Co dalej?

Mycota

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiem, że może nie jest to dobry dział, ale bardzo chciałbym się dowiedzieć odpowiedzi, tak więc...
Od pewnego czasu myślę sobie tak o tym kim chcę być, co robić, do jakiej szkoły po gimnazjum iść, o jakim profilu itd.
Mam taki mętlik w głowie że nie mogę się najzwyczajniej wyluzować, czy wy też tak mieliście w wieku 14-15 lat? Może wcześniej, może później, ale w szczególności chodzi mi o to jak sobie z tym radziliście, jak wam się w życiu powiodło, gdyby ktoś mógł, niech przedstawi mi jakieś rady, bo ciągle czuje że jestem tak bezsilny wobec przyszłości, a zarazem mam rodzine za sobą, braci, rodziców[tzn. rodzica... mame, ladnie mowiac]

Z jednej strony wiem że jakoś sobie w życiu poradzę, a z drugiej nie wiem dokładnie co robić, czy zdołam, itd. chodzi mi w szczególności o komentarze osób mający kiedyś/teraz ten sam problem oraz jak sobie z nim poradziły/radzą.

Ehh, musiałem się rozpisać, po prostu nie daje mi to spokoju, wiec musze się komuś wyżalić, wybaczcie :p .
 

norbi93

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Szubin
Moze i jestem smarkaty ale jako rówiesnikowi, :) polecam Technikum Elektroniczne, nastpnie jezeli zdasz mature (wierze w Ciebie) to idz na studia Informatyczne.
Komputery sa przyszloscia- nie zapomnij o tym ! :)
Pzdr :p
 

Nitka-cer

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wiem, że może nie jest to dobry dział, ale bardzo chciałbym się dowiedzieć odpowiedzi, tak więc...
Od pewnego czasu myślę sobie tak o tym kim chcę być, co robić, do jakiej szkoły po gimnazjum iść, o jakim profilu itd.
Mam taki mętlik w głowie że nie mogę się najzwyczajniej wyluzować, czy wy też tak mieliście w wieku 14-15 lat? Może wcześniej, może później, ale w szczególności chodzi mi o to jak sobie z tym radziliście, jak wam się w życiu powiodło, gdyby ktoś mógł, niech przedstawi mi jakieś rady, bo ciągle czuje że jestem tak bezsilny wobec przyszłości, a zarazem mam rodzine za sobą, braci, rodziców[tzn. rodzica... mame, ladnie mowiac]

Z jednej strony wiem że jakoś sobie w życiu poradzę, a z drugiej nie wiem dokładnie co robić, czy zdołam, itd. chodzi mi w szczególności o komentarze osób mający kiedyś/teraz ten sam problem oraz jak sobie z nim poradziły/radzą.

Ehh, musiałem się rozpisać, po prostu nie daje mi to spokoju, wiec musze się komuś wyżalić, wybaczcie :p .
Oczywiście że tak ,kończąc gimnazjum też tak miałam ... Nie wiedziałam co chce robić itd ... zawsze żyje myślą że uda mi się podołać temu co chce robić ... Napewno chce miec prace ktorą bede bardzo lubiła ... choć nawet teraz mam szerokie plany a sama nie wiem czego chce ;) wyluzuj to normalka ! ważne żeby sie nie poddawać ;))
 

Ciaruszka

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gorzów Wlkp.
Ja też mam 14/15 i taki problem, więc nie jesteś sam ;) Tez mam takie same obawy, nie wiem co mam robić w przyszłości... Myslę, że w koncu sie odnajde ;)
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Ehh człowieku :p Ja niby jestem ten rok czy dwa starsza od Ciebie, niby wybrałam profil liceum, ale nadal nie mam pojęcia, czy to jest to. Jestem na profilu ekonomicznym, a mam jakieś dziwne marzenia o pracy w radiu, czyli nic, co się ze sobą łączy :p Ta niewiedza jest najgorsza. Wybierz te przedmioty, które najbardziej lubisz, czy te, z których jesteś naprawdę dobry. Tyle Ci mogę powiedzieć, resztę tylko Ty wybierasz ;)
Życzę powodzenia, mam nadzieję, że w końcu zdecydujesz ;)
 
Do góry