Ciąża 14-latki !

Vicky

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
349
Punkty reakcji
0
w pewnym sensie PEŁNA odpowiedzialność odbywa się dopiero po ślubie... a kto z tym czeka? niewielu... Dorosłym też się zdarza że idą z pierwszą lepszą osobą do łóżka i potem też są niechciane konsekwecje. a wydawać by się mogło że wszyscy wiedzą skąd się biorą dzieci.

Tylko wtedy to tak nie oburza :D

a zabezpieczenie? No wiecie... czego chcieć gdy wsród nas pełno nieodpowiedzialnych rodzicow gdzie seks jest tematem tabu. a nie ma co ukrywac ze zakazem nic nie zdziałaja. rozmowy od najmlodszych lat a potem tylko rady :) no niestety.

a ta 16letnia panna i jej ślub... no cóz... mogła poczekac do tej 18stki. a po drugie gdzie rodzice?? i po trzecie... sąd!!! co oni na to?
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Kto tu sie sądem przejumuje...
Bez sexu da sie żyć , tylko po co ? :] żeby było miło?
Myśle że lepiej troszke odczekać do tej 18 (przynajmniej) nie mówie że trzba czekać do ślubu...
Nie ma już takich osób. :D
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
nie moge z tego co tu piszecie! brak slow niestety:( masakra:( kiedy sie odwrcam i patrze jaka bylam jak mialam 14 lat nawet 17 masakra calkiem inny tok myslenia i wogole na szczescie zrobilam to jak mialam dokladnie 18lat7mies:) :p hehe ciesze sie z tego:) ostatnio dowiedzialam sie ze moja kuzynka 5lat mlodsza zaczyna krecic z jakimis frajerami i wogole jakies podteksty. ide przez miasto i dowiaduje sie ze ona zazyna sie poprostu k|_|rwic!! probowalam sie dodzwonic do niej ale na prozno wiem jedno- poprostu obije jej ryja! ;/
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
__PodHale!!__
eh ale zdajecie sobie sprawe jak mi glupio bylo;/ masakra;/ powiedzialam rodzinie-wali mnie to co ona na to powie- moze sie obrazic nie interesuje mnie to! a wszysko przez jej kolezanke;/ tyle ma lat co ona - puszcze sie i poznaje mojea kuzynke z akimis frajerami- dowiedzialam sie teo ale najgorsze bylo przedemna!! kiedys poznalam fajego- jak sie mi wydawalo kolesia.2lata starszy ode mnie- potem sie dowiedzialam co a debil z niego- cpun- na calej lini i do tego psyche ma kompletnie zjechana!! swojego kumpla by zabil bo wyskoczyl z kosa do niego i 2cm ponoc zabraklo i serce by mu przebil-a on teraz do mojej kuzynki kreci.... a mi grozil jeszcze w styczniu matoł!! jak to uslyszalam to "spuchlam" !!! nie mialam pytan!! nasle na debila ekipe! a kuzynke tez jakos zltwie ze sie jej odechce wysylac smsy o tresci :" wpadnij ja zabiore kocyk" ;/ musze moja ekipe zwiadowcza wyslac niech mi raportuja co sie dzieje:D:D haha nie dam sie jej zeszmacic!
 

Vicky

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
349
Punkty reakcji
0
Kto tu sie sądem przejumuje...
żeby 16-latka mogła wyjść za mąż sąd musi dać na to zgodę.

Myśle że lepiej troszke odczekać do tej 18 (przynajmniej) nie mówie że trzba czekać do ślubu...
zwróćmy uwagę na to że według prawa seks mogą uprawiać już 16-latkowie
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Vicky wiem od kiedy wg prawa można współżyć. Ale myślałam o osobach które wolą z tym troche odczekać. Świadomy wybór mam na myśli. Po co robić to tak wcześnie ? Jakiś wyścog kto pierwszy ? I ile zaliczy partnerów? Chyba nie na tym to polega. Wiem że skoro parka jest zabujana to ma prawo. Ale wyraziłam tylko swoje zdanie na ten temat .
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
jak was czytam to tez sie cofam jakies 3 lata w tył.
ja mialam 17 lat i nie było i w głowie wspołzycie z chłopakiem
moja kolezanka (teraz ma 18 lat)nawet prawie jak siostra juz sie K|_|rwila z chlopakiem o rok starszym.. <_<
i co ja zostalam ciocią.. i jednoczesnie matką chrzestną jej corki.. a mowilam jej wtedy.
najlepszym zabezpieczeniem jest brak seksu.. nie słuchala.
Choc nie usuneła dziecka.. to ma ją widocznie głeboko.. bo siedzi z innym fagasem a do corki przyjezdza raz na dwa miesiace.. <_<

obiecalam sobie ze jej ryj obije. jak przyjedzie.. bo mała zamiast do niej mowic ''mama'' to mowi do mnie.
jak dla mnie ona jest matką ale tylko napiepierku..
Jabym ją chyba zabiła jak by usunela ciaze.. teraz malutka jest taka słodka.. i kochana..
 

