Chomiki

Toczek

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Koluszki
Niedawno dostałem chomika. Czytałem w internecie że jest dla nich jakaś specjalna wata, ale czym ona się różni od normalnej bawełnianej np. produkcji Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych? Znajomi dają już długo zwykłą watkę do zabawy chomikom i żyją. Prosze o sensowne odpowiedzi.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ta specjalna wata to nic innego niz lignina sprasowana w kolederke. Polecam sianko poniewaz to naturalne a nie sztuczne a od normalnej waty chomikom moga sie zrobic kulki w zoladku od gryzienia a poza tym nie masz gwarancji ze na wacie chomik nie zrobi sobie toaletki a nie poslania wiec kup sianko i po klopocie
P.S sinko kosztuje ok 3,50 duzy worek ktory starcza na 2 miechy a watka na 2-3 razy 4,50
 

fehcram

j-lover
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
1 220
Punkty reakcji
0
Miasto
Wonderland
Też jestem za sianem i trocinami ;)
Poza tym ta wata może się przykleić do odbytu chomika..i potem jest nieciekawie..
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Z tego co widzialem u mojej siostry to chomiki sobie baraszkowaly w trocinach....nie za drobnych i nie za grubych. Mysle, ze w sklepie zoologicznym wszystkiego sie dowiesz.
 

migawka

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
skarżysko
ja miałam 13 od urodzenia jeden po drugim :) maleństwa . Ale daje wszystkim początkującym właścicielą radę !
NIE KUPUJCIE KLATEK ZE SPRĘŻYNĄ / SPIRALĄ TUNELEM DRUCIANĄ BĄDZ Z PRASTIKU ! Z własnego doświadczenia odradzam , albo warto przeciąć to i wyjąć , chomik wejdzie i już z tego nie wyjdzie , jeden z moich tak właśnie się zakleszczył , ale naszczęście kombinerkami się przecieło w ostatniej chwili. Jeśli chodzi o tunele wg.mnie najlepsze są plastikowe łączone , lecz mają małą przepuszczalność powietrza , ale chomik ma swobode . Dla właścicieli chomików długowłasych ! Mój pierwszy chomiś długowłosy miał karuzele , bardzo lubił w nij biegać , ale należy uważać , gdyż podczas pedałowania , włos chomika może "zakręcić się" w szpryche która jest w środku , to jest dość niebezpieczne , ponieważ chomik to bardzo delikatne stworzonko i wierzcie mi trudno tą sierść odplątać .
A jeśli chodzi o sianko to zwykłe z taniego produktu wystarczy , tak samo w trocinami , a miejscem na siuśki powinien być mały słoiczek w jednym z rogów w klatce , coś takiego jak kuwetka :)
 

Joostysiak777

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Widzę, że posiadacie wiedzę na temat chomików. Mam więc do Was pytanie Mianowicie: chcę kupic chomika, jednak zbliżają się wakacje no i będę musiała wziąc chomika ze sobą w góry (to nie są kolonie, jadę z rodziną) i nie będę mogła zostawic zwierzątka u kogoś, bo nie mam u kogo (zresztą nawet bym tego nie chciała raczej) Jeszcze nie wiem czym będziemy podróżowac. I moje pytanie jest takie: czy kilkugodzinna (nawet do 10 godzin) podróż obojętnie czym (czy to będzie samochód, pociąg czy autobus) nie zaszkodzi chomikowi? Czy nie wpłynie na jego zdrowie i samopoczucie np hałas w pociągu czy mnóstwo ludzi w autobusie, lub po prostu temperatura? Czy chomik nadaje się do tak długiego transportu? W czym chomika przetransportowac? Czy w miarę mozliwości mozna chomika wyjmowac, brac do rąk bawic się z nim (tak aby nie uciekł oczywiście). Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Joostysiak777 mnie czeka też aka podróż ze zwierzątkiem lecz znacznie krótsza (1,5 godz) autobusem PKS. Boję się jak mój malutki to zniesie.
 

