Broń w samochodzie

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
Nie zawsze jest to wygodne do noszenia, np. panie wybiora mniejsza butelke albo wrecz gaz w postaci jakiegoś bryloka kosztem ilosc srodka
Masz rację, ja kupuję mojej siostrze i mamie takie gazy, które wielkością przypominają szminkę, bo zawsze marudziły jak prosiłam je, żeby nosiły, że te klasyczne są za duże do ich torebek. Ja wolę taką klasyczną wersję, więc dobrze, że jest taki szeroki wybór.

Volian napisał:
Też tak właśnie powyżej napisałem, że realizm przy korzystaniu z dezodorantu to już abstrakcja. Ja wolałbym wydać pare złotych wiecej i sie porządnie nauczyć, a nie półśrodkami operowac
No właśnie! tak czytam o wątku z dezodorantem do ćwiczeń i myślę, że może to i jest jakiś pomysł, ale raczej tak dla...starszych osób? W postaci uczenia się krok po kroku, żeby nie uczyć się bezpośrednio na gazie od początku, dla bezpieczeństwa. Ale w przypadku osób absolutnie sprawnych, o dobrej koordynacji ruchowej, trzeźwo myślących to od razu uważam, że warto zwyczajnie zainwestować w zestaw gaz+gaz treningowy i tyle.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Rozumiem, że masz jakieś z tym już doświadczenia? Potem nie było problemu przy użyciu normalnego gazu?
Tu nie bardzo jest co ćwiczyć tak btw. Chodzi tylko o refleks i w miarę dobre wycelowanie. Ja osobiście polecam gazy żelowe jak coś.


Volian napisał:
Nie zawsze jest to wygodne do noszenia, np. panie wybiora mniejsza butelke albo wrecz gaz w postaci jakiegoś bryloka kosztem ilosc srodka
Nie każda :) Ja mam normalny gaz mace. Uważam, że dobrze leży w ręce i wygodnie i szybko można użyć sprayu.


Volian napisał:
Też tak właśnie powyżej napisałem, że realizm przy korzystaniu z dezodorantu to już abstrakcja. Ja wolałbym wydać pare złotych wiecej i sie porządnie nauczyć, a nie półśrodkami operowac
Jak chcesz się nauczyć to kup gaz i udaj się na jakiś kurs. Albo idź na policję i poproś o szybkie przeszkolenie
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Jak chcesz się nauczyć to kup gaz i udaj się na jakiś kurs. Albo idź na policję i poproś o szybkie przeszkolenie
Policja i przeszkolenie? To chyba więcej się nauczysz z płyty DVD treningowej :p Kursy to też dobry pomysł, samoobrona połączona z umiejętnością uzycia gazu to bardzo duzo


Groska napisał:
Masz rację, ja kupuję mojej siostrze i mamie takie gazy, które wielkością przypominają szminkę, bo zawsze marudziły jak prosiłam je, żeby nosiły, że te klasyczne są za duże do ich torebek. Ja wolę taką klasyczną wersję, więc dobrze, że jest taki szeroki wybór.
A no właśnie, ja tez się spotykałem z takim odzewem, ze za duzy, ze sie nie miesci. Każdy sobie coś dopasuje, bo te zwykłe też są w mniejszych pojemnościach niekoniecznie trzeba chodzić z wielką butlą


Groska napisał:
No właśnie! tak czytam o wątku z dezodorantem do ćwiczeń i myślę, że może to i jest jakiś pomysł, ale raczej tak dla...starszych osób? W postaci uczenia się krok po kroku, żeby nie uczyć się bezpośrednio na gazie od początku, dla bezpieczeństwa. Ale w przypadku osób absolutnie sprawnych, o dobrej koordynacji ruchowej, trzeźwo myślących to od razu uważam, że warto zwyczajnie zainwestować w zestaw gaz+gaz treningowy i tyle.
To jest najbardziej rozsądne rozwiązanie, bo z tego co pamiętam to i jakieś płytki z opisem dają do takich zestawów i w wolnym czasie można skorzystać. A co do ćwiczeń z tym nieszczęsnym dezodorantem to już może i faktycznie dla starszych osób na sam początek, ale jak dla mnie to dalej marnotrastwo dezodorantu :D
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Policja i przeszkolenie? To chyba więcej się nauczysz z płyty DVD treningowej :p Kursy to też dobry pomysł, samoobrona połączona z umiejętnością uzycia gazu to bardzo duzo
na pewno nic nie będzie tak dobre jak powtarzany kilka razy taki trening samodzielny. Bez problemu można się skupić w domu i kilka razy przewinąć taki kurs na dvd. Fajne rozwiązanie. Masz takie coś?


