co byście wybrali na obrone ?

Apostatae

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
117
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Fartem jest nie tylko pogoda, sam fakt, że nas strach nie sparaliżuje, albo jakiś sprzyjający nam moment, cokolwiek, troszkę wyobraźni...
To czy nas strach sparaliżuję, czy też nie nie zależy od fartu a od psychiki danego człowieka.
Ty mi tu mówisz o tym, że sama broń jest skuteczna, dobrze może i jest, ale fakt faktem, ze posiadanie skutecznej broni nie gwarantuje skutecznej obrony, a ludzie pod tym kątem broń powinni oceniać, więc może malutkie sprostowanie, ja tu nie miałam zamiaru mówieć o skutecznej broni, ale o skutecznej obronie, a broń to tylko narzędzie, a najlepsze jest takie, które najmniej zawodzi, nawet wtedy gdy my sami zawiedziemy na całej linii, mówiemy o ludziach przeciętnych, o cywilach, o zwykłym prostym człowieku, który żyje spokojnie, czy Ty naprawdę wierzysz, że każdy z nich skutecznie obroni się, tak wg Ciebie skuteczną i niezawodną bronią jak gaz czy paralizator??
W takim razie każda broń jest do niczego, ponieważ niektórych ludzi, mając każdą, może sparaliżować strach, który uniemożliwia prawidłowego użycia jej...
A z cywilnego punktu widzenia, a tym bardziej z kobiecego, niestety sama broń to za mało.
W takim razie napisz czego jeszcze trzeba (mam nadzieję, że takie coś istnieję).
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Bronią może być prawie wszystko,jak choćby nakrętka M20 przywiązana do mocnego sznurka.Najbardziej chodzi o to,żeby wykorzystać efekt zaskoczenia i nauczyć sie sprawnie nią posługiwać,żeby razić napastnika a nie siebie i co też ważne-nie ma na nią paragrafu.Załóżmy,że użyliśmy skutecznie kastetu,pałki,pistoletu,noża-i co dalej?Odpowiemy przed sądem nie tylko za uszkodzenie ciała,czy zabójstwo,ale i za celowe noszenie przy sobie niebezpiecznego narzędzia.Jeżeli napastników było więcej to pewne,że będą świadczyć na naszą niekorzyść.
Od w/w nakrętki wystarczy odciąć sznurek i powiedzieć,że,,tylko,,nią rzuciliśmy w wielkim stresie,a potrzebna była do samochodu:).
 

Dozer

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
52.105293,21.261592
Sam mieszkam w nieciekawej okolicy i zdarzyło mi się oberwać. Niedawno w szkole mojego brata instruktor ( żołnierz w stanie spoczynku ) zaczął prowadzić zajęcia z samoobrony. Rzeczywiście zajęcia się opierają głównie na walce wręcz, jednak to wystarczy. Wyżej Doraemon napisał "Podsumowując: wal gazem i uciekaj" i o to na tych zajęciach chodzi aby w ułamku sekundy powalić przeciwnika na ziemię zadać cios, który zatrzyma go ( splot słoneczny, krtań ) i UCIEKAĆ! Dlatego nakłaniałbym osoby, które chciałyby zwiększyć pewność siebie ( świadomość posiadanych umiejętności ) sprawność fizyczną itd. żeby zapisały się na takie zajęcia z samoobrony ( np. krav maga itp. ) - zapewne znajdzie się ktoś, kto skrytykuje mój post, że np. co 16 latek może wiedzieć na taki temat itd. lecz mówię to czego nauczył mnie mój instruktor. Chciał bym zadać jeszcze pytanie w sprawie gazu, mianowicie istnieją gazy żelowe, jak one się sprawują? Jakie są ich zalety a jakie wady?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Chciał bym zadać jeszcze pytanie w sprawie gazu, mianowicie istnieją gazy żelowe, jak one się sprawują? Jakie są ich zalety a jakie wady?
Sam nie korzystam, ale ogólnie o gazach dostępne jest ładne opracowanie:
http://kryzysowo.wordpress.com/2011/03/15/abc-gazow-pieprzowych-czyli-wszystko-co-chciales-wiedziec-gazach-pieprzowych-a-nie-wiedziales-gdzie-zapytac-cz-1/
http://www.wykop.pl/ramka/668413/abc-gazow-pieprzowych/
ŻEL (PIANA) – najnowocześniejsze rozwiązanie dostępne tylko w produktach najbardziej zaawansowanych. Miotacze tego typu działają tak jak w przypadku strumienia z tą różnicą jednak, że przy zetknięciu się z jakąkolwiek powierzchnią mieszanka przywiera do niej w postaci piany. Kolosalną zaletą jest to, że można się bronić w pomieszczeniach zamkniętych (brak chmury zwrotnej). Minusem jest oczywiście konieczność wycelowania w twarz napastnika.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Chętnych do testów potrzebuję :lol: Bo RMG mam full opór heheh
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Sam mieszkam w nieciekawej okolicy i zdarzyło mi się oberwać. Niedawno w szkole mojego brata instruktor ( żołnierz w stanie spoczynku ) zaczął prowadzić zajęcia z samoobrony. Rzeczywiście zajęcia się opierają głównie na walce wręcz, jednak to wystarczy. Wyżej Doraemon napisał "Podsumowując: wal gazem i uciekaj" i o to na tych zajęciach chodzi aby w ułamku sekundy powalić przeciwnika na ziemię zadać cios, który zatrzyma go ( splot słoneczny, krtań ) i UCIEKAĆ! Dlatego nakłaniałbym osoby, które chciałyby zwiększyć pewność siebie ( świadomość posiadanych umiejętności ) sprawność fizyczną itd. żeby zapisały się na takie zajęcia z samoobrony ( np. krav maga itp. ) - zapewne znajdzie się ktoś, kto skrytykuje mój post, że np. co 16 latek może wiedzieć na taki temat itd. lecz mówię to czego nauczył mnie mój instruktor. Chciał bym zadać jeszcze pytanie w sprawie gazu, mianowicie istnieją gazy żelowe, jak one się sprawują? Jakie są ich zalety a jakie wady?

