ból pleców

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
cześć:) mój problem brzmi następująco nie wiem czemu ale jakoś jak długo siedzę w tym samym miejscu np 30-40 ileś minut to zaczynają mnie plecy boleć(kręgosłup?) i właśnie nie wiem... bo wydaję mi się, że mam skoliozę... bo nawet tak w dól mi opada(widziałam na rysunku, nie mogę tego opisać:p) co mam zrobić? co wam się wydaję, czego jest ta przyczyną bóluw ?
aha, nie wiem czy to ważne ale też mnie skóra swędzi (plecy itp :p)

proszę o radę :)
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
Ja mam skoliozę. I co z tego? :D
Poza tym, mało kto nie odczuwa dyskomfortu po przesiedzeniu 30-40 minut w jednej pozycji. :]

Jedyną chorobą, z jakiej powinnaś się wyleczyć, to hipochondria.
 

Verkam

walking contradiction
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
1 562
Punkty reakcji
1
Wiek
27
Miasto
Radzionków
Spokonie. Zrób przeswietlenie, idź do lekarza ortopedy, i rób zalecane ćwiczenia. ;) To wszystko, też mam skoliozę, a mam 12 lat. To przez plecak, który waży około 7 kilo.
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
wiem właśnie... ale może ból moich plesów(łopatek, itp.) może być spowodawane nawet grypą;P ...bo mnie tak od 4dni boli... no;/
i wiecie nic mi narazie nie jest(nie kaszle itp) no z 2 tyg bylam chora:)
 
R

robaldo

Guest
przede wszystkim musisz wzmocnić mięśnie brzucha i pośladków, aby odciążyć kręgosłup, może to być po prostu niestabilność kręgosłupa, to samo musi przejść, jednak udaj się do neurologa, on posprawdza wszystkie odruchy i postawi diagnozę. Możliwe też, że masz ucisk na nerwy, wtedy dobry zaufany kręgarz, jakieś tabletki przepisane przez ortopedę a w ostateczności operacja, jednak wątpię. Pewnie to nic takiego, tylko leży Ci w psychice, że stało się coś złego :p Życzę powrotu do zdrowia
 

wifi

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
lepiej idz do ortopedy zamiast roznych czary mary i zapisz sie na jakies cwiczenia zeby wzmocnic miesnie plecow, albo rehabilitacja albo zwyczajny pilates. jak sie duzo siedzi to kregoslup moze sie przeciez buntowac...
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
lepiej idz do ortopedy zamiast roznych czary mary i zapisz sie na jakies cwiczenia zeby wzmocnic miesnie plecow, albo rehabilitacja albo zwyczajny pilates. jak sie duzo siedzi to kregoslup moze sie przeciez buntowac...

a w domu mogę robić czwiczonka sobie? np brzuszki i co jeszcze? pilates czyli? a może to być tez od jakiegoś przeziebienia, nie wiem;/
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
lepiej idz do ortopedy zamiast roznych czary mary i zapisz sie na jakies cwiczenia zeby wzmocnic miesnie plecow, albo rehabilitacja albo zwyczajny pilates. jak sie duzo siedzi to kregoslup moze sie przeciez buntowac...

kręgarstwo to nie czary mary xD ale na poczatku i tak trzeba wybrać sie do ortopedy no i nie zaczynać od końca. Może wystarczą ćwiczenia ?
 

Bad__Boy

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
hmmm
Proponowałbym pójść do lekarza,nawet rodzinnego, on praktycznie na pierwszy rzut oka będzie wiedział czy to skolioza czy też nie, większość bolów pleców jest "spowodowana kręgosłupem" aczkolwiek mogą być inne przyczyny np. tak jak mówisz: grypa, jeśli to ból między łopatkami to może promieniować np z płuc, ale również serca, przełyku czy aorty. Masz siedzącą pracę? może po prostu potrzebujesz więcej ruchu i odprężenia dla pleców.