Volian napisał:
A no właśnie, ja tez się spotykałem z takim odzewem, ze za duzy, ze sie nie miesci. Każdy sobie coś dopasuje, bo te zwykłe też są w mniejszych pojemnościach niekoniecznie trzeba chodzić z wielką butlą
dokładnie. Ważne tylko aby zwracać uwagę na zawartość środka drażniącego. Cała reszta nie ma znaczenia zbytnio


Volian napisał:
To jest najbardziej rozsądne rozwiązanie, bo z tego co pamiętam to i jakieś płytki z opisem dają do takich zestawów i w wolnym czasie można skorzystać. A co do ćwiczeń z tym nieszczęsnym dezodorantem to już może i faktycznie dla starszych osób na sam początek, ale jak dla mnie to dalej marnotrastwo dezodorantu
ciekawe czy są zestawy z takim gazem szkoleniowym ale nie takim zwykłym tylko piankowym lub żelowym
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
na pewno nic nie będzie tak dobre jak powtarzany kilka razy taki trening samodzielny. Bez problemu można się skupić w domu i kilka razy przewinąć taki kurs na dvd. Fajne rozwiązanie. Masz takie coś?
Miałem gaz treningowy, ale wtedy jak go kupowałem to nie widziałem takich płyt, ale jakbym teraz miał jeszcze raz kupić to na bank brałbym z płytą.



corka napisał:
dokładnie. Ważne tylko aby zwracać uwagę na zawartość środka drażniącego. Cała reszta nie ma znaczenia zbytnio
Procentowo to chyba coś koło 1.3%MC w wyrzucanej mieszance jest już mocnym gazem nie?



corka napisał:
ciekawe czy są zestawy z takim gazem szkoleniowym ale nie takim zwykłym tylko piankowym lub żelowym
Ja takich nie widziałem w sumie nigdzie, ale może to też dlatego, że w tych treningowych chodzi o sam fakt nauczenia się obsługi i działania a potem to już te gazy sa w miare takie same do obsługi
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Miałem gaz treningowy, ale wtedy jak go kupowałem to nie widziałem takich płyt, ale jakbym teraz miał jeszcze raz kupić to na bank brałbym z płytą.
Moim zdaniem to będzie przydatne dopiero po konkretnym kursie samoobrony.


Volian napisał:
Procentowo to chyba coś koło 1.3%MC w wyrzucanej mieszance jest już mocnym gazem nie?
Jasna sprawa że im więcej tym lepiej. Gazy Mace chyba wiodą prym w ilości capsaicyny.


Volian napisał:
Ja takich nie widziałem w sumie nigdzie, ale może to też dlatego, że w tych treningowych chodzi o sam fakt nauczenia się obsługi i działania a potem to już te gazy sa w miare takie same do obsługi
jak są ze zwykłym to są i z piankami i żelami.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
jak są ze zwykłym to są i z piankami i żelami.
Jakby udało Ci się znaleźć gdzieś to podrzuć link, bo może sie komuś faktycznie przydać :)



samoyed napisał:
Jasna sprawa że im więcej tym lepiej. Gazy Mace chyba wiodą prym w ilości capsaicyny.
A fox i sabre? Półka cenowa podobna. Mace używa amerykańska policja więc wiadomo, że rośnie ich jakość, ale tamte pozostałe najgorsze też chyba nie są



samoyed napisał:
Moim zdaniem to będzie przydatne dopiero po konkretnym kursie samoobrony.
Ja myślę, że te płyty są czystą teorią co do obsługi gazu, a tego można się nauczyć samemu bez kursu dodatkowego
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Miałem gaz treningowy, ale wtedy jak go kupowałem to nie widziałem takich płyt, ale jakbym teraz miał jeszcze raz kupić to na bank brałbym z płytą.
teraz w sensie Ty osobiście teraz czy na początku przygody z gazem? Skoro już masz jakieś obeznanie to chyba wiesz jak go używać już?


