Ciuchy do biegania zimą

tarnat28

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kołobrzeg
Zaczyna się czas zimowy, a o kondycję trzeba dbać. Zaproponujcie coś ciekawego do biegania zimą. Jakie buty - muszą być ciepłe i wygodne. Spodnie - na tyle grube żebym nie musiał kaleson ubierać :mruga:, bluza, rękawice, czapka, szal. Nie zależy mi zbytnio na modzie i nie chcę drogich, markowych rzeczy , ważna jest wygoda i to żebym nie zmarzł, ale też bez przesady, w końcu biegając łatwo się rozgrzać. Zamierzam biegać blisko morza, więć będzie duuużo zimnego wiatru - temperatura odczuwalna docelowo około 5-10 stopni.
 

darkwarrior

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
422
Punkty reakcji
2
na allegro możesz poszukać odpowiedniej odżieży do biegania. Spodnie obcisłe do biegania z materiału w którym w zimie i w leci będzie ci się dobrze biegać, kurtka tak samo i czapka. Po prostu poszukaj na allegro.
 

Alonso22

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Jak bieganie zimą to wydaje mi się, że polar to podstawa. Miękkie, milutkie i cieplutkie. A niektóre bardzo twarzowe:) Mi się np taki podoba:
http://www.tanisport.pl/newbalance/MLJ9360BK/Product.aspx
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Hm, krótko mówiąc, nie warto za bardzo oszczędzać na ciuchach do biegania zimą, bo łatwo się wtedy przeziębić i z treningu nici. Porozglądaj się za ciuchami cienkimi i lekkimi, ale z nieprzepuszczalnych zimna i wiatru tkanin. Ubrania raczej obcisłe, bo łatwiej wtedy zatrzymać ciepło. Buty są bardzo ważne, bo powinny być ciepłe, a jednocześnie przewiewne i nadające się na deszcz i śnieg. Popatrz na centersport.pl, tam jest niezły wybór obuwia do biegania i to w niezłych cenach. A czapka, szalik i rękawiczki to już chyba mniej istotne, no może nie tak jak kurtka, spodnie i buty. Proponuję wybrać polar.
 

rzerard

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
krk
kup jakieś leginsy (męskie i tak są chyba takie specjalnie do biegania :p) czapka, rękawiczki. Ja nie kupowałem specjalnych butów, natomiast zakładałem cieplejsze skarpetki. Żebyś się nie poślizgnął, możesz kupić takie specjalne nakładki antypoślizgowe. No to tyle. Powodzenia i wytrwałości :)
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
41
Miasto
nie z tej ziemi
zapytałam mojego kolegę w pracy który biega od kilku lat i na zimę polecił buty Reeboka PRMIER ROAD PLUS TR GTX,
ich zalety to:
- agresywny bieżnik - noga się nie będzie ślizgać na lodzie, śniegu.
- goretex w środku - nie przemaka, trzyma temperaturę (to taki materiał jak w kurtkach narciarskich)
kolega podpowiedział też że można dodatkowo biegać z stuptutami, które jak jest śnieg to ochronią nogi
 

tarnat28

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kołobrzeg
Czyli na nogi legginsy, na górę polar, czapka, szalik, rękawiczki obojętnie jakie i buty: obecnie biegam w trampkach, bo jest jeszcze w miarę ciepło, ale zainwestuje raczej w normalne niedrogie adidasy; śnieg i lodu raczej nie będzie nad morzem więcej niż kilka dni - wtedy zajmę się czymś innym niż bieganiem (co do reeboka - szkoda kasy - i wcale nie jestem sknerą). Kupię co trzeba i mogę oficjalnie rozpoczynać sezon zimowy.
 

Pajda23

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
326
Punkty reakcji
1
Wiek
114
Miasto
Gniezno
Rzeczy z Jomy są bardzo dobre do biegania latem jak i zimą , sam kupiłem komplet za 300zł : obcisłe spodnie , które są wygodne , bluzke ze śliskiego materiału-bardzo przyjemna i oddychająca , do tego kurtka leciutka jak piórko z chowanym kapturem , buty najlepiej z małymi koreczkami żeby dobrze się przylepiały do podłoża w czasie przymrozku.Na rzeczach do biegania nie oszczędzaj-wydasz 300zł a starczyć Ci będą na długo , długo.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Ja bym była za tym, żeby kupić wszystko w jednym miejscu :) Najwygodniej i najszybciej w internecie :) Tutaj poza "normalną" odzieżą sportową (dla mniej wymagających i amatorów lub początkujących) jest też odzież termoaktywna. Warto się nad nią zastanowić.
 
M

margarita_3

Guest
Werka600, przeglądnęłam tę Twoją stronkę i przyznaję, że praktycznie wszystko co jest potrzebne do biegania zimą można tam kupić (zarówno jeśli chodzi o panie jak i o panów) - z tym, że teraz już na szczęście robi się coraz cieplej :)) Tak więc nie potrzeba już aż tylu warstw na siebie zakładać ;) Ufff... No ale i tak na tanim sporcie wszystko co trzeba - się dostanie.
 
C

compton_style

Guest
Zobaczcie jeszcze ofertę odzieży Under Armour, chociażby na fa-pol.pl. Bardzo dobre jakościowo ciuchy, idealne do biegania w zimie i do wszystkich innych treningów w obojętnie jakiej porze roku. Warte swojej ceny, chwali je wielu sportowców zawodowych
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ciuchy termoaktywne na pewno się przydadzą, nie tylko zimą, ale i latem. Znacznie wygodniej się w takich ubraniach ćwiczy i co tu dużo ukrywać - komfort jest większy. Zimą warto ubrać jeszcze jakiś ciepły polar i czapę :)
 
Do góry