"By żyło się lepiej. Wszystkim"

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Chcecie rozliczać PO a anwet nie zaczęli...No ludzie,3 miechy i zobaczymy.Pamietać trzeba,że wszystko w rękach PiS-u,aj mam nadzieję,ze bardziej liberalna część tej partii sie rozłamie i zrobi transfer do PO :).Ale nie mozna mieć wszystkiego...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
szarex
No cóż, nie da się ukryć, że gdyby PiS miał trochę lepszych specjalistów od public relations to pewnie mieli by lepszy wynik.
jest oczywicie doklanie odwrotnie, pis to byla wydmuszka, czysty pr i nic wiecej (i w tym pr byli najlepsi), inna rzecz ze maja 30%

misioor
Szarex i nika19 gratuluje Wam optymizmu,ale myślę ze wynika on poprostu z tego że nie pamiętacie cudownej koalicji AWS-UW.
Prawda jest taka że PO wygrało dzieki temu że ludziom wmówiono że jest to antypis oraz że to wypada na PO zagłosować<taka partia dla intelYgentów>,a program tej partii jest nikomu nie znany,oprócz postulatu "ODSUNIEMY PIS OD WŁADZY".PIS i PO to to samo.Jako dowód wymieniam takie nazwiska:
Religa
Gilowska
Sikorski
Mężydło
Sośnierz
a moze i Kazio Marionetkiewicz?Albo i pŁemieŁ z KŁakowa
lubie sie z toba zgadzac!


outremer
Misioor strasznych czasów dożyliśmy, zaczynam niekiedy się z Tobą zgadzać. A ktoś powiedział, że PO różni sie od PiS-u lepszymi manierami i droższymi garniturami.
i werbalnie nie jest tak agresywny + nie jest werbalnie antykapitalistyczny, wiec pozyjemy zobaczymy, last but not least kaczory zgodzily sie na likwidacji panstwowosci polskiej (jakos konferencji w tv nie robili) a po obawiam sie ze w europejskim uniesieniu klepnie toto a i referendum nie bedzie
a w takiej wlk brytani nawet wiekszosc parlamnetarna (partia pracy) chce referendum lub ponownych negocjacji traktatu reformujacego

carrie
Ja przyznam, że głosowałam na PO dlatego, że to była jedyna partia, która miała szansę pokonać PiS, którego rządy były dla mnie do do zaakceptowania.
to bylo glosowanie negatywne, wg moich ocen z tych 44% 15 to glosowanie nie za tylko przeciw - ten elektorat moze wykonac szybka volte w inna strone
ja np glosowalem do senatu na po
bo co mialem glosowac na czerwonych? bendera?


1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.
Taki bełkot pierwsza klasa
ot demagogia jak u innych
ale chociaz nie sa otwarcie wrodzy kapitalizmowi jak pis, wiec obaczymy

tlx
Chcecie rozliczać PO a anwet nie zaczęli...No ludzie,3 miechy i zobaczymy.Pamietać trzeba,że wszystko w rękach PiS-u,aj mam nadzieję,ze bardziej liberalna część tej partii sie rozłamie i zrobi transfer do PO .Ale nie mozna mieć wszystkiego...
jak mawial w klasycznym kabarecie smolen
nadzieje to wy macie, ale jak sie nadzieje to my mamy (trzymal w rekach widly)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
wiadomosc nieoficjalna z ostatniej chwili

Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska

Poniedziałek
Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do
kraju.
Wtorek
Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.
Środa
Donald Tusk obniżył podatki --- od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą
1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia --- pielęgniarka
zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto. Nauczyciele
zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250. Zachodnie granice
Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec Francji i Irlandii by
podjąć pracę w polskich szpitalach.
Czwartek
W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie -
UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy
zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie
transportowane mięso z Polski do Rosji.
Piątek
W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i
320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz --- nowa minister infrastruktury -
przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin
Sobota
Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto
wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko --- bez kozery - pińcet
tysięcy.
Niedziela
Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął.
PS
Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by
jabłka już nigdy nie drożały.



zrodlo : onet.pl ~PO-rzecznik portalowy, 22.10.2007 16:08


a powaznie, to trzeba poczekac z pol roku..trzeba zobaczyc nowych ministrow itp itd...cierpliwosci..
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
3 miesiace max,wtedy już powinny być pierwsze komisje śledcze,pierwsza będzie o zabójstwie Blidy
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Powiem szczerze, że wraz z objęciem przez PO władzy, spodziewam się dużych zmian, bo czuć w powietrzu, że to świeża, inna jakość. Obawiam się tylko, coby nam Polski nie zniszczyli.