A w jaki sposób sobie z nim (bólem) radzisz? Jakieś czynniki łagodzące/nasilające ból?

Najlepszym sposobem będzie wizyta u lekarza, jeżeli płuca będą "czyste", to proponowałbym zrobić przeglądowe RTG klatki
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
Bad Boy - prace uczącą się :D
no nie wiem może to być "korzonki" ?
albo hmmm... nie wiem :/


kręgarstwo- co to :D ?

aaa to nie jest taki straszny ból... ale boli.

chodzę co 2tyg na odczulanie to badają mnie(osluchuja itp... :))
 

agnieszka23

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
studiuje fizjoterapie i powiem Ci tak:kręgosłup, mięśnie(plecy)mają prawo się zmęczyć gdy np. siedzisz długo w 1 pozycji i wynikiem tego jest ich ból. Wątpie aby kręg naciskał na jakiś nerw, bo wtedy czyje się drętwienie lub mrowienie różnych partii ciała.Może być to skolioza(boczne skrzywienie kręgosłupa)łatwo to samemu stwierdzić-należy stanąć prosto przed dużym lustrem i spojrzeć na biodra(kolce biodrowe przednie górne)czy są równe, na wcięcia w tali czy są takie same,należy się schylić i obiema rękami naraz przejechać po kręgach-czy ich linia biegnie mniej wiecej prosto.Można też wykonać chwyt dłoni z tyłu kręgosłupa(prawa ręka w dole,lewa w górze, chwyt rąk z tyłu pleców-potem odwrotnie)powinineś umieć chwycić tak samo dłonie.Jeśli jesteś osobą otyłą to nie będziesz mógł wykonać tego testu:(.
Napewno nie będzie operacji na krgosłup - bo takie są wykonywane przy skrzywieniach znacznego stopnia!Poza tym zawsze w nich istnije ryzyko, że uszkodzony zostanie nerw i do końca życia bedziesz jeździć na wózku.(taka operacja polega na wycięciu,wyjęciu(czy jak to nazwać:p)kręgów które są bardzo skrzywione, potem pozostałe za pomocą specjalnych szyn sie prostujei wkręca śruby, z tymi szynami jest się do końca życia.
Jeśli bolą CIę plecy po długotrwałym siedzeniu w jednej pozycji musisz wtedy zrobić sobie krótką przerwe,zmienić pozycje ciała, wykonać kilka ćwiczeń np.szyi - krążenia w prawą,lewą stronę czy skłony głowy w przód i tył; krążenia ramion w tył i przód,czy skłony tułowia w przód, tył, w boki, krążenia bioder. W wolnym czasie mozesz ćwiczyć mięśnie całego tułowia (najważniejsze to mm grzbietu).
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
agnieszka23 dzięki wielkie :) a jak mnie boli po prawej stronie mojej (tak jakby wątroba nie wiem o_O) to od kręgosłupa :) ?
 

pilar

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
67
Punkty reakcji
0
w domu tez mozesz cwiczyc, jak pojdziesz do lekarza to ci dadza takie cwiczenia na wzmocnienie miesni. mam podobny pomysl i prawde mowiac ciezko mi sie zmobilizowac do cwiczen ale jak juzm nie pokreci to pare dni trzyma. kupilam sobie pajaczka zeby prosciej siedziec i dzieki temu nie mam tak czesto tych boli.
 

_zgubiłamanioła

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2008
Posty
192
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Cz-wa
Jeśli to małe skrzywienie to tylko ćwiczenia i będzie lepiej. Jeśli jest większe , ponad 30 stopni , to zaczynają się schody i ogromna walka ze skoliozą ...
Okropna ' choroba ' wiem , bo to przechodzę. A co do operacji strzeż sie od niej rękami i nogami ... straszny ból , a zresztą co Ci będę mówić, lekarz powie najlepiej.
 
Do góry