brzuch jak balon...

D

Dorka123

Guest
rozumiem, ale mój post był bardziej do Walencji skierowany, ja to właśnie rozgraniczam, są metody na wzdęcia i metody na zaparcia i żeby nie było różne stosuje, chociaż zazwyczaj właśnie na pierwsze spumisan easy, a na drugie dolegliwości śliwki i jabłka ;) a dziś jeszcze oliwy spróbowałam, ale to było wstrętne... fuuu, chociaż nie powiem, pomogło ;)
 

blackpoet

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ełk
Tak, tak, ja rozumiem, ale pisałam jednego posta o takich problemach i nie uzyskałam odpowiedzi, więc postanowiłam tutaj spróbować :) Dziękuję Ci Dorka123 za pomoc, najbardziej mi pomogłaś ;)
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
oliwy z oliwek tez kiedys probowalam, ale wiadomo ze co ma leczyc to nie musi byc dobre w smaku (np majeranek):p Wiadomo, ze jjak ktos nie moze sobie z tym poradzic to lepiej pojsc po porade do lekarza.
 
D

Dorka123

Guest
Tak, tak, ja rozumiem, ale pisałam jednego posta o takich problemach i nie uzyskałam odpowiedzi, więc postanowiłam tutaj spróbować :) Dziękuję Ci Dorka123 za pomoc, najbardziej mi pomogłaś ;)
hehe, cieszę się, że mogłam pomóc ;) polecam się na przyszłość ;)

a jeszcze wracając do tej oliwy to potem jeszcze przez parę godzin czułam ją w ustach, więc sposób dobry, ale nie do stosowania na co dzień ;)
 

blackpoet

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ełk
Będę pamiętać :) To spróbuję tego naparu z kopru :)
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
Dopiero zobaczylam ze mam w kuchni dla malych dzieci taka herbatke koperkowa :p dobrze wiedziec :p
No fakt po oliwie troszke mdli od tego smaku, trzeba czyms zagryzc bo plukanie nic nie daje. A od tego, ze czyms zagryziemy od nowa mozemy miec problem...
Wole sie sie przejsc do apteki po gotowce niz samemu kombinowac :p
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Ale pamiętajcie, że oliwa na zaparcia. Tak w smaku słaba ale warto popić czymś albo zagryźć. Ktoś pisał, że ma ciągłe wzdęcia - no to gratuluję, jeśli co dzień będziesz "leczyć" się gotowcem. Co to w ogóle za moda na tę naszą lekomanię? Lepiej zmień dietę albo tak jak pisałam idź na badania, poczytaj o zespole jelita drażliwego. Poza tym odpowiednikiem espumisanu jest bardziej opłacalny gaspertin.
 

imawoman

Bywalec
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 757
Punkty reakcji
139
Walencja ma rację - nie ma sensu przesadzać z lekami.

Ja podeszłam do sprawy nieco inaczej. 3mam sobie w kuchni, w hermetycznym pojemniku, swoją mieszankę: otręby, siemię lniane, prażony sezam, żurawinę, suszone morele, orzechy. Przewaga oczywiście dwóch pierwszych składników. Codziennie wsypuję kilka łyżek do miseczki, zalewam kefirem naturalnym i wcinam. Taka mieszanka ma jeszcze jedną dodatkową zaletę: zawiera witaminy i mikroelementy.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
nie no osobiscie ja nie biore lekow za kazdym razem jak mam wzdecia (to chyba logiczne) ale biore espumisan easy bo dziala szybko i skutecznie. Rozni sie od tego gaspertinu przede wszystkim forma. Espumisan easy jest w granulkach czyli sie szybko wchlania i poprostu czesciej sportykany np w markecie.
Osobiscie nie moge jesc sezamu....zaraz mam mdlosci...nie wiem dlaczego taka moja natura :p A otreby owszem uwielbiam ;D
 
D

Dorka123

Guest
nie no, ja też espumisan easy raczej na wyjściach używam, w torebce ze dwie saszetki nosze, w domu można masaż zrobić np , ale wiadomo, że to dłużej potrwa, wiec lepiej kogoś zaangażować do tego ;)
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
no tak wygodna forma;) na wyjsciach sie chyba najlepiej sprawdza. Wiadomo, ze w domu to mozna sobie inaczej ulzyc ;P ale niestety jak jestesmy w towarzystwie to nie ma wyjscia. Trzeba sie ratowac jak tylko mozna ;P
 

lady1991

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Mam problem z brzuchem jest twardawy, jak poczuje glod to zaczyna mnie bolec.I jeszcze do tego wyskoczyly mi jakies jasne plamy i nei wiem od czego to jest.Fakt ze w te wakacje przesadzilam ze sloncem bo mialam niezle "spalony" brzuch ale czy to moze byc skutek opalania czy prblemy z zoladkiem albo watroba?
 
Do góry