etlle

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
podlasie
Tak jak w tytule czy ktoś używał bądź nadal używa BREVOXYL?? Jak tak to jak działa? Czy pomaga wam? Ile czasu smarujecie się tym kremem? Codziennie czy co kilka dni? I jakie kremy nawilżające używacie, bo podobno mocno wysusza? Słyszałam też że może wybielić poszewkę poduszki jeśli używa się go na noc-to prawda?? A i jeszcze czy na początku jest wysyp pryszczy i zaskórników? z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) :*


Brevoxyl
Kiedy należy stosować Brevoxyl i sposób jego działania?
Brevoxyl jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego, a zwłaszcza jego formy zaskórnikowej i grudkowo-krostkowej.

Lek:
  • zmniejsza liczbę bakterii powodujących powstawanie zmian trądzikowych,
  • ogranicza ilość zmian trądzikowych,
  • hamuje tworzenie nowych zaskórników otwartych i zamkniętych,
  • złuszcza warstwę rogową naskórka ułatwiając w ten sposób usuwanie zaskórników oraz odblokowanie porów skóry.
Zastosowane w Brevoxylu podłoże, tzw. hydrobaza, ogranicza ryzyko wystąpienia podrażnień oraz zwiększa skuteczność działania leku.

Co zawiera Brevoxyl?
Brevoxyl zawiera 4% nadtlenek benzoilu jako substancję czynną.
Preparat zawiera również: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, simeticon (emulsja), alginian propylenoglikolu, dimetyloizosorbid, substancja zapachowa X-23304, woda oczyszczona.
Brevoxyl jest dostępny w tubach po 40g.


DZIAŁANIE:
Preparat wywiera działanie przeciwtrądzikowe, keratolityczne i odkażające. Zwiększając złuszczenie redukuje ilość zaskórników, otwiera zaczopowane pory i ogranicz stan zapalny. Nadtlenek benzoilu hamuje rozwój bakterii beztlenowych odpowiedzialnych za patogenezę trądziku. Zmniejsza wytwarzanie łoju, przeciwdziała nadmiernemu rogowaceniu. Uwolniony z nadtlenku benzoilu tlen poprawia ziarninowanie tkanki, przyczyniając się do szybszego gojenia się ran. Zastosowane w preparacie podłoże, hydrobaza, zapewnia dobre rozpuszczanie nadtlenku benzoilu, co ogranicza ryzyko wystąpienia podrażnień oraz zwiększa skuteczność przeciwbakteryjną. Lek przenika do warstwy rogowej naskórka, metabolizowany jest w keratocytach do kwasu benzoesowego, który jest absorbowany przez skórę i wydalany z moczem

źródło: www.brevoxyl.pl
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Ja kiedyś używałem szwedzkiego specyfiku, którego głównym składnikiem także był ten benzo-cośtam ;) (i chyba w wiekszym stezeniu, 5 %, a moze i 10 % - nie pamietam bo to mocno dawno bylo) i działało to bardzo dobrze. Fakt był taki, że lepiej od razu umyć ręce bo potrafił wybielić ubranie, czy ręcznik. Skórę owszem wysuszało - ja tam smarowałem czymkolwiek nawilzającym ;) Ale dzialac dzialalo. Zadne toniki, pierdoły nie działały, ale to akurat działało.

Choć tak naprawdę, keidyś jak trądzik miałem to u mnie problemem było ... za dużo cukru, ewentualnie zbyt słabe oczyszczanie organizmu. Jak zaczałem np. pić wode mineralną (zawsze miałem wrazenie, że tylko niegazowana działała :D) to po 3 tygodniach była znaczna poprawa cery. potem na szczescie samo przeszło.

jak probowalas innych specyfikow i one nie dzialaly to na twoim miejscu bym wlasnie tego sprobowal, choc nalezy miec swiadomosc, ze tak naprawde czesto to jest kwestia indywidualna i to, ze np. masc , krem , lek "nie działa" na nas, nie oznacza, ze automatycznie jest on do kitu.
 
Do góry