Co 25. Osoba Słyszy Głosy

scandia

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2006
Posty
78
Punkty reakcji
0
Psychologowie brytyjscy twierdzą, że słyszenie głosów we własnej głowie to zupełnie normalne zjawisko, które przydarza się regularnie co 25 osobie. Badacze z uniwersytetu w Manchester uważają, że tajemnicze głosy niekoniecznie muszą być symptomem choroby psychicznej, zaś u niektórych osób mają wręcz działanie uspokajające. "Niektórzy ludzie słyszą głosy w swojej głowie, ale nigdy nie odczuwali potrzeby korzystania z tego powodu z pomocy medycznej. Zdaniem ekspertów, liczba osób, które słyszą głosy i nie szukają pomocy psychiatrycznej, zdecydowanie przewyższa liczbę osób, które tej pomocy szukają" - mówi badaczka Aylish Campbell.
Źródło: http://www.ciekawostki.net/news.php?id=1531

A wy co o tym sądzicie? Macie jakies "glosy", szmery bajery?

Jesli chodzi o mnie to przewaznie sumienie moje mowi mi rozne rzeczy :)
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
No to odliczymy co 25 i sprawdzimy czy ta reguła się sprawdza :D :D

Ja tam słysze tylko marudzenie mojego tatuska :p
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
no jasne, ja zawsze słyszłam jakieś głosy :p
najczęściej są to rozmowy samej ze sobą,
ale niekoniecznie.
bo czasmi słysze jak np. kilka osób rozmawia ze sobą, i raczej nie znam ich.. :}
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Hmm... Często mam jakieś paranoiczne lęki i głosy z niewiadomego pochodzenia słysze, kiedy wracam do domu... Kiedy się tam znajduje to już spokój mnie ogarnia... Cóż :D.
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Ja słyszę głosy w mojej głowie. Poważnie.
Wstaję rano nic jeszcze nie kojarzę i bez mojego udziału w głowie słyszę piosenki , które lubię, lub w myślach powtarzam wyrazy "Ale głupio", "Tak bardzo chciałabym". Wnerwia mnie to, bo to nie przechodzi dopóki nie włączę radia, telewizora albo nie pogadam z człowiekiem.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Ja słyszę głosy w mojej głowie. Poważnie.
Wstaję rano nic jeszcze nie kojarzę i bez mojego udziału w głowie słyszę piosenki , które lubię, lub w myślach powtarzam wyrazy "Ale głupio", "Tak bardzo chciałabym". Wnerwia mnie to, bo to nie przechodzi dopóki nie włączę radia, telewizora albo nie pogadam z człowiekiem.
To powinnaś iść do jakiegoś psychologa jak to Cie wnerwia. Wydaje mi się, że jesteś już uzależniona od muzy z radia i tv :D .
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
To powinnaś iść do jakiegoś psychologa jak to Cie wnerwia. Wydaje mi się, że jesteś już uzależniona od muzy z radia i tv :D .
Mi się zdaję, że raczej to przez ciszę. Chyba staram się ją wypełniać swoimi myślami. Szczególnie rano kiedy idę do szkoły. Bo jak jestem wyspana to nic takiego nie dostrzegam.
 

~CzArNa~

prezesowa.
Dołączył
9 Sierpień 2006
Posty
3 871
Punkty reakcji
4
Niewiem czy słyszę głos
Jak już to raczej moje myśli
Hehe :)
Bo tak to nie B)
Nie słyszę żadnych
,,Zrób'' ,,to jest złe''
Raczej cisza :p
I tylko moje myśli ;)
W mojej głowie ,,dyskutują''
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Slysze.
Nie daja mi spokoju. Sa jak druga osoba. Rozmawiaja ze soba.
Przetocze dialog
-Nie chce mi sie tego robic... - ja
"Rob to!" - glos.
-Nie!
I wychodzi na to, ze gadam sama do siebie.
"Wcale nie gadasz"
Cicho!
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
ja jak narazie nie slysze glosow :D mam nadzieje ze nie bede ich nigdy slyszec :p
 

Ironia Losu

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
hmmm głosów chyba raczej żadnych nie słyszałam. Dziwne... Wy wszyscy ludzie którzy słyszycie jakieś głosy to co one wam mówią i po co?? i są one zazwyczaj męskie czy żeńskie (yyy a może nijakie)?
jakby co to telefon taki specjalny podaje: 999.
 
N

Nazer

Guest
Slysze.
Nie daja mi spokoju. Sa jak druga osoba. Rozmawiaja ze soba.
Przetocze dialog
-Nie chce mi sie tego robic... - ja
"Rob to!" - glos.
-Nie!
I wychodzi na to, ze gadam sama do siebie.
"Wcale nie gadasz"
Cicho!
Mam prawie to samo :D czasami przed jakąś decyzją słysze jakieś głosy które mówią co mam zrobić :D
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
slysze glosy odkad pamietam... i szczerze powiedziawszy,myslalam,ze to nie jest normalne,ale skoro mowicie,ze tez tak macie,to albo zyje w nienormalnym spoleczenstwie albo to faktycznie nie jest nic szczegolnego :)
moje glosy najczesciej odpowiadaja na moje pytania,np. co powinnam teraz zrobic,o czym zapomnialam itp.
Hihra,mam to samo :) tez ciagle jakas piosenke slysze rano w kolko lub zdanie wyrwane z kontekstu uslyszane dzien wczesniej.
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
Ja ostatnio słyszałem w pracy śpiewy :bag: . Ale na szczęście to ktoś pod oknem stał. Ładnie śpiewał :mruga: .
 
Do góry