Volian napisał:
A fox i sabre? Półka cenowa podobna. Mace używa amerykańska policja więc wiadomo, że rośnie ich jakość, ale tamte pozostałe najgorsze też chyba nie są
owszem, te też nie są złe ale mace ma np gazy z barwnikiem uv, które pomagają w identyfikacji napastnika.


Volian napisał:
Ja takich nie widziałem w sumie nigdzie, ale może to też dlatego, że w tych treningowych chodzi o sam fakt nauczenia się obsługi i działania a potem to już te gazy sa w miare takie same do obsługi
ale idąc tym tropem to równie dobrze można ćwiczyć chyba dezodorantem, prawda?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
teraz w sensie Ty osobiście teraz czy na początku przygody z gazem? Skoro już masz jakieś obeznanie to chyba wiesz jak go używać już?
Nie no w sensie jakby miał teraz się uczyć lub komuś polecić taki zestawik :)


corka napisał:
owszem, te też nie są złe ale mace ma np gazy z barwnikiem uv, które pomagają w identyfikacji napastnika.
A wiesz jak długo taki barwnik się trzyma, da się tego jakoś pozbyć?


corka napisał:
ale idąc tym tropem to równie dobrze można ćwiczyć chyba dezodorantem, prawda?
No nie wiem, bo to chodzi o obeznanie się z mechanizmem i sposobem działania gazu
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
corka napisał:
ale idąc tym tropem to równie dobrze można ćwiczyć chyba dezodorantem, prawda?
Wydaje mi się, że warto skorzystać z gazu żeby zobaczyć jaka pojemność na ile wystarczy.


Volian napisał:
A wiesz jak długo taki barwnik się trzyma, da się tego jakoś pozbyć?
Tak są zaprojektowane, że wodą zmyć je bardzo ciężko, potrzeba rozpuszczalnika, zmywacza albo czegoś w tym stylu.


Volian napisał:
Nie no w sensie jakby miał teraz się uczyć lub komuś polecić taki zestawik
Napewno warto korzystać z takich ćwiczebnych zestawów. W sytuacji zagrożenia niema czasu na szukanie bezpiecznika tylko trzeba to robić automatycznie
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Wydaje mi się, że warto skorzystać z gazu żeby zobaczyć jaka pojemność na ile wystarczy.
No i nabrać wprawy w korzystaniu i obyciu ze sprzętem. Jednak żaden dezodorant nie będzie w stanie zastąpić gazu



samoyed napisał:
Tak są zaprojektowane, że wodą zmyć je bardzo ciężko, potrzeba rozpuszczalnika, zmywacza albo czegoś w tym stylu.
Czyli mało przyjemna procedura pozbywania się takich rzeczy. Ciekawe czy faktycznie ułatwia to odnalezienie sprawcy i czy policja bierze to pod uwagę.



samoyed napisał:
Napewno warto korzystać z takich ćwiczebnych zestawów. W sytuacji zagrożenia niema czasu na szukanie bezpiecznika tylko trzeba to robić automatycznie
Kolejna ważna sprawa - automatyczność działań. Dochodzimy do tego, że niezależnie jaki gaz podstawowy kupimy to i ćwiczebny musi być w zestawie na początek
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Wydaje mi się, że warto skorzystać z gazu żeby zobaczyć jaka pojemność na ile wystarczy.
Jak później kupuje się ten sam to już wiadomo, ale za pierwszym razem rzeczywiście warto to zrobić w jakimś bezpiecznym miejscu


Volian napisał:
Czyli mało przyjemna procedura pozbywania się takich rzeczy. Ciekawe czy faktycznie ułatwia to odnalezienie sprawcy i czy policja bierze to pod uwagę.
Też się zastanawiam, czy jest to brane pod uwagę. Ale myślę, że jeżeli w miarę szybko powiadomi się o tym fakcie to mogą to wykorzystać. Ewentualnie nie przyznają się do tego, że to pomogło im ująć sprawcę ;)



