Cała Prawda O Polakach

snowboarder

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Ze snieżnego stoku skąpanego w złocistym słońcu ;)
Artykuł w jednej z francuskich gazet... "Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"

racja... jak my to robimy? hehe... :D
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Rzeczywiście Polacy to dziwny naród.
Ja sądzę, mimo moich 14- lat , że w tym tekście jest prawda.
Jesli się myle niech mnie ktoś oświeci.
 

dzery

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Radomsko
Musze przyznac ze artykalu jest trafny przynajmniej w 70% lub wiecej. Nie dziwie sie, ze ludzie innej narodowosci nas tak spostrzegaja, gdyz my sami siebie nie lepiej traktujemy:

Modlitwę moją zanoszę Bogu Ojcu i Synowi:
dop....lcie sąsiadowi.
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dosrajcie proszę.
Kto ja jestem? Polak mały.
Mały, zawistny i podły.
Jaki znak mój? Krwawe gały.
Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna:
zniszczcie tego sk....syna
mego brata, sąsiada, tego wroga, tego gada.
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradziła stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb,
żeby w ogóle miał marnie,
żeby miał AIDS-a i raka.
Oto modlitwa Polaka.
„Dzień świra” Koterski

Czyz nie jest to prawda?
 

Niklos

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
pierwsze co mi przychodzi na myśl- odśpiewany hymn przez Kaczyńskiego... już pominę całkowity brak głosu, no ale żeby NIE ZNAĆ SŁÓW??!! wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!!
jakby ktoś chciał posłuchać, to proszę:

http://www.smog.pl/wideo/992/mazurek_jaroslawa/

Guzik prawka...
Kaczyński zna hymn Polski, jego rodzice byli działaczami AK - Armi Krajowej...
Poprostu on śpiewał pierwotną wersje naszego hymnu...
Z ziemi Polskiej do Włoskiej...gdy, wszyscy śpiewali wersję nowoczesna.
Z ziemi Włoskiej do Polski...
...Słysząc to Kaczyński, starał się śpiewać, razem, z publicznością...
i wyszło z Ziemi Polskiej do Polski...
Zachowanie, operatora jest skandalem
Gdyby tak pomylił się Tusk, czy ktoś z PO...to zapewne, dźwięk mikronu został by
zciszony...no ale jak był ktoś z PiSu...to oczywiście sygnał został podgłoszozny...
Nikt nie ustalał z góry jaką wersje hymnu można śpiewać...obie wersję są poprawne...
Wiec nie strzelaj takich farmazonów, że nasz prezydent nie zna hymnu !!
 

DARI@

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
171
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź:]
Guzik prawka...
Kaczyński zna hymn Polski, jego rodzice byli działaczami AK - Armi Krajowej...
Poprostu on śpiewał pierwotną wersje naszego hymnu...
Z ziemi Polskiej do Włoskiej...gdy, wszyscy śpiewali wersję nowoczesna.
Z ziemi Włoskiej do Polski...
...Słysząc to Kaczyński, starał się śpiewać, razem, z publicznością...
i wyszło z Ziemi Polskiej do Polski...
Zachowanie, operatora jest skandalem
Gdyby tak pomylił się Tusk, czy ktoś z PO...to zapewne, dźwięk mikronu został by
zciszony...no ale jak był ktoś z PiSu...to oczywiście sygnał został podgłoszozny...
Nikt nie ustalał z góry jaką wersje hymnu można śpiewać...obie wersję są poprawne...
Wiec nie strzelaj takich farmazonów, że nasz prezydent nie zna hymnu !!