Vicky

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
349
Punkty reakcji
0
Vicky wiem od kiedy wg prawa można współżyć. Ale myślałam o osobach które wolą z tym troche odczekać. Świadomy wybór mam na myśli. Po co robić to tak wcześnie ? Jakiś wyścog kto pierwszy ? I ile zaliczy partnerów? Chyba nie na tym to polega. Wiem że skoro parka jest zabujana to ma prawo. Ale wyraziłam tylko swoje zdanie na ten temat .
Rozumiem. tylko nie rozumiem dlaczego 18 to taki magiczny wiek bo taki wlasnie podalas. Jestesmy tylko ludzmi. A zakazany owoc smakuje najbardziej. i nie ma mowy o żadnym wyścigu. poprostu nastolatki robią to wierząc że to ten jedyny.

moja kolezanka (teraz ma 18 lat)nawet prawie jak siostra juz sie K|_|rwila z chlopakiem o rok starszym..
dlaczego od razu takie słowa???

a mowilam jej wtedy.
najlepszym zabezpieczeniem jest brak seksu.. nie słuchala.
to jest najwiekszy blad jaki mozna zrobic!!! Takie slowa tylko prowokują do działania. "na złość mamie odmroże sobie uszy".

obiecalam sobie ze jej ryj obije. jak przyjedzie
Jabym ją chyba zabiła jak by usunela ciaze.. teraz malutka jest taka słodka.. i kochana..
Wiesz jak Twoje podejście jest takie to nie dziwiłabym się dgyby ją usunęła. nie popieram tego oczywiście. ale postaw sie na jej miejscu. dla tych osób samą nauczką jest ciąża. tu już nie potrzeba Twojego "a nie mówiłam" i gróźb. tu potrzebne jest wsparcie...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Kocham się z moim obecnym mężem od 16 roku życia. Od zawsze stosowalismy zabezpieczenie. I od zawsze w razie problemów - ze zdrowiem czy z pękniętą gumką - bylismy razem. W dodatku po 4 dniach znajomości byliśmy już "dobrze" razem. Słowem, kochaliśmy się 3 bodajże dnia. Zaręczyliśmy się jak byłam na ostatnim roku studiów, dwa lata później było wesele. Dojrzewamy do mysli o dziecku. On dojrzał bardziej, ale ja jeszcze z rok muszę odczekać.

Nie ma reguł.
 

Vicky

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
349
Punkty reakcji
0
Dokładnie nie ma reguł.

A Tobie Aniu... zazdroszcze. Ciekawa jestem czy przez ten cały czas jak z Nim jesteś zawsze było kolorowo.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
18 to nie taki magiczny wiek.
każdy robi jak uważa za słuszne. Ale wiem jedno .
(młodzież?)/DZIECI w wieQ 13-14 lat niech sie złapią za klocki lego i lalki barbie a nie za gumki !
 

Vicky

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
349
Punkty reakcji
0
13-14 to już po pierwszych pocałunkach. nie przesadzaj. dojrzewania nie zatrzymasz. no chyba ze sama w wieku 14 lat bawilas sie lalkami...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Nie bawiłam <_< no wiem że 14 latki pocałunków mogą mieć za sobą mnóstwo bo to nic złego ale po co ładować sie na siłe w dorosłość w tak młodym wieku?
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
To co sie dzieje na świecie to szok. Dwaunastolatki, czternastolatki są w ciaży. Przeciez to chore ! Jak dziewczyna w wieku lat 11, czy 12 może uprawiać seks ?! Bo w końcu te dzieci z powietrza się nie biorą. Makabra. Dziewczyny w tym wieku dopiero na pierwsze dyskoteki szkolne powinny chodzić, a nie rodzić dzieci.



. Ale wiem jedno .
(młodzież?)/DZIECI w wieQ 13-14 lat niech sie złapią za klocki lego i lalki barbie a nie za gumki !