Volian napisał:
Kolejna ważna sprawa - automatyczność działań. Dochodzimy do tego, że niezależnie jaki gaz podstawowy kupimy to i ćwiczebny musi być w zestawie na początek
masz absolutną rację, dzięki temu jest dużo większe prawdopodobieństwo, że skutecznie się obronimy
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
masz absolutną rację, dzięki temu jest dużo większe prawdopodobieństwo, że skutecznie się obronimy
Najlepsze są zestawy bo oszczędzamy kasę, np. https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/zestaw_treningowy_mace_z_dvd_80222_p74141.xml


Groska napisał:
Też się zastanawiam, czy jest to brane pod uwagę. Ale myślę, że jeżeli w miarę szybko powiadomi się o tym fakcie to mogą to wykorzystać. Ewentualnie nie przyznają się do tego, że to pomogło im ująć sprawcę
Zmyć to jest ciężko i pewnie trochę się utrzyma. Chyba że ktoś będzie sobie twarz rozpuszczalnikiem mazał czy czym tam ten barwnik schodzi


Groska napisał:
Jak później kupuje się ten sam to już wiadomo, ale za pierwszym razem rzeczywiście warto to zrobić w jakimś bezpiecznym miejscu
Jak żel to można bez obaw wszędzie. Gorzej z chmurą, bo jak nagle zawieje w przeciwną stronę to możemy mieć problem z widzeniem :p
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Najlepsze są zestawy bo oszczędzamy kasę, np. https://www.militari...0222_p74141.xml
To jest bardzo fajne, bardzo ciekawi mnie płyta i jak jest to zademonstrowane.


Volian napisał:
Zmyć to jest ciężko i pewnie trochę się utrzyma. Chyba że ktoś będzie sobie twarz rozpuszczalnikiem mazał czy czym tam ten barwnik schodzi
po rozpuszczalniku na pewno, pytanie brzmi czy przy kontakcie z wodą schodzi łatwo.


Volian napisał:
Jak żel to można bez obaw wszędzie. Gorzej z chmurą, bo jak nagle zawieje w przeciwną stronę to możemy mieć problem z widzeniem :p
To jest kłopot przy wietrznej pogodzie. Inny przypadek jak stosujemy z bardzo bliska.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
To jest kłopot przy wietrznej pogodzie. Inny przypadek jak stosujemy z bardzo bliska.
Jednak zwykle wolimy być jak najdalej od napastnika i może się do źle i dla nas skończyć. Poza tym podczas deszczu chmura podobno wgl nie jest skuteczna


samoyed napisał:
po rozpuszczalniku na pewno, pytanie brzmi czy przy kontakcie z wodą schodzi łatwo.
Nie sądze żeby woda pozawalała bez problemu pozbyć się barwnika, bo wtedy nie miałoby sensu umieszczanie go w gazie


samoyed napisał:
To jest bardzo fajne, bardzo ciekawi mnie płyta i jak jest to zademonstrowane.
Na pewno pokazują jak posługiwać się gazem, jak go trzymać, jak duże dawki są wyrzucane na raz. Pewnie podstawowe informacje
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jednak zwykle wolimy być jak najdalej od napastnika i może się do źle i dla nas skończyć. Poza tym podczas deszczu chmura podobno wgl nie jest skuteczna
ja jestem fankom gazów żelowych. Według mnie najlepiej się sprawdzają w każdej sytuacji i środek nie jest zbytnio rozproszony


Volian napisał:
Nie sądze żeby woda pozawalała bez problemu pozbyć się barwnika, bo wtedy nie miałoby sensu umieszczanie go w gazie
absolutnie woda się nie pozbędzie takiego barwnika! Tylko często jest to barwnik uv i napastnik nawet nie wie, że ma go na sobie :)


