Buum! płoń!

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ludzie maja różne gusta. Ja sobie nie wyobrażam aby zespół przez cały koncert tylko brzdąkał na tych gitarkach i nic więcej ( już nie mówię tu o pokazach pirotechnicznych, czy czymś krwawym, tylko po prostu czymś w stylu rozwalania gitar, czy jak hendrix szpanowania, że umie się grać zębami biggrin.gif itd ). A tak w ogóle muzyka rockowa różni sie od muzyki z filharmoni. Świadczy o tym sama kontrowersyjność tej muzyki, to nie jest ot co grzeczne wydawanie dźwięków, to jest rock, czyli w skrócie dawanie czadu.
nienawidze rozwalania gitar. brak szacunku dla instrumentu
No to juz bardziej bym przetrawil. Chociaz i tak nastawiam sie na muze a nie na efekty "video".
no właśnie, byś przetrawił, a krzyż to taka gilotynka tyle że mnie z tym roboty. to że katole modlą się do krzyża jest chore. jakby Jezusa rozstrzelano to co, byście w imie ojca tra ta ta ta! i syna tratatata! i... robili? a jakby na gilotynie go ścięto do gilotyny byście się modlili? to idiotyyyzm modlić się do znaku symbolizującego sposób wykonania kary śmierci.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
no właśnie, byś przetrawił, a krzyż to taka gilotynka tyle że mnie z tym roboty. to że katole modlą się do krzyża jest chore. jakby Jezusa rozstrzelano to co, byście w imie ojca tra ta ta ta! i syna tratatata! i... robili? a jakby na gilotynie go ścięto do gilotyny byście się modlili? to idiotyyyzm modlić się do znaku symbolizującego sposób wykonania kary śmierci.

Od razu przypomina mi się piosenka Dezertera- Jezus :D
Jak wyglądałby Jezus
Gdyby żył w naszych czasach
[...]
Jaki rodzaj śmierci
Jezusowi by zadano
Czy umarłby na krześle
Czy też by go rozstrzelano
Jaki symbol męczeństwa
Swojego zbawcy
Na złotych łańcuszkach
Nosiliby wyznawcy
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
jakbym bogiem był to by mnie szlag trafiał gdyby moi wyznawcy mieli przy sobie miniaturkę czegoś co mnie zabiło, to raczej jak cieszenie się z tej śmierci.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
no właśnie, byś przetrawił, a krzyż to taka gilotynka tyle że mnie z tym roboty. to że katole modlą się do krzyża jest chore. jakby Jezusa rozstrzelano to co, byście w imie ojca tra ta ta ta! i syna tratatata! i... robili? a jakby na gilotynie go ścięto do gilotyny byście się modlili? to idiotyyyzm modlić się do znaku symbolizującego sposób wykonania kary śmierci.
Dzialy ci sie po:cenzura:***.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
nie bo to ma znaczenie w części o krzyżach na scenie. to tak jakby sobie siedziały na krześle elektrycznym. mają tam takie samo prawo siedzieć jak aktorzy grający skazańców. tak samo winni są aktorzy grający ukrzyżowanego Jezusa :)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
no właśnie, byś przetrawił, a krzyż to taka gilotynka tyle że mnie z tym roboty. to że katole modlą się do krzyża jest chore. jakby Jezusa rozstrzelano to co, byście w imie ojca tra ta ta ta! i syna tratatata! i... robili? a jakby na gilotynie go ścięto do gilotyny byście się modlili? to idiotyyyzm modlić się do znaku symbolizującego sposób wykonania kary śmierci.
Bardziej chodzi mi o ten fragment niz o sam fakt tego kto gdzie wisi. Obrazasz kogos bo masz inne poglady. Sorki za OT ale powiem cos jeszcze. Wiem ze latwo jest byc cwaniakiem na necie ale gdybys walna mi takim tekstem prosto w oczy to zbieral bys zeby z ziemi.
Chcesz porozmawiac o religii to od tego jest oddzielny dzial gdzie mozna o tym porozmawiac i nie koniecznie trzeba od razu obrazac ludzi takimi wypowiedziami.
Szkoda ze mod prezentuje taki poziom (wlasciwie jego brak) ale moze to tylko potwierdza ogolna tendencje na roznych forach internetowych.
Wracajac do sedna. Ja wyrazilem swoj osobisty poglad na to co mi sie na scenie podoba a co nie. Jak juz pisalem nie trzeba sie ze mna zgadzac. Na szczescie zyjemy w wolnym kraju i kazdy moze isc na taki koncert jak mu sie podoba.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
hehe, no nie powiedziałbym. to że wtedy koncert odbył się to tylko dlatego że za późno się obczaili co się dzieje. zęby bym zbierał? a co, prawda w oczy kole? gdzieś mi tu mówiono ze agresja jest argumentem wtedy gdy nie ma się innych.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
hehe, no nie powiedziałbym. to że wtedy koncert odbył się to tylko dlatego że za późno się obczaili co się dzieje. zęby bym zbierał? a co, prawda w oczy kole? gdzieś mi tu mówiono ze agresja jest argumentem wtedy gdy nie ma się innych.
Jesli wyjezdzasz do kogos z takimi tekstami to z konsekwencjami trzeba sie liczyc. Druga sprawa jest taka ze dyskusje na argumenty sam zabiles bo to co napisales trudno nazwac argumentem.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
*********
kiedy dla Ciebie to przesada?
Właściwie to cofam to, że mile widziana jest tylko umiarkowana pirotechnika. Przekonał mnie post Glamowca, w którym napisał, że na koncert idziemy szaleć przy muzyce, a nie tylko słuchać muzyki.
Kiedy zabawa zmienia się w przesadę? (O tym zdarzeniu wiem z opowiadań i nie mam 100% pewności, że jest prawdziwe ->) Manson kiedyś, jak gdyby nigdy nic podszedł na koncercie do bębniarza, oblał go benzyną i podpalił. Rozumiem podpalanie i tym podobne rzeczy za zgodą "ofiary", kiedy za kulisami już czekają kolesie z wężem strażackim, aby w razie jakiegoś niepowodzenia doprowadzić wszystko do ładu. Właśnie takie coś jest przesadą.