sorry Nothing ale się totalnie zbłaźniłeś tą wypowiedzią!!
1) WERSJA HYMNU JEST JEDNA czyżbyś o tym nie wiedział? ;p
2) nie napisałam że nie zna hymnu tylko nie zna słów
3) człowiek na tak wysokim stanowiski powinien znać słowa, i się nie mylić bo jaki on przykład daje społeczeństwu!!
4) nawet jeśli by było tak jak mówisz że on śpiewał inną wersję (co jest TROSZKĘ śmieszne) to powinien zaśpiewać ją w całości, ale przecież się zreflektował
5) co mi po jego rodzicach?! troche dziwny argument ale rozumiem co miałś na myśli. Tylko że idąc tym tokiem rozumowania to powinien ten hymn pięknie odśpiewać, bo jego babka była śpiewaczką (i to nie jest ironia, tylko fakt)
6) co tu winien jest operator?! myślisz że on siedzi tylko przy sprzęcie i czeka na błąd kaczyńskiego żeby w razie czego całkowicie wyłączyć głos?! obawiam się że nawet jeśli by taka sytuacja miała miejscu to byłby jeszcze większy skandal
7) nie gdybyj "co by było gdyby Tusk..." bo to nie ma sensu. z Tuskiem taka sytuacja się nie zdarzyła a nawet gdyby to by była taka sama
8) nie strzelam farmazonów, więc się nie unoś
i na koniec, to czym się totalnie poniżyłeś-jeśli już chcesz bronić Kaczyńskiego, a masz do tego pełne prawo, to przynajmniej orientuj się co sę w Polsce dzieje!!:

TO NIE ŚPIEWAŁ PREZYDENT tylko jego brat!! i :przewraca:
więc jak widać aż tak się nie interesujesz polityką (nie mówię o tym że ich nie rozpoznajesz, choc mógłbyś)-bo było o tym głośno i wszystkie media mówiły że to nie prezydent tylko Jarosław K. Albo po prostu nie wiesz jak ma na imię nasz prezydent (bo przecież nawet jest w linku którym podałam imię odtwórcy hymnu :p ) więc tak czy siak twoja wypowiedź za mądra nie była
 

Niklos

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
sorry Nothing ale się totalnie zbłaźniłeś tą wypowiedzią!!
1) WERSJA HYMNU JEST JEDNA czyżbyś o tym nie wiedział? ;p
2) nie napisałam że nie zna hymnu tylko nie zna słów
3) człowiek na tak wysokim stanowiski powinien znać słowa, i się nie mylić bo jaki on przykład daje społeczeństwu!!
4) nawet jeśli by było tak jak mówisz że on śpiewał inną wersję (co jest TROSZKĘ śmieszne) to powinien zaśpiewać ją w całości, ale przecież się zreflektował
5) co mi po jego rodzicach?! troche dziwny argument ale rozumiem co miałś na myśli. Tylko że idąc tym tokiem rozumowania to powinien ten hymn pięknie odśpiewać, bo jego babka była śpiewaczką (i to nie jest ironia, tylko fakt)
6) co tu winien jest operator?! myślisz że on siedzi tylko przy sprzęcie i czeka na błąd kaczyńskiego żeby w razie czego całkowicie wyłączyć głos?! obawiam się że nawet jeśli by taka sytuacja miała miejscu to byłby jeszcze większy skandal
7) nie gdybyj "co by było gdyby Tusk..." bo to nie ma sensu. z Tuskiem taka sytuacja się nie zdarzyła a nawet gdyby to by była taka sama
8) nie strzelam farmazonów, więc się nie unoś
i na koniec, to czym się totalnie poniżyłeś-jeśli już chcesz bronić Kaczyńskiego, a masz do tego pełne prawo, to przynajmniej orientuj się co sę w Polsce dzieje!!:

TO NIE ŚPIEWAŁ PREZYDENT tylko jego brat!! i :przewraca:
więc jak widać aż tak się nie interesujesz polityką (nie mówię o tym że ich nie rozpoznajesz, choc mógłbyś)-bo było o tym głośno i wszystkie media mówiły że to nie prezydent tylko Jarosław K. Albo po prostu nie wiesz jak ma na imię nasz prezydent (bo przecież nawet jest w linku którym podałam imię odtwórcy hymnu :p ) więc tak czy siak twoja wypowiedź za mądra nie była

