Bramy weselne

K000rin

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Kto z was spotkał się z tak zwana brama weselna?jakie one były?czy warte poświecenia czasu, czy żałośni pijacy próbowali wyłudzić flaszkę...?
 

Kalif

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Ja brałem udział w trzech. Raz jak Pan Młody i było nawet wesoło, jak świadek licytował flaszki z dobrze nam znanym wiejskim elementem.
A dwa razy byłem świadkiem i dwa razy żałuje, że nie oddałem żony mojego brata pijusom. Aha brat żonaty dwa razy i o dwa razy za dużo.
 

Misieeek

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2007
Posty
468
Punkty reakcji
0
Miasto
z Nienadzka
To ciekawa tradycja... Stosowana częściej w małych miejscowościach i na wsiach... Ale jestem za :)
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
jestem za jak jest to zrobione ze smakiem ale niestety najczęściej bramy robią jakieś lokalne żule....
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
tutaj u mnie zawsze się robiło i robi do tej pory tylko właśnie teraz więcej żule robią
niż tak jak kiedyś.. :)
ale pośmiać nie raz można :D
sama byłam nie raz robiłam hehe :D
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Przeważnie jest śmiesznie :D

U mnie sąsiadki przebrały się za dzieci (starsze po 40-stece) jedna była w wózku i piła mleko z butelki a druga ją bujała :p Fajnie to wyglądało.

Mojego Brata zaś zatrzymały dzieciaki pod kościołem, nie chciały słodyczy tylko pieniądze :/
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
W mojej miejscowowści takie bramy to tradycja, zawsze jest wesoło a przede wszystkim śmiesznie hehh Ci co te bramy robią przeważnie się przebierają śmiesznie i czasem jeszcze jakaś śmieszna scenka do tego dochodzi
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
u mnie też takie bramy się stosuje

tylko wkurza mnie to, że tacy pijacy potrafią zatrzymać nawet 2 razy

tradycja jest ok ale jak ktos to robi tylko po to żeby wódke dostac to juz tragedia :/

no i wyglada to tak że biora sobie kija czasem cos tam daja na niego jakies wstazki czy cos podobnego a czasem samym kijem zatrzymuja :]

nie podoba mi się to, tylko tego nie da sie uniknac
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
u mnie też takie bramy się stosuje

tylko wkurza mnie to, że tacy pijacy potrafią zatrzymać nawet 2 razy

tradycja jest ok ale jak ktos to robi tylko po to żeby wódke dostac to juz tragedia :/

no i wyglada to tak że biora sobie kija czasem cos tam daja na niego jakies wstazki czy cos podobnego a czasem samym kijem zatrzymuja :]

nie podoba mi się to, tylko tego nie da sie uniknac
Nie wiem czemu, ale zawsze jak jest ślub to mam ochotę poprzejeżdzać tych gości. Dla mnie to jest wyciąganie kasy na siłę.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no dokładnie
ale co zrobić jak im nie dasz czego chcą to późnie będziesz mieć ładną opinię

bo za zabawą to jestem jak najbardziej- wtedy gdy ktoś to zrobi, bo o Tobie pamięta, lubi Cię- to bardzo miły gest
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Pijacy ? ;> Dziwnie tam jakoś u was.. ja pamiętam jak miałam tak ze 3 czy 5 lat to moje starsze koleżanki robiły bramy z baloników, kwiatów i dostawały od pary młodej słodycze. Dorośli ngdy, ale to przenigdy się w to nie angażowali ;p
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Kto z was spotkał się z tak zwana brama weselna?jakie one były?czy warte poświecenia czasu, czy żałośni pijacy próbowali wyłudzić flaszkę...?
Nie przesadzaj :) Jednego roku jak było wesele to zrobilismy z kumplami brame-jak wyglądała? Ciągnik z pługiem postawiony w poprzek drogi-efekt 2 flaszki czyli picia do poludnia :D
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
u mnie na wsi tez jest taka dradycja, ale na szczęscie żule sie w to nie bawią, zawsze jest smiesznie, jak moja siostra wycodzila za mąż to na takiej bocznej uliczce zebrali sie wszyscy mieszkancy wystawili stoliczek krzeselka i sobie siedzieli na srodku droogi, ale bylo sympatycznie, wszyscy zlozyli mlodym życzenia i nawet kwiatki dali. po drodze bylo jeszcze kilka przebierańców ale wszystko z gustem i humorem.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Kiedyś byłem na takim weselu że kiedy jechaliśmy były roboty drogowe, drogowcy zablokowali drogę i mieli flaszke za darmo :D
nic przeciwko nie mam, fajna tradycja ;)
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
u mnie sie nie sptakałem z takimi bramami może dlatego że mieszkam tu dopiero poł roku ale jak sie kiedyś pytałem to nie ma takich tradycji ... może i lepiej bo żule siedzą pod sklepem a nie sępią na flaszkę...
 

Imbecile.

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraina Sennych Koszmarów
spotkałam się.
kilka razy nawet brałam w nich udział... (przez przypadek zostałam w to wciągnięta)
i wspominam to bardzo dobrze ;)

nie tylko darmowa flaszka, ale i fajne wspomnienia. szczególnie dla pary młodej.
 
Do góry