Brak ubezpieczenia w 7 miesiacu ciazy..

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Zaczne od poczatku.Chodzi o moja kolezanke.Aktualnie jest ona w 7 miesiacu ciazy i nie ma zadnego ubezpieczenia....gdy zaszla w ciaze byla w Polsce jako bezrobotna i miala ubezpieczenie w opiece spolecznej.Jej chlopak (ojciec dziecka) mieszka w Anglii rodzice go tam sciagneli do pracy,ale pracy nadal nie ma i siedzi na utrzymaniu rodzicow.jako bezrobotna,zeby miec ubezpieczenie musiala chodzic podpisywac listy.Miesiac temu wyjechala do niego do Anglii i zaczely sie klopoty.W polsce zabrali jej ubezpieczenie bo nie zglosila sie na podpisanie listy,a w Anglii on nie pracuje jest na utrzymaniu rodzicow i jej ubezpieczyc nie mogl.W zeszlym tyg ona zjechala do Niemiec do mamy i ojczyma(ojczym mial ja ubezpieczyc na siebie tu w Niemczech)ale w ubezpieczalni powiedzieli,ze jest za wysoko w ciazy i jej nie moga ubezpieczyc.Teraz ona przebywa u mamy w Niemczech ubezpieczenia nigdzie nie ma,a do tego jest juz w 7 miesiacu i do lekarza nie ma jak isc bo nie ma ubezpieczenia,a prywatnie ja nie stac.Ona chce zostac u mamy w Niemczech przynajmniej do porodu,zeby jej ktos pomogl,ale jezeli nie zalatwi nigdzie ubezpieczenia to bedzie musiala zjechac do Polski i tam cos szukac,a w najgorszym przypadku przyjdzie jej za porod samemu placic tylko z czego......?????????Moze byl ktos w podobnej sytuacji,albo sa tu osoby ktore moglyby cos doradzic co zrobic,zeby miec to ubezpieczenie???ona bedzie wdzieczna za jakie kolwiek porady.

P.S jestem z nia caly czas w kontakcie wiec jak cos to wszystkie wiadomosci jej przekaze
 

Qurczak

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
277
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Miasto
50° 33' N 009° 40' E
Musi sie w Niemczech prywatnie ubezpieczyc.Takie ubezpieczenie wynosilo okolo 350 euro na miesiac.
No i tez nie wiem czy prywatnie tez nie jest za pozno na ubezpieczenie.
Najlepiej niech kolezanka podzwoni po prywatnych ubezpieczalniach i sie podowiaduje.Wiadamo, ze kazda z nich ma inne zasady i inne stawki.

Innego sposobu na uzyskanie ubezpieczenia nie znam.
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Gdy chodzila po ubezpieczalniach to tez jej proponowali prywatne ubezpieczenie,ale ona powiedziala,ze ja na to nie stac.W sumie moglaby jej mama pomoc ,ale to raczej odpada bo z mama i ojczymem mieszka jeszcze dwojka jej rodzenstwa ktore chodza tu do szkoly...7 miesiac to troche pozno jak na szukanie ubezpieczalni,ale coz jak sie nie mysli od poczatku to tak wychodzi....W polsce miala ostatnio wityte w 16 tyg i od tamtej pory nie byla u lekarza.jednym slowem chora sytuacja
 

Qurczak

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
277
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Miasto
50° 33' N 009° 40' E
Innej mozliwosci jak prywatne ubezpieczenie nie ma.
Nie wiem ile kosztuje sam porod ale na przyklad zwykla wizyta u ginekologa z podstawowymi badaniami to wydatek rzedu 400 euro (wiem bo widzialam rachunek).

Moim zdaniem niech kolezanka jak najszybciej pogada z mama zeby ja przynajmniej do porodu ubezpieczyla.
Poza tym przeciez pozniej musi z maluszkiem do lekarza chodzic chocby na szczepienia.A nie wiem jak to jest regulowane wtedy prawnie.....

