Ciekawe efekty

rafael1604

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Siema.Mam takie pytanko:
Jakim programem można uzyskać efekty takie jak na załączonym zdjęciu???
 

Attachments

  • di maria previa 1024.png
    di maria previa 1024.png
    358 KB · Wyświetleń: 13

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
W Photoshopie, za pomocą trybu nakładania warstw, nakładasz na tło wyciętą postać i w odpowiednich proporcjach mieszasz te dwa kanały.
 

pinkmelody

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
mam pytanie, w jaki sposób przerobić zdjęcia żeby uzyskać taki mniej wiecej styl jak tutaj http://weheartit.com/CapturingHollywood
Używam programu photoscape.
Pewno to też jest kwestia że zdjęcia zostało wykonane przez profesjonalnych fotografów ale myślę, że można jakoś odpicować fotkę ze zwykłego aparatu fotograficznego by uzyskac mniej wiecej taki efekt :)
 

rafael1604

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
O tym,że w PS to ja wiem.Chodzi mi o to jak zrobić takie tło i te paski, które są wokół CR!
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
O tym,że w PS to ja wiem.Chodzi mi o to jak zrobić takie tło i te paski, które są wokół CR!

no to jak wiesz, to powinieneś tez wiedzieć że dostępne są w sieci róznego rodzaju tła i pędzle którymi takie coś możesz zrobic..szukać szukać i jeszcze raz google.
 

danio92

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
221
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Pędzle ;) Możesz też użyć Filter -> Render -> Lens Flare... Co do tych efektów świetlnych to można to zrobić w ten sposób:

  • Piórkiem (pen tool) zaznaczamy jak ma być prowadzona linia
    1.jpg
  • Poprawiamy zaznaczenie, tworzymy nową warstwę, wybieramy Path Selection Tool, kilkamy prawym przyciskiem i wybieramy stroke subpath
    2.jpg
  • W okienku które się nam pojawi ustawiamy takie watości:
    3.jpg
  • Zatwierdzamy i wychodzi nam takie coś:
    4.jpg
  • Klikamy prawym przyciskiem na warstwę z naszym efektem i wybieramy blending options, outer glow, ustawiamy kolor i pozostałe wartości według uznania ;))
    5.jpg
  • Zatwierdzamy (OK) i pozostaje wymazać (eraser tool) te fragmenty które przebiegają za naszą postacią.
    6.jpg
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
co to za program pokazany tam wyżej??
Photoscape to wiem, że tego zrobić się nie da samemu mam http://negatywhd.pl/ i wiem, na co program stać.

ale ten efekt flar wydaje się być ekstra!
 

midas2004

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam.
Jeżeli jesteś zainteresowany efektami takich nocnych fotografii to zapraszam na mój blog.
Artykuły są kierowane do początkujących amatorów jak i dla zaawansowanych...
Gorąco polecam.
Pozdrawiam

http://fotografiadlaamatorow.blogspot.com/
 

Attachments

  • DSC_3951.jpg
    DSC_3951.jpg
    122,8 KB · Wyświetleń: 7

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Napiszę to w końcu tutaj, potem będę wklejał innym to samo. Po co, pytam się po co, wysyłać innym poradniki internetowe o fotografi. Otwierasz google wpisujesz "poradnik fotografia", i jak już przeczytasz/obejrzysz wszystko, to minie x x x x x x x lat. Skoro ktoś nie spróbuje użyć mózgu już na starcie to żaden poradnik nic mu nie da. Nie chodzi mi tutaj o osobę która rozpoczęła temat i chciała zapytać jak. Chodzi o to że skoro problem został rozwiązany to należy zamknąć temat i zachować go dla potomnych. A nie umieszczać linki do jakiś tam poradników.
 
Do góry