a na szarych ludziach nam nie zależy

Zauważ, że kiedyś ty też byłeś szarym człowiekiem i każdy metalowiec obszczałby Cię sikiem równym, tak jak ty teraz obszczywasz ty szarych. Ja od kiedy pokochałem tę muzykę zacząłem wyznawać ideę szerzenia rocka i metalu wszędzie i wśród wszystkich. W ten sposób zmieniłem hip-hop rapera z kapturem na głowie w fana metalu. Wzbudziłem też szacunek do metalu i rocka w maniaku disco, ale on tylko sporadycznie słucha Metallicy i Vadera. Ale szacunek wzbudziłem.

to idiotyyyzm modlić się do znaku symbolizującego sposób wykonania kary śmierci.

Jak do zerówki chodziłem, to się dużo zastanawiałem, dlaczego modlimy się do czegoś co jest w pewnym stopniu odpowiedzialne za śmierć naszego boga.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Właściwie to cofam to, że mile widziana jest tylko umiarkowana pirotechnika. Przekonał mnie post Glamowca, w którym napisał, że na koncert idziemy szaleć przy muzyce, a nie tylko słuchać muzyki.
Kiedy zabawa zmienia się w przesadę? (O tym zdarzeniu wiem z opowiadań i nie mam 100% pewności, że jest prawdziwe ->) Manson kiedyś, jak gdyby nigdy nic podszedł na koncercie do bębniarza, oblał go benzyną i podpalił. Rozumiem podpalanie i tym podobne rzeczy za zgodą "ofiary", kiedy za kulisami już czekają kolesie z wężem strażackim, aby w razie jakiegoś niepowodzenia doprowadzić wszystko do ładu. Właśnie takie coś jest przesadą.




Zauważ, że kiedyś ty też byłeś szarym człowiekiem i każdy metalowiec obszczałby Cię sikiem równym, tak jak ty teraz obszczywasz ty szarych. Ja od kiedy pokochałem tę muzykę zacząłem wyznawać ideę szerzenia rocka i metalu wszędzie i wśród wszystkich. W ten sposób zmieniłem hip-hop rapera z kapturem na głowie w fana metalu. Wzbudziłem też szacunek do metalu i rocka w maniaku disco, ale on tylko sporadycznie słucha Metallicy i Vadera. Ale szacunek wzbudziłem.



Jak do zerówki chodziłem, to się dużo zastanawiałem, dlaczego modlimy się do czegoś co jest w pewnym stopniu odpowiedzialne za śmierć naszego boga.
nie szczę na szarych ale nie zależy mi na jakiejś tam rekrutacji. metal poznałem bez kolegów metalowców którzy chcieli mi pokazać muzykę. sam po niego sięgałem, sam szukałem lepszych zespołów

gdzieś na religii mówiono nam że Jezus twierdził że niewinni jak małe dzieci pójdą do nieba^^


Bishop, obraziło Cię 'katole' czy który fragment?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Show jest dobre o ile nie przesłania muzyki. Lubię, gdy koncert jest urozmaicony przez efekty pirotechniczne, wizualnewy. Granie muzyki to nie tylko stanie w miejscu i odbębnianie swojej melodii. Trzeba także widza zainteresować. Przy czym najlepiej, gdy kapela robi coś spotnaniczne, a nie jak ktoś już wcześniej wspomniał odgrywa scenki.
A potem się społeczność metalowców dziwi, że ludzie uważają tą muzykę za zło wcielone. No bo taka głowa na pali zachęci czy zniechęci szarego Kowalskiego? Raczej zniechęci. A wszyscy dążymy do tego, aby rozpowszechniać tą muzykę i zachęcać do niej.
Mi nie zależy, żeby promować muzykę kosztem kastrowania jej z własnych cech. Jeśli komuś się nie podoba, jego strata. Lepiej niech słucha mniej osób, ale muzyki prawdziwej, niż więcej a oszukiwanej, przerobionej dla masowego konsumenta.
 
Do góry