Zawsze moze wyjsc za maz za kogos kto legalnie przebywa i pracuje w Niemczech ;)
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Tylko problem w tym,ze mama chciala ja na siebie tu ubezpieczyc,ale nie chca w ubezpieczalni powiedzieli,ze jest za daleko w ciazy...No tak cos musi szybko wymyslic...
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
może niech przyjedzie do polski i zarejestruje się jeszcze raz w urzędzie...a potem niech idzie do lekarza żeby jej dał zaświadczenie że jest w ciąży i nie może stawiać się często na podpisy...zresztą...powiem ci że trochę nierozsądna dziewczyna...wiedziała w jakiej jest sytuacji a mimo to olała takie ważne sprawy...a facet zawsze mógł przyjechać do niej...zastanawiam się też co to za sierota z tego faceta skoro tyle czasu pracy nie znalazł jeszcze?może jemu jest po prostu tak wygodnie...jak się nie ma zagwarantowanej pracy to się nie ryzykuje...zwłaszcza mając dziecko w drodze...niejedna osoba wyjechała,nawet w ciemno...i pracy szukała aż znalazła...ale najprościej wleźć rodzicom na głowę i jednocześnie mieć wymówkę że nie może pomóc dziewczynie...a jak siedzi tam bez efektów to niech wraca...I WEŹMIE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA RODZINĘ...niech on sie wtedy tu ubezpieczy i on biega do zatrudniaka...a ją wtedy może ubezpieczyć na siebie...proste jak słońce...
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Ja jej to samo mowilam dziewczyna wpakowala sie tylko w niezle klopoty nic wiecej.Ona ma 21 lat on 19 i z tego co wiem on w polsce olal szkole bo rodzice niby mieli mu prace zalatwic i wyjechal,ale nie pracuje do dnia dzisiejszego.Poprostu oni oboje nie dorosli do roli rodzicow.Dziecko to byla typowa wpadka,ale dziecka tu nie mozna winic,ze ma takich rodzicow...Ja jej te wszystkie wiadomosci przekazuje,ale co ona zrobi to juz od niej zalezy...Dzieki za odpisy
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
no ja im najprostsze wyjście na złotej tacy podałam....i powiedz jej że nie ma się nad czym zastanawiać...niech bierze gówniarza za cztery litery ....czas wziąć się do roboty i o nią i o dziecko zadbać...CZAS DOROSNĄĆ!
 

ona123456789

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
jestem w 5 miesiacu ciazy i tez nie ma ubezpiecznia i nie wiem co robic, chlopak ma prace ale nie jestem jego zona i czy moze mnie ubezpieczyc na siebie???
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. (Dz.U. Nr 210 poz. 2135 z późniejszymi zmianami) mają prawo:
1. Świadczeniobiorcy:
1) ubezpieczeni (art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy):
a) osoby podlegające obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego, 2) ubezpieczające się dobrowolnie, 3) będące członkiem rodziny osoby należącej do jednej z dwóch wyżej wymienionych kategorii.
2) osoby inne niż ubezpieczeni:
a) które nie ukończyły 18 roku życia oraz kobiety w okresie ciąży, porodu i połogu (art. 13 ust. 1 ustawy),
b) posiadające obywatelstwo polskie i posiadające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, które spełniają kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. Nr 64, poz. 59 i Nr 99, poz. 1001), co do których nie stwierdzono okoliczności, o której mowa w art. 12 tej ustawy, na zasadach i w zakresie określonych dla ubezpieczonych (art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy),

Znalazłam tą informację na stronie NFZetu.Wynika z tego,że kobiety w ciąży mogą korzystać ze świadczeń nawet nie mając ubezpieczenia.Ale tak jest w Polsce,w Niemczech to nie wiem.
 

Tusia188

ex uzytkownik
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
616
Punkty reakcji
1
w Polsce kobieta ciezarna nawet jesli nie ma ubezpieczenia to i tak ma prawo do korzystania ze swiadczen medycznych moja znajoma tak miala, wiec niech twoja znajoma wroci do kraju, i w Polsce urodzi.Maharet1092 ma calkowita racje.
 
Do góry