Popieram krav maga.
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Ludzie...o czym Wy mówicie?Na ulice wystarczy dobrze wyćwiczony kop,prawy sierp i lewy prosty.A tak szczerze..Żadne zajęcia samoobrony nie nauczą pewności siebie.Nie można sie nauczyć czegoś,co jest sprzeczne z normalnie pojętą etyką.Ci,którzy są z nią na baker zawsze znajdą sposób na to,żeby Was załatwić.Polecam prewencje a w miare możliwości psychologie.A przede wszystkim zdrowy rozsądek:)
 

szejk22254

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja uważam że gazem można się obronić, niedawno wracałem do domu i spotkałem znajomych którzy byli lekko wcięci, prócz jednego któremu coś się przypomiało że Ja kilka lat temu go obraziłem i chciał wyrównać rachunki. Powiem tak, dostał gazem po oczach i narwaniec sie uspokoił. Następnego dnia przyszedł do mnie z wielkimi przeprosinami i mówi że dobrze zrobiłem i że sie to nie powtórzy :). Uważam że gazy są do obrony a tym bardziej stałej krzywdy tym nie zrobimy.
Jeżeli ktoś uważa że na osoby pod wpływem alkoholu gaz nie działa to ten gaz http://www.antybandyta.pl/gaz-pieprzowy-antybandyta-terminator-50-ml-p-126.html działa :)
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
To czy nas strach sparaliżuję, czy też nie nie zależy od fartu a od psychiki danego człowieka.
W takim razie każda broń jest do niczego, ponieważ niektórych ludzi, mając każdą, może sparaliżować strach, który uniemożliwia prawidłowego użycia jej...
W takim razie napisz czego jeszcze trzeba (mam nadzieję, że takie coś istnieję).


Potrzeba przede wszystkim umiejętności wykorzystania posiadanych narzędzi, moim zdaniem najważniejszym narzedziem powinno być nasze ciało, a także wszystko co może się przydać, a co każdy z nas zawsze ma przy sobie np. klucze. Mi kiedyś pomógł papieros (jakiś pożytek z palenia) no i opanowanie, nie można pokazać, że się boisz.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
Ludzie...o czym Wy mówicie?Na ulice wystarczy dobrze wyćwiczony kop,prawy sierp i lewy prosty.A tak szczerze..Żadne zajęcia samoobrony nie nauczą pewności siebie.Nie można sie nauczyć czegoś,co jest sprzeczne z normalnie pojętą etyką.Ci,którzy są z nią na baker zawsze znajdą sposób na to,żeby Was załatwić.Polecam prewencje a w miare możliwości psychologie.A przede wszystkim zdrowy rozsądek:)

Uważam, że pewność siebie da się wypracować, w niektórych przypadkach może to potrwać, ale jak ktoś chce to da radę, i to nie prawda, że żadne zajęcia samoobrony nie nauczą pewności siebie, bo uczą. Może nie same zajęcia z samoobrony, ale sporty walki na pewno dodaja nam peności siebie.
 
C

czagajew

Guest
gaz łzawiący w pogotowiu, albo boks/zapasy/mma/ - ogólnie sporty walki, w których można przyjąc cios na twarz i oswoić się tym sposobem z zagrożeniem i ogólnie zostac kozakiem
 

markgrzyb

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
196
Punkty reakcji
0
Do góry