Ale i tak czekam na drugą Irlandię :p
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska
A co wczesniej nie naobiecywal miller? A jak tam 3mln mieszkan kaczora?...

Czemu im az tak zalezy na tej władzy że az musza klamac i takie glupoty opowiadac? Z milosci dla Polski wyrzekli sie honoru?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hhehe milosci do kasy chyba i stolkow...
czas ta kase i stolki przyciac...
tylko kto to zrobi???
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co do sieci autostrad, to pewnie wybudują jedną ale będzie kosztować tyle co sieć. Już PO wybudowała most w Warszawie.

Z jednej obietnicy się napewno wywiążą. Z komisji śledczych. To ulubiony sport polskich polityków. Przygotowania do Euro zejdą na drugi plan.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja mysle ze zrobia pare rzeczy. Jakos tam kosmetycznie uproszcza i obniza podatki, moze z tym nfzetem cos pokreca itp

Pierwsze "niespodzianka" dla PO-wyborcow...

Tusk mowi ze nie chce zlikwidowac CBA...
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Na pewno bedzie lepiej, bo to co PIS pokazał to już gorzej być nie może. Wy juz krytykujecie PO, skoro oni jeszcze nie zaczeli rządzić, poczekajcie najpierw aż zaczną rządzić. PIS juz pokazalo co potrafi, wiadomo że demokracja byla zagrożona, z kolei na LID też nie jestem zwolennikiem (z wiadomych przyczyn, chodzi o przeszlość, każdy wie o co chodzi). Wiec pozostaje tylko PO i PSL. No niestety, tylko taka opcja jest najlepsza.
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Jestem ciekawy, czy mi też będzie się lepiej żyło. Bo mi zawsze się żyło tak samo i chyba w 99% moje życie zależy ode mnie. Jakoś nie zauważyłem, żeby polityka miała jakiś wpływ na moje życie.
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Ktoś pisał tu o liberalizmie,
dokładnie taki cel ma jakże "znakomita" partia PO, a taki liberalizm jest nie do przyjęcia!
Nie wyobrażam sobie w mojej Ojczyźnie kierowania się wartościami liberalnymi, jakie proponuje PO: wolność - równość - braterstwo.
Zawsze było: Bóg - honor - Ojczyzna i dzięki temu naród Polski potrafił stawić czoła każdej, niejednokrotnie wydawało by się, sytuacji nieodwracalnej, bez wyjścia.
Jak można zmieniać hierarchię wartości, za które wielcy rodacy przelewali własną krew, wartości za które wspaniali patrioci oddawali życie na tle historii?


Chcecie wiedzieć, co pokazał PiS?

Bardzo mocna złotówka (1EUR=3,8zł, 1$=2,8zł)
PKB notuje wzrost najwyższy w historii (7,4% r/r maj 2007)
Gwałtownie wzrasta produkcja budowlana (60,8% r/r na koniec stycznia 2007)
Produkcja przemysłowa wzrosła po lipcu 2007 10,7%
Wprowadzono pierwsze ustawy prorodzinne (becikowe, odpis 140zł/dziecko)
Znacznie spadła ilość wypadków i ofiar śmiertelnych spowodowanych przez pijaków
Będziemy organizować EURO 2012

To tylko przykłady, chcecie więcej? Tusk zrobi z Polski Irlandię - bez komentarza.

Tusk pięknie wygłasza napisane specjalnie dla niego scenariusze, ale za nim stoi wielki motłoch, którego jedynym celem jest bycie jak najbliżej "koryta".
To ma coś zmienić na lepsze w Polsce?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ktoś pisał tu o liberalizmie,
dokładnie taki cel ma jakże "znakomita" partia PO, a taki liberalizm jest nie do przyjęcia!
Po to nie jest partia liberalna

Jak można zmieniać hierarchię wartości, za które wielcy rodacy przelewali własną krew, wartości za które wspaniali patrioci oddawali życie na tle historii?
O czym ty mówisz?
Bardzo mocna złotówka (1EUR=3,8zł, 1$=2,8zł)
jedyna zasluga balcerowicza...