Troche racji w tym jest.
 

ilona24

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
WIECIE CO CZYTAM TE WASZE WYPOWIEDZI I AZ MI WAS SZKODA CO WY TU WYPISUJECIE,WPALA OK ZMARNOWALA MOZE SOBIE ZYCIE ,A MOZE I NIE ULOZY JEJ SIE I BEDZIE SZCZESLIWA BYWA SAMI NIE WIECIE CO WAS SPOTKA W ZYCIU,ILE WY MACIE LAT WIECIE WOGULE COS O ZYCIU JA URODZILAM SYNA WIEKU 18LAT ZASZLAM JAK MIALAM 17 I CO MAM MEZA I URODZLIAM JESZCZE CORKE ROK TEMU I JESTEM SZCZESLIWA POLKLADALO SIE WSZYSTKO NIGDY NIE PATRY SIE NA LUDZI CO POWIEDZA BO LUDZIE CI NA CHLEB NIE DADZA NIE UTRZYMAJA TWOJEGO DZIECKA ANI CIEBIE WASZE WYPOWIEDZI SA BEZ SENSU CIEKAWA JESTEM KTORA Z WAS WPADNIE BONIE WIECIE CO BEDZIE ZA PARE DNI TYG MIESIECY LAT.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
WIECIE CO CZYTAM TE WASZE WYPOWIEDZI I AZ MI WAS SZKODA CO WY TU WYPISUJECIE,WPALA OK ZMARNOWALA MOZE SOBIE ZYCIE ,A MOZE I NIE ULOZY JEJ SIE I BEDZIE SZCZESLIWA BYWA SAMI NIE WIECIE CO WAS SPOTKA W ZYCIU,ILE WY MACIE LAT WIECIE WOGULE COS O ZYCIU JA URODZILAM SYNA WIEKU 18LAT ZASZLAM JAK MIALAM 17 I CO MAM MEZA I URODZLIAM JESZCZE CORKE ROK TEMU I JESTEM SZCZESLIWA POLKLADALO SIE WSZYSTKO NIGDY NIE PATRY SIE NA LUDZI CO POWIEDZA BO LUDZIE CI NA CHLEB NIE DADZA NIE UTRZYMAJA TWOJEGO DZIECKA ANI CIEBIE WASZE WYPOWIEDZI SA BEZ SENSU CIEKAWA JESTEM KTORA Z WAS WPADNIE BONIE WIECIE CO BEDZIE ZA PARE DNI TYG MIESIECY LAT.
Mozesz nie pisac drukowanymi literami w swoich postach ? :/
 

aadamm158

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2006
Posty
387
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Hajnówka
"ilona24" masz racje dokladnie tak jest zamaist zyc swoim zyciem wy patrzycie na innych:) eh przeiecz nie kazdy bendzie meiszkal tam gdzie sie uroidz a pozatym jak bendzie starsza osoba to kto ja tma bendzie znac? praktycznie nikt kazdy wyjedzie gdzies :) nie czaje zbytnio tego
 

Dorotaaa

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2006
Posty
67
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gostyń
Hmm. Wszyscy macie w pewnym sensie racje. CIaza nastolatki to jest jakas przesada. Dlaczego tak mlodzi ludzie decydyja sie na wspolzycie? nie wiem. Sama mam 16 lat a za miesiac urodze... gdy pomysle jak to sie stalo nie wiem czy zalowac czy nie. Zakochana nastolatka wiele potrafi, ale chlopakom naprawde tylko jedno. Nie potrafie zrozumiec czemu moj pierwszy raz tak wlasnie sie zakonczyl. Przeciez sprawdzalam nawet te dni plodne. No ale jak wiadomo mechanizm kobiety to nie maszyna. Sadze, ze ta moja imienniczka jak i wszystkie te dziewczyny musialy miec jakies problemy. I nie mowcie ze rozkladaja kazdemu nogi, napewno nie.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
A Tobie Aniu... zazdroszcze. Ciekawa jestem czy przez ten cały czas jak z Nim jesteś zawsze było kolorowo.
Nie zawsze, są gorsze i lepsze okresy. Mieliśmy sporo problemów "zewnętrznych" dość poważnych, a one też przyczyniły się do nerwowych reakcji itd. Ale dopóki czujesz że warto - warto.

Hmm. Wszyscy macie w pewnym sensie racje. CIaza nastolatki to jest jakas przesada. Dlaczego tak mlodzi ludzie decydyja sie na wspolzycie? nie wiem. Sama mam 16 lat a za miesiac urodze... gdy pomysle jak to sie stalo nie wiem czy zalowac czy nie. Zakochana nastolatka wiele potrafi, ale chlopakom naprawde tylko jedno. Nie potrafie zrozumiec czemu moj pierwszy raz tak wlasnie sie zakonczyl. Przeciez sprawdzalam nawet te dni plodne. No ale jak wiadomo mechanizm kobiety to nie maszyna. Sadze, ze ta moja imienniczka jak i wszystkie te dziewczyny musialy miec jakies problemy. I nie mowcie ze rozkladaja kazdemu nogi, napewno nie.

Życzę siły. I oby bliscy okazali wsparcie. I życzę niech się maluch zdrowo chowa ;)

A do innych młódek - w takim wieku nie warto polegać na dniach płodnych - zbyt częste wahania. Trzeba myśleć o innych metodach.
 
Do góry