Owszem...sporą pomyłkę pomyliłem, pisząc, że prezydent to śpiewał :/
i napewno jest mi wstyd, z tego powodu :bag:
Byćmoże, masz po części racje...
Troche dziwne jest to, że nagle zmienił tekst refrenu na starszy...
Hymn powinien pięknie odśpiewać ...widocznie odśpiewał tak jak potrafił.
...Tylko poprostu, co powinien zrobić operator mikronu...zciszyć jak już
coś mikrofon...Skoro nastąpiła pomyłka...
Przecież, każdemu, może się zdarzyć...Media zrobiły większą afere...niż
po tym jak nasz były prezydent toczył się nie malże po ziemi , będąc pijany
na cmentarzu w Katyniu czy Charkowie (już nie pamietam).
...
Czy Ty DARI@ naprawde nie zauwarzyłaś, tego, że media już nie pierwszy raz
są przeciwko parti PiS ??
 

DARI@

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
171
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź:]
myślę że tak naprawdę operator mikrofonu nic nie mógł zrobić. bo to leciało na żywo, a takich "operacji mikrofonowych" nie da się zrobić w ciągu kilku sekund, wierz mi, więc nawet jeśli by od razu zareaował to by było za późno. A szczerze mówiąc to wątpię że on się tak bardzo przysłuchiwał słowom, i być może wcale od razu nie wyłapał błąd.

masz rację, każdemu może się zdarzyć, ale osoby popularne (a JK niewąpliwie takim jest), muszą sobie zdawać srawę że ich pomyłki będą niesamowicie skandowane w mediach. Co by kogo obchodziło że jakiś kowalski się pomylił. podejrzewam że jakby zaśpiewał (dość niemelodyjnie) ale dobry byłby tekst to ludzie nie zwróciliby na to aż takiej uwagi, bo przecież on nie jest piosenkarzem.

ale z drugiej strony tak jak dobry piosenkarz nie może sobie pozwolić na fałszowanie, dobry aktor na pomyłkę w roli, tak samo polityk-Polak,a juz szczególnie osoba na tak ważnym stanowisku państowym, brat prezydenta, nie może się pomylić w hymnie narodowym, i to jest smutna prawda.

tak naprawdę to nie wiem czy media zrobiły z tego aferę, bo się przyznam że bardzo mało oglądam TV, a gazety nie rozpisywały się tak bardo jak się tego spodziewałam. wydawało mi się że właśnie to bardzo szybko przycichło,i jedynie co to na necie jakos o tym się więcej mówi, ale to są tylko moje spostrzeżenia, być może mylne bo naprawde mało przebywam przed telewizorem.

Z byłym prezydentem to masz całkowitą rację-wtedy to ledwo kto wiedział o tym w jakim on był stanie, aż byłam zaskoczona że media nie robią z tego sensacji :p a potem mydlono oczy że się źle czuł, jassssne :p
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
...Tylko poprostu, co powinien zrobić operator mikronu...zciszyć jak już
coś mikrofon...Skoro nastąpiła pomyłka...

Też jesteś za cenzurą, za tym przeżytkiem komunizmu?Prawdziwie wolne media mają nie tylko prawo ale i obowiązek pokazywać prawde.A to było jak najbardziej prawdziwe.
 

Niklos

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Też jesteś za cenzurą, za tym przeżytkiem komunizmu?Prawdziwie wolne media mają nie tylko prawo ale i obowiązek pokazywać prawde.A to było jak najbardziej prawdziwe.
Nie no co Ty...
Mówisz prawdziwe media, mają prawo i nawet obowiązek pokazywać prawdę...
Owszem, ale chyba nie stwierdzisz, iż obecne media pokazują całkowitą racje...
Nie mówie już o tej sytuacji...

Tak na marginesie...to troche, te wypowiedzi, nie pasują do działu
Życie na wesoło-humor...bo to śmieszne nie jest, niestety :p
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Mnie bawi fakt zaprzecznia przez nasz rząd tego, że jestesmy jakoby nie akceptującym narodem.(Z tego co wiem Bruksela nas o to posądziła)
Przecież na każdym kroku mozna sie przekonać , że jest homofobia, rasizm, a także nie akceptowanie niepełnosprawnych ludzi i ich chorób.
i
śmieszny jest tez poseł Wojciech Mierzejski
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
Wlasnie jego pomylka byl przesmieszna :D toczylem z tego beke z tydzien czasu :). A co do powaznych stron tego tematu to cenzura tego jest bez podstawna. Po co, dlaczego ktos mialby to robic ???? Niech kazdy widzi jak nasi wspaniali politycy sa doskonale wyksztalceni :).

