CHOMIK!

rozii

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!!

Mam pewien problem związany z moim Chomiczkiem :(

Chodzi o to że w klatce ma karuzele... Czasem ma takie napady że biega w niej jak by miał ADHA a zaraz po tym leży bez ruchu tylko dyszy.... Nie mam pojęcia to mu może być. Miał już tak dwa razy. Za pierwszym razem leżał z 10 minut bez żadnej reakcji jak go dotykałam. Za drugim razem leżał tak 1,5h po prostu jak by się zawiesił... zero reakcji z jego strony.

Co mu może być? Jak mu mogę pomóc?
 

Joostysiak777

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Słyszałam, że chomiki nie posiadają umiaru w zabawie na karuzeli więc musisz wyjmować karuzelkę na jakiś czas z klatki by chomik się nie przemęczał i nie zrobił sobie krzywdy.
 

HONO

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Witam!!

Mam pewien problem związany z moim Chomiczkiem :(

Chodzi o to że w klatce ma karuzele... Czasem ma takie napady że biega w niej jak by miał ADHA a zaraz po tym leży bez ruchu tylko dyszy.... Nie mam pojęcia to mu może być. Miał już tak dwa razy. Za pierwszym razem leżał z 10 minut bez żadnej reakcji jak go dotykałam. Za drugim razem leżał tak 1,5h po prostu jak by się zawiesił... zero reakcji z jego strony.

Co mu może być? Jak mu mogę pomóc?
JA MOJEMU WYCIĄGAM KARUZELE,ALE ON ZACZYNA WTEDY WSPINACZKĘ
 

Meme

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
JA MOJEMU WYCIĄGAM KARUZELE,ALE ON ZACZYNA WTEDY WSPINACZKĘ

zabrzmi mało optymistycznie ale... mój chomik kiedyś skręcił kark przez kołowrotek :/ Po prostu wyleciał z niego na drabinkę, drabinką w dól, rypnął łebkiem o klatkę (te kratki) i zdechł po kilku dniach :/ No ale gdyby ten kołowrotek nie był na pięterze to pewnie by nic się nie stało...

W każdym razie urządzanie klatki też wymaga pomyślunku.
 

cypiskowa

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska Środkowa
jeśli to jest tego typu karuzela http://www.krakvet.pl/trixie-kolowrotek-ch...78-pi-8960.html to powiem Ci ze mój chomik musiał mieć bardzo dozowaną ilość zabawy w niej bo chyba by zszedł na zawał z przemęczenia. Po tym co piszesz to chomik ma objawy omdlenia z przemęczenia. Karuzele nie są złe ale jak u ludzi- wszystko z umiarem. Ja swojemu chomikowi zrobiłam mały remont w klatce i dostał mniej wyczerpujące zabawki ;)- najbardziej polubił huśtawkę :) a karuzelka obok klatki dostarczana w nagrodę za dobre sprawowanie ;)
 

SSebek

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2009
Posty
80
Punkty reakcji
1
Miasto
Zamość
Jak się wspina to najniżej położone druty okleić, czymś np. papierem toaletowym :eek:k:
 
Do góry