Ciepłe Kraje

Anulaa93

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
90
Punkty reakcji
0
Mam pytanie zwiazane z opalaniem w cieplych krajach. Mam blada karnację( wogole nie opalona) i czy jak pojade na 2 tygodnie do cieplych krajow to opale sie mocno czy raczej nie za bardzo? Pytam sie w szczegolnosci osob, ktore przed wyjechaniem w takie kraje tez mialy bladą skóre. Dodam ze opalam sie na czerwono wiec bedzie cięzko ;/ Zaplanowalam sobie ze bede ciagle przesiadywac na sloncu ale boje sie ze bedzie mi fest skora schodzila. Bo te wakacje sa dla mnie szansa na uzyskanie fajnej opalenizny i nie chce tego zaprzepascic. A moze znacie jakies dobre, sprawdzone kosmetyki, ktore sprawiaja ze skora za bardzo po sloncu nie schodzi? Czekam na odpowiedz :)
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
powiem tak. mam jasną karnację i zawsze sie opalam na czerwono i schodzi mi skora :p
we Francji tak własnie bylo, po Hiszpanii i Bułgarii wróciłam jak czekoladka (aż sama byłam w szoku)
może pomóc picie soku marchwiowego tak miesiąc czy dwa przed wyjazdem
 

blondyneczka125

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
Wuppertal
Zalezy co rozumiesz jako "cieple kraje"...Sa te "cieple" (Bulgaria) i te "bardzo cieple" (Tunezja,Maroko)Powinnas pare razy przed wyjazdem pojsc do solarium a na urlopie unikac slonca w poludnie i smarowac sie kremami z wysokim filtrem.Jak sie do tego dostosujesz to mozesz byc spokojna o swoja skore.
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
musisz stopniowo zwiększać czas siedzenia na słońcu. nie wychodź pierwszego dnia na cały dzień żeby Cię nie spaliło tylko lekko złapało ;) wtedy będzie dobrze :)
 

tuctac

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
0
masz ten sam typ skóry co ja. bardzo szybko się taka skóra rozpala do czerwoności wręcz. Może to być nawet niebezpieczne. Ja przestałem się opalać, bo smażenie się na słońcu niczym ryba na grillu, a potem cierpienie i schodzące płaty skóry to nie jest rozrywka dla mnie. Jeśli mogę coś doradzić - krótkie sesje, dosłownie kilkuminutowe oraz bardzo dobre kremy do ochrony skóry - inaczej poparzenia!!
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
polecam iść do apteki i zakupić tabletki z beta karotenem :p łatwy sposób ;] ale nie licz na to że dziś zażyjesz a za 3 dni już będziesz się mogła łatwej opalać;] a poza tym to nie wyklucza używania kremów do opalania;] moja mama ma jasną karnację strasznie pojechała na florydę z tatą na 25 lecie ślubu :) i przyjechała brązowa;]
 
Do góry