Joostysiak777

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
pytanie moje oczywiście nadal aktualne. dodam jeszcze, że podróż może odbyc się również nocą.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Nocą!!?? To wspaniale bo wtedy zwierzak jest aktywniejszy niz w dzien i zniesie to lepiej.
 

karolka_st-ce

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2006
Posty
96
Punkty reakcji
0
Ja miałam 2 chomiki dżungarskie. Jednego raz zabrałam na wyjazd ale to była tylko godzina, lecz słońce nieźle piekło(dodam jeszcze, ze wiozłam go w klatce). Mi się wydaję, że taka krótka podróż w dzień czy nawet dłuższa w nocy nie powinna zwierzakowi zaszkodzić. Trzeba tylko pamiętać, żeby zwierzak cały czas miał dostęp do picia. Należy też uważać by się zbytnio nie przegrzał. Osobiście wydaje mi, że lepsza do transportu(chodź oczywiście mniej wygodnym i nie zawsze możliwym)wyjście jest transport zwierzaka w klatce, gdyż te pudełka do transportu nie zapewniają dobrej wentylacji(chyba, że się zdejmie pokrywkę ale wtedy istnieje ryzyko, że nam ucieknie). To tyle moim skromnym zdaniem.
 

Joostysiak777

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
A mam jeszcze jedno pytanie ile WAM lat żyły lub jeszcze oczywiście żyją chomiczki?
POZDRAWIAM
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
hey Joostysiak777 nie wiem a kumpel bardzo dobrze zna sie na tych stwoarzonkach to mówił że 2-4. MAM NADZIEJE ŻE MÓJ POŻYJE PRZYNAJMNIEJ 4 LATKA. żYCZE TEŻ TWOJEMU TYLE
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
Ile żyje chomik to zależy od rasy...
Chomiki dźungarskie, takie jak ja miałam żyją góra do 2,5 roku.
No może zdazają się jakieś przekroczenia w żywotności, ale tak średnio żyją osobniki tej rasy :)
 

Joostysiak777

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mam jeszcze kilka pytań:
1. Czy chomika lepiej jest trzymac w KLATCE czy w AKWARIUM?
2. Widziałam w sklepie zoologicznym takie DOMKI dla chomiczków zarówno DREWNIANE jak i PLASTIKOWE, które są wg Was lepsze?
3. Jak wiadomo chomiki śpią w dzień a aktywne są w nocy. Czy bardzo bardzo hałasują? Da się spac w jednym pokoju z chomikiem? A wogole od której godziny Wasze chomiki stają się aktywniejsze? :)
4. Na jaki czas wypuszczacie Wasze chomiczki z klatek/akwariów?
Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi
 

eredia

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
513
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Nysa
1. Lepsza jest klatka dla chomika, bo w akwarium jest gorsza cyrkulacja powietrza.
2. Wydaje mi się, że drewniane domki są lepsze
3. Jak ja miałam chomiki to spałam z niimi w jednym pomieszczeniu i nie przeszkadzało mi to, kwestia przyzwyczajenia.
4. A chomika raczej nie wypuszczałam...
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
2. Wydaje mi się, że drewniane domki są lepsze

Plastiku nie ruszył, ale drewno mimo że zakonserwowane i pomalowane i owszem. Dziurę na wylot wygryzł. Na spółkę z moją myszą :p.
 

Joostysiak777

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
A w ogóle napiszcie tak ogólnie co Wasze chomiczki lubią robi, jeśc, jak się zachowują w dzień i w nocy. No ogólnie wszytko o Waszych chomisiach. Co Wam przyjdzie na myśl. Jak najwięcej. :)
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
moje chomiczusie juz mi zrobiły bye bye ...

miałam 2 ten 1 był koffaniuteńki byl jasnej siersci i mial czerwone oczyska :zakochany: a ten 2 dzikusek i był beee :daibel2: w dzień prawie ciągle komara tneli a w nocy na karuzeli... to bylo najgorsze bo ta karuzela skrzypiała.. czasem ją im blokowałam :D klatke mieli 2-piętrową i domek z watą normalną a tak to trocinki :) ale teraz już bym sie nie zdecydowala na chomika bo gryzą :/ :p
 
Do góry