cera naczynkowa

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moja ciotka ma strasznie pękające naczynka, na nosie i policzkach ma pełno tzw. pajączków, szczególnie nasila jej sie to zimą. Planuje wybrać sie na zabieg skleroterapii czy ktoś z was stosował, albo wie o tym coś więcej, może polecacie gdzie warto się temu poddać?
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Zabieg ma na celu zamknięcie rozszerzonych naczyń krwionośnych ( teleangiektazji ) w skórze kończyn dolnych twarzy i tułowia. Efekt ten powstaje poprzez wywołanie stanu zapalnego ściany naczynia, co prowadzi do zamknięcia jego światła. W tym celu wstrzykuje się do naczynia lek o działaniu drażniącym - polidokanol ( Aethoxysklerol ) w odpowiednim stężeniu zależnym od kalibru naczynia.

Możliwe są jednak po tym zabiegu takie powikłania jak : krwiaki, przebarwienia skóry, owrzodzenie w miejscu wstrzyknięcia, zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych lub głębokich
 

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
brzmi okropnie, ja bym się nigdy nie odwazyła na taki zabieg, ale ciotka jest zdesperowana, szczególnie teraz jak robi się zimno to wyłazi jej strasznie. mam jeszcze pytanie, bo widzę, że trafiłam na specjalistę, czy Doktor Krzysztof Szymański jest godny polecenia? Bo ciotka zebrała o nim kilka opinii i jest praktycznie zdecydowana. Ja natomiast mam do tego dystans i wolę się podpytać jeszcze sama.
 

Shaga

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
brzmi okropnie, ja bym się nigdy nie odwazyła na taki zabieg, ale ciotka jest zdesperowana, szczególnie teraz jak robi się zimno to wyłazi jej strasznie. mam jeszcze pytanie, bo widzę, że trafiłam na specjalistę, czy Doktor Krzysztof Szymański jest godny polecenia? Bo ciotka zebrała o nim kilka opinii i jest praktycznie zdecydowana. Ja natomiast mam do tego dystans i wolę się podpytać jeszcze sama.
dr Szymański to jeden z najlepszych chirurgów plastyków w Polsce, obecnie pracuje w Klinice Medycyny Urody, wiem bo jeździłam z siostrą na operację powiększenia piersi, jeśli masz jakieś pytania, to odpowiem, o ile wiedza mi pozwoli :)
 

kawusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
ja na szczesie nie mam takiego problemu, czytalam oostnio artykul na ten temat

http://www.uroda.com/artykuly/wszystko-co-warto-wiedziec-na-temat-cery-naczyniowej
 

rysiasia

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
ciocia juz po zabiegu, jeszcze jej nie widziałam, na święta się ujawni to zobaczę efekty Wie może ktoś ile czasu to się goi??
 

Orchidea22

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2010
Posty
5
Punkty reakcji
1
Do pielęgnacji cery naczynkowej polecam krem Ruboril isispharma. Dobrze łagodzi zaczerwienienie twarzy. Skutecznie nawilża. Ma też dobrą konsystencję, dzięki czemu można szybko nałożyć makijaż.
 
Do góry