Volian napisał:
Na pewno pokazują jak posługiwać się gazem, jak go trzymać, jak duże dawki są wyrzucane na raz. Pewnie podstawowe informacje
tak na prawdę to pewnie rzeczy, które bez problemu każdy może znaleźć w internecie na youtube ;p
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
tak na prawdę to pewnie rzeczy, które bez problemu każdy może znaleźć w internecie na youtube ;p
Niby tak ale na yt jest też dużo błędnych poradników nie zawsze kręconych tak porządnie jak ten https://www.youtube.com/watch?v=lYatj0eZ1GU&t=87s


corka napisał:
absolutnie woda się nie pozbędzie takiego barwnika! Tylko często jest to barwnik uv i napastnik nawet nie wie, że ma go na sobie
To zawsze jest barwnik UV. Dlatego też np. gazy mace uchodzą za najlepsze i najbardziej popularne wśród policji USA


corka napisał:
a jestem fankom gazów żelowych. Według mnie najlepiej się sprawdzają w każdej sytuacji i środek nie jest zbytnio rozproszony
Ja również mam zel, bo w każdej pogodzie się sprawdza. Znajomy kupił sobie ostatnio pianę ale jeszcze nie miał na kim przetestować :D
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Niby tak ale na yt jest też dużo błędnych poradników nie zawsze kręconych tak porządnie jak ten
Poprostu trzeba weryfikować informacje. Jak znajdujesz poiradnik stworzony przez specjalistyczny sklep z bronią to tam nie ma fałszywych informacji. A jak wierzysz Januszowi z teksasu to pewnie kilka półprawd się znajdzie.


Volian napisał:
To zawsze jest barwnik UV. Dlatego też np. gazy mace uchodzą za najlepsze i najbardziej popularne wśród policji USA
Jest to niesamowicie skuteczna opcja w sytuacji złapania przez policję takiego delikwenta. W innym przypadku nie pomoże.


Volian napisał:
Ja również mam zel, bo w każdej pogodzie się sprawdza. Znajomy kupił sobie ostatnio pianę ale jeszcze nie miał na kim przetestować
Tylko wcześniej trzeba nimi potrenować celne strzelanie bo jest nieco trudniejsze od rozpylenia stożka
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Poprostu trzeba weryfikować informacje. Jak znajdujesz poiradnik stworzony przez specjalistyczny sklep z bronią to tam nie ma fałszywych informacji. A jak wierzysz Januszowi z teksasu to pewnie kilka półprawd się znajdzie.
tylko taki janusz nie ma żadnej wiarygodności i nie ma tego nawet jak zweryfikować


samoyed napisał:
Jest to niesamowicie skuteczna opcja w sytuacji złapania przez policję takiego delikwenta. W innym przypadku nie pomoże.
no tak tylko w takim. Najlepsze, że taki ktoś taki nawet nie wie, że ma to na sobie


samoyed napisał:
Tylko wcześniej trzeba nimi potrenować celne strzelanie bo jest nieco trudniejsze od rozpylenia stożka
czy ja wiem? Nie ma co straszyć wg mnie. Łatwo się tego używa
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
no tak tylko w takim. Najlepsze, że taki ktoś taki nawet nie wie, że ma to na sobie
Właśnie, a jak to potem policja weryfikuje? Ten znak widać tylko pod światłem UV nie?


samoyed napisał:
Poprostu trzeba weryfikować informacje. Jak znajdujesz poiradnik stworzony przez specjalistyczny sklep z bronią to tam nie ma fałszywych informacji. A jak wierzysz Januszowi z teksasu to pewnie kilka półprawd się znajdzie.
To też fakt, ale youtube ma tak wielu użytkowników, że duża ilość osób nie trafi bezpośrednio na filmy u profesjonalnistów, a na takie pseudo specjalistyczne kanały


samoyed napisał:
Tylko wcześniej trzeba nimi potrenować celne strzelanie bo jest nieco trudniejsze od rozpylenia stożka
Stożek to tylko naciskasz, leci chmura i już. W żelu trzeba się skupić, to fakt, ale nie jest to też wybitnie skomplikowane. Można poćwiczyć tak jak mówisz, np. na tych gazach treningowych i będzie po kłopocie
 
Do góry