PKB notuje wzrost najwyższy w historii (7,4% r/r maj 2007)
PIS ma tyle w tym zaslugi co w ladnej pogodzie w lato...

Gwałtownie wzrasta produkcja budowlana (60,8% r/r na koniec stycznia 2007)
I to jest zasluga PIS?
Pomijam kwestie oceniania wzrost jakiej produkcji jest kozystny a jakiej nie...

Produkcja przemysłowa wzrosła po lipcu 2007 10,7%
patrz wzrost pkb...

Wprowadzono pierwsze ustawy prorodzinne (becikowe, odpis 140zł/dziecko)
Watpliwa to zasluga.. (no i nie koniecznie pisu)

Znacznie spadła ilość wypadków i ofiar śmiertelnych spowodowanych przez pijaków
Jak zamkniemy wszystkich ludzi którzy kiedykolwiek sporzyli alkohol to spadnie jeszcze bardziej!

Będziemy organizować EURO 2012
Tu to glownie musimy dziekowac(lub tez przeklinac) Surkisowi...


Jedyna zasluga PIS jest to ze nie robili praktycznie nic, a więc nic nie mogli bardziej popsuc...

PIS bardziej liberalne niz PO?
Robert Gwiazdowski napisał:
EKSPERCI OD CUDÓW

Zgodnie z prawem, od stycznia powinna nastąpić druga część cięcia składki rentowej, tym razem o 4 punkty procentowe. Jednak jak wynika z raportu przygotowanego przez Stefana Kawalca i Stanisława Gomółkę, podobno na zlecenie Platformy Obywatelskiej, z tego cięcia należałoby zrezygnować., Pozwoliłoby to na zbicie przyszłorocznego deficytu budżetowego poniżej 20 mld złotych. ?To zły moment na taką obniżkę, bo popyt krajowy i tak dynamicznie rośnie? twierdzi też Mirosław Gronicki ? były minister finansów, o którym Zbigniew Chlebowski, na pytanie redaktora Pawła Blajera powiedział, że był przykładem dobrego bezpartyjnego fachowca w rządzie Marka Belki. Dziennikarze od razu uznali, że jest on ?wymieniany? jako możliwy kandydat na nowego szefa resortu finansów. Panie Pawle, może Pan wymieni jeszcze kilku?

Gronicki, jak to na osobę ?wymienianą? na kandydata na ministra finansów przystało, ostrzegł, że obniżanie składki będzie prowadziło do wzrostu presji inflacyjnej, a tym samym zmusi Radę Polityki Pieniężnej do podnoszenia stóp procentowych. Panie ministrze, trzeba zlikwidować idiotyczne bariery administracyjne utrudniające Polakom prowadzenie działalności gospodarczej. Nie będzie wówczas ?presji inflacyjnej?, bo zwiększy się podaż. No ale czego się spodziewać po ekspertach, którzy przez całe życie pracowali w instytucjach finansowych i nie mają zielonego pojęcia jak funkcjonuje gospodarka w skali mikro?

Cuda panie w tej gospodarce będą takie, że ho, ho?
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Bardzo mocna złotówka (1EUR=3,8zł, 1$=2,8zł)
PKB notuje wzrost najwyższy w historii (7,4% r/r maj 2007)
Gwałtownie wzrasta produkcja budowlana (60,8% r/r na koniec stycznia 2007)
Produkcja przemysłowa wzrosła po lipcu 2007 10,7%

To wszystko prawda,ale pokaz mi konkretne działania rządu ukierunkowane na te cele...

Wprowadzono pierwsze ustawy prorodzinne (becikowe, odpis 140zł/dziecko)

Oby tylko nie powstał niebezpieczny proceder dodawania nowych świadczeń.

Znacznie spadła ilość wypadków i ofiar śmiertelnych spowodowanych przez pijaków

Gdzie tu zasługa PIS-u?

Zapomniałes dodac ze poprzednia zima była wyjątkowo łagoda>ludzie zaoszczedzili na opale>mają więcej w portfelach.

A na koniec:podawaj źródło tekstu który wklejasz bo się kompromitujesz<zrobie to za Ciebie>:

http://forum.angora.com.pl/viewtopic.php?t=2283

PZDR :D
 
Do góry