Wlasnie jego pomylka byl przesmieszna :D toczylem z tego beke z tydzien czasu :). A co do powaznych stron tego tematu to cenzura tego jest bez podstawna. Po co, dlaczego ktos mialby to robic ???? Niech kazdy widzi jak nasi wspaniali politycy sa doskonale wyksztalceni :) ze nawet nie umieja zaspiewac hymnu :)
 

adrste

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Artykuł w jednej z francuskich gazet... "Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"

racja... jak my to robimy? hehe... :D

Odpowiedź polskiego internauty

"Francja. Oto znajdujemy się w krainie samouwielbienia. Kraj, w którym co drugi mieszkaniec kolaborował z Niemcami w czasie drugiej wojny światowej, którego jedna ósma narodu jest czarna i żyje w arabskich gettach i w którym co dziesiąty mieszkaniec wyznaje islam, a zaledwie co dwudziesty wierzy w Boga. Kraj, który wymyślił czołgi z 4 biegami wstecznymi i jednym do przodu w razie gdyby czołg został zaatakowany od tyłu; kraj, w którym tradycje tchórzostwa sięgają wieków. Kraj, którego obywatele myślą, że żyją w mocarstwie mimo iż jedyny lotniskowiec jaki posiadają stoi od trzech lat w remoncie. Kraj w którym toczył się proces przeciw kolejom francuskim, które w czasie drugiej wojny światowej wywoziły Żydów do obozów zagłady przy współpracy z Niemcami i w którym Żydzi ci ten proces przegrali ponieważ sąd uznał, że argumentacja obrony jakoby Żydzi mogli skorzystać z usług transportowych innego przewoźnika była słuszna! Kraj, w którym większość mieszkańców z rządem na czele jest przeciw stosowaniu broni jądrowej ,ale nie przeszkadza to władzom Francji dokonywania prób jądrowych na atolu Mururoa w archipelagu Tuamotu. Kraj, w którym przeciętny Francuz wydaje dwa razy więcej niż kradnie z funduszy innych krajów UE. Kraj, w którym kultura kulinarna sięgnęła cywilizacyjnego maximum poprzez takie potrawy jak żaby w sosie własnym czy ślimaki na gorąco. Kraj, w którym prezydent będzie lizał d*** przywódcy każdemu innemu państwu byle by tylko osiągnąć cele wyznaczone w konstytucji. Kraj, w którym mieszkańcy stolicy masowo korzystają z metra, zabijając przy tym kilku kontrolerów biletów rocznie. Kraj, który potrafi zorganizować wybory miss Europy, a przy tym kompletnie się skompromitować gdy okaże się że nikt poza wodzirejem językiem francuskim nie włada. Kraj, który potrafi zorganizować i wygrać mistrzostwa świata w piłce nożnej następnie już tylko przegrać je w pięknym stylu i zwalić winę na sędziów którzy z racji mocarstwowej pozycji Francji "zapomnieli" podyktować dla niej po 5 rzutów karnych w każdym meczu. Kraj, który głosi że będzie zwalczał terroryzm i antydemokratyczne formy rządów, a jednocześnie nie widzi problemu by sprzedawać broń do Iraku czy Korei Północnej. Kraj, którego prezydent potrafi powiedzieć o nowych członkach UE, że "małe kraje straciły swoją szanse by siedzieć cicho" aby następnego dnia domagać się od nich równych wpłat na konto pomocowe dla byłych kolonii francuskich. Cudzoziemiec musi tu zrezygnować z jakiejkolwiek logiki, bo czy można logiką nazwać stojąca kupę złomu w centrum stolicy? Dziwny kraj, w którym mimo nauki dwóch języków obcych w szkole młodzież nie rozumie podstawowych zwrotów w j.angielskim, posługując się w zamian płynnie niemieckim zwrotem "jude raus".

Francuzi, jak wy to robicie?"
 
Do góry