cholesterol

kalijesc

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Robiliście sobie już badanie poziomu cholesterolu kiedyś? Jakie mieliście wyniki ? Jak działacie w przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi? to badanie podobno powinno się po raz pierwszy w życiu robić w wieku 20 lat, a pozniej jeśli jest ok. powtarzać je co 2 lata...Jestem troche w tyle, więc zbieram się żeby to zrobić :D
 

sonic hedgehog

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2010
Posty
304
Punkty reakcji
9
Wiek
35
Miasto
Poznań
Po 20 roku życia wskazane jest oznaczanie profilu lipidowego (a więc nie tylko cholesterolu całkowitego, ale także trójglicerygów, LDL i HDL) raz w roku według zaleceń amerykańskich towarzystw kardiologicznych.
Oczywiście, jeśli nasz tryb życia i dieta są optymalne, tak często nie trzeba się badać - nie można popaść w hipochondrię.
 

Smakoszyki

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
0
Cieszę się, że dotarłam do tego wątku, bo nie przyszłoby mi do głowy, żeby w dosyc młodym wieku robic badania krwi w kierunku cholesterolu. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że najważniejsza jest profilaktyka i lepiej zacząc wcześniej niż za późno.
 

kalijesc

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Cieszę się, że dotarłam do tego wątku, bo nie przyszłoby mi do głowy, żeby w dosyc młodym wieku robic badania krwi w kierunku cholesterolu. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że najważniejsza jest profilaktyka i lepiej zacząc wcześniej niż za późno.

profilaktyka przede wszystkiem
 

mistall

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
194
Punkty reakcji
0
Ta, bo wiele osob mysli, ze jak sa poza grupa ryzyka miazdzycy to juz kwestia cholesterolu ich nie dotyczy. Ja robilem pierwszy i jedyny raz na studiach, na drugim roku chyba, problemu nie bylo, cholesterol na poziomie 190, ale ja duzo uprawiam sportu i staram sie tez odzywiac zdrowo, w tej chwili np ograniczylem spozycie mies. CIekaw jestem jak jest u innych z tym cholesterolem? Polecam lekturke - forum eksperckie, specjalistka odpowiada na pytanka dot. cholesterolu, mozna sie sporo dowiedziec. http://forum.gazeta.pl/foru/f,1196,Jak_obnizyc_cholesterol_.html Co lepsze jest troche o roli cholesterolu, bo przeciez cholesterol odpowiada za wiele waznych funkcji w organizmie, o tym sie nie mowi czesto, raczej tylko na lekcjach biologii ;)
 
Do góry