość popularne więc i w innych sklepach moze byc
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
A ja to bym zafundowała jakieś przeżycie typu bilety do muzeum, parki dinozaurów czy czegokolwiek a nie zabawki i siedzenie w czterech ścianach
Dobry pomysł. Zabawki niech kupują rodzice. Wiedzą najlepiej, co dziecko interesuje. Chyba, że wcześniej nas ukierunkują.
 
A

annabela

Guest
Ale zakup takich biletów ma przeważnie jakieś ograniczenia albo czasowe, albo miejsce - nie zawsze rodzicom może pasować. Jesli już to zabrać dziecko po prostu! I nawet mogą to być wspólne zakupy i żeby sobie wybrało zabawkę;) a przy okazji można trafić na jakieś atrakcje, chodzi mi o wizyty w centrach handlowych. W wyżej wspominanym sklepie byłam w tą sobotę i akurat było malowanie buziek:) bardzo fajna sprawa, ale ile radochy dla dzieciaków!
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Buźki to malują w wielu miejscach. Nawet, kiedy zabierasz dziecko właśnie gdzieś na zabawy czy zwiedzanie. Jak dla mnie to bez znaczenia czy kupuje się bilety i dajemy odpocząć rodzicom organizując dziecku zabawę czy też ustalamy z rodzicami ewentualny termin na wypad rodzinny :)

Rzecz materialną ( pamiątkę, prezent) w takich miejscach też można kupić. Włóczenie się po sklepach na pewno swoje plusy ma, ale czy o to właśnie chodzi ? :przewraca:
 

anieska

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
A słuchajcie, jak naprawdę nie wiemy kiedy dziecko będzie miało czas czy rodzice czy co im się spodoba to moze lepiej kartę podarunkową? Teraz prawie każdy sklep dziecięcy to oferuje. Wybiera się nominał i do tej kwoty rodzice mogą robić zakupy, nie koniecznie za jedną wizytą
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Może to dobry pomysł, ale nie sądzę, by nigdy nie było czasu, by wziąć pod opiekę choćby samo dziecko i zapewnić mu zabawowo - edukacyjnie czas. Rodzicom z pewnością taki prezent, by się spodobał :p
 
D

Dosiek77

Guest
Ciąganie dziecka po centrach handlowych i przyzwyczajanie do konsumpcjonizmu? To chyba nie za dobry pomysł, jak na moje dziecko w takich"przybytkach" powinno być jak najrzadziej.
Jeśli chcemy dziecku faktycznie podarować coś od serca a nie tylko "bo wypada" to poświecenie czasu będzie najlepsze. Tak jak wspominałam, rodzice mogą nie mieć ochoty na jakieś wypady, więc warto wtedy przedzwonić dowiedzieć się czy i kiedy możemy dziecko porwać. Mamy dwa w jednym zadowolone dziecko, które ma w końcu jakąś odmianę i szczęśliwych rodziców którzy mają chwilę odpoczynku. Gdyby ktoś zaproponował mi że w ramach urodzin moich trojaczków chciałby ich zabrać na przykład do ZOO wysłałabym ich z pocałowaniem ręki i jeszcze dopłaciła żeby nie wracali za szybko :D
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Gdyby ktoś zaproponował mi że w ramach urodzin moich trojaczków chciałby ich zabrać na przykład do ZOO wysłałabym ich z pocałowaniem ręki i jeszcze dopłaciła żeby nie wracali za szybko :D

W to wierzę i jednocześnie gratuluję pociech :)
 
L

Lenska

Guest
Może domek z tektury do zabawy, do samodzielnego pomalowania. Moim zdaniem niezły pomysł. Dziecko może razem z rodzicami poskładac i udekorować zabawkę, razem spędzić czas, dzieci to bardzo lubią. Widziałam takie domki na stronie Tektoory. Tego typu zabawki zaczynaja być modne, więc raczej nie ma większego problemu z ich znalezieniem, zwłaszcza w sieci.
 

lomi2

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Też mam zawsze taki sam problem, nigdy nie wiem co wybrać dla córki na prezent. Ostatnio stała się bardzo wybredna :( Kiedyś mogła dostać pluszowego misia i było dobrze a teraz prezent musi być naprawdę extra. Ostatnią rzeczą jaką się zachwyciła była interaktywna maskotka Furby. Trzeba się nią opiekować jak zwierzątkiem więc sześciolatce może taki prezent się spodobać
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
lomi2 napisał:
Też mam zawsze taki sam problem, nigdy nie wiem co wybrać dla córki na prezent. Ostatnio stała się bardzo wybredna :( Kiedyś mogła dostać pluszowego misia i było dobrze a teraz prezent musi być naprawdę extra. Ostatnią rzeczą jaką się zachwyciła była interaktywna maskotka Furby. Trzeba się nią opiekować jak zwierzątkiem więc sześciolatce może taki prezent się spodobać
Ostatnio ta zabawka robi furorę, dużo o niej słyszę. Moja córka też na jej punkcie oszalała, może się zdecyduję ją kupić. Myślałam o żywym futerkowcu, ale ze względu na alergię nie mogę sobie na to pozwolić. A skoro Furby to takie fajne zwierzątko, to czemu nie :tongue:
 

MarekWalker

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Godnym polecenia pomyslem na prezent są książeczki wydawnictwa Res Polona serii miniLUK. Pomagają dzieciom w nauce a że zawierają klocki dzieciaki chętnie się nimi bawią.
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Słuchajcie, kupiłam w końcu Furby'ego i uważam, że to dobry zakup. To świetna zabawka. Córka jest w siódmym niebie, a ja mam wreszcie trochę czasu dla siebie. Ale nie na długo, bo zamierzam przyłączyć się do zabawy.
 

lomi2

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
ula9zas napisał:
Słuchajcie, kupiłam w końcu Furby'ego i uważam, że to dobry zakup. To świetna zabawka. Córka jest w siódmym niebie, a ja mam wreszcie trochę czasu dla siebie. Ale nie na długo, bo zamierzam przyłączyć się do zabawy.
U nas Furby sprawil ze zaczelismy sie bawic razem :)
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Wiem o czy mówisz, cała nasza rodzinka jest bardzo zainteresowana zabawką. Nawet jak dziadkowie przyjeżdżają w odwiedziny to lubią popatrzeć na zabawę dzieci z Furby'm. :123:
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja widziałam u córki koleżanki parkę, po prostu zwijałam sie ze śmiechu bo nie wiedziałam ze takie zabawki tak sie same z sobą swietnie bawią :) Po prostu cudo... gdybym była młodsza :)
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
Jak się patrzy na te zabawki to rzeczywiście chciało by się być młodszym :123: , a to rzeczywiście musi być niezły ubaw, zabawa dwóch furby'ch, skoro jeden potrafi nieźle narozrabiać ;)
 
Do góry