Ból mięśnia naramiennego (chyba)

madzia1990

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska:)
Od kilku miesięcy bolą mnie ramiona. Byłam u ortopedy i stwierdził ze bolą mnie te właśnie przyczepy mięśnia naramiennego, dał jakąś maść, tabletki ale nic nie pomogło, poszłam drugi raz do innego lekarza i naukowo mi wytłumaczył skąd te bóle się biorą i kazał ćwiczyć, siedzieć prosto, dużo chodzić i jeździć rowerem, tylko to dalej nie pomaga. Może ktoś miał coś takiego i wie co mam robić?? Może jakieś konkretne ćwiczenia podpowiecie mi??
Z góry dziękuję.
 

TajemniczaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
pomorze
mam coś podobnego strasznie boli mnie lewe ramię, niewiem dokladnie gdzie bo ból promieniuje, ale boli tylko gdy np jestem na dyskotece czy na w-f'ie. gdy nic nie robie tą reką to nie boli, no zdarza sie czasami jak ide i macham reką to zaboli :( zadnych cwiczen na to nie mam, ale staram sie nie spać na tej ręcę tym bardziej ze jak wlasnie tak zasne to gdy sie obudze przez 5 minut nie moge ruszyc reka ;/
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
a może zabiegi fizjoterapeutyczne? ;)
ultradźwięki ,magnetron, przykładanie'prądów' ?
powinno pomóc, przynajmniej w jakimś stopniu. I tylko fizjoterapeuta może 'ułożyć' ci specjalne ćwiczenia, także myślę, że warto się wybrać ;)
 

dzozef_666

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Podkarpacie
Jeśli to zapalenie mięśnia naramiennego chociaż wcale nie musi być zalecam w obu przypadkach wizytę u dobrego fizjoterapeuty ( a jeśli nie znacie to skierowanie od rodzinnego na rehabilitację). Miałam podobną sytuacje z mięśniem przedramienia 30 zabiegów w tym prądy i ćwiczenia i od tamtej pory nie boli. Bóle mięśnia naramiennego są często bólami w wyniku (przesilenia) przetrenowania lub pochodzić od odcinka szyjnego kręgosłupa. W tych przypadkach jedynym rozwiązaniem jest rehabilitacja (ćwiczenia).
 

Ronnie Coleman

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
972
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Katowice
zabiegi fizykalne jakis TENS i jakis dobry masaż i powinno przejść. Jeżeli nie to zawsze mozna sie pokusić o kinesiotaping. Super sprawa:)
 
Do góry