BOJOWNIK ! POMOCY !

Kendra250

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Stało się to dokładnie wczoraj patrze a mój bojownik lezy lekko odchylony na prawy bok. Potem juz normalnie pływa ale strasznie ociężale. Jest cały napuchnięty i pływa tytlko po tlen potem płynie na dno i tam ustaje i tak jest cały czas. Stracił barwe, ma nastroszone łuski. Przeczytałam ze trzeba isc do weteynarzale dzis jest Boże Ciało i wszystko zamknięta. Chę mu jakoś pomóc aby on przeżył tylko jak !! porszep owiedzcie mi naprawe na nim zależy ;((((( :niepewny:
 

polip ze swetrów

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2010
Posty
166
Punkty reakcji
4
Miasto
Daleko
Jeśli się nie mylę to jest posocznica. Raczej nie uleczalne. Tak to już jest z rybkami, a szczególnie bojownikami które dobrych warunków w akwarium zazwyczaj nie mają.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
Niestety każde życie się kiedyś kończy. I niestety czy ci się to podoba, czy nie to twoja rybka niedługo odejdzie do rybiego raju.
Przykre to jest, ale niestety nic chyba na to nie poradzisz i musisz się pogodzić z faktem, że twoja rybka umiera.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Wodę wymienić, filtr wyczyścić, mieć przynajmniej jedną roślinkę lub glon, temperaturę ustawić odpowiednią, 19-21*C
Wstawić lusterko do akwarium lub zawiesić na ściance.

Widzę ze co do ryb to jesteście defetystami.
Bojownik to jedna z bardziej wytrzymałych na niesprzyjające warunki ryba.
W sklepach przy ladzie poustawiane zakryte plastikowe kubki i w nich żyją sobie bojowniki.
Co prawda najbardziej wytrzymałe ryby na niesprzyjające warunki są z rodziny kiryskowych i glonojadów. Ile ryb się nie miało, to one wszystkie przeżyły i nadal żyją.
 

polip ze swetrów

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2010
Posty
166
Punkty reakcji
4
Miasto
Daleko
Wodę wymienić, filtr wyczyścić, mieć przynajmniej jedną roślinkę lub glon, temperaturę ustawić odpowiednią, 19-21*C

To jest teoria, a widziałeś w praktyce w dziewczęcym pokoiku takiego bojownika? Toż to w kuli się męczy z plastikową roślinką. W dzień się gotuje, a w nocy marznie. A tego jak zapewne wiesz żadna ryba nie przeżyje.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Zapewne jest tak jak mówisz, bo nigdy nie widziałem dziewczęcego pokoiku.
Z drugiej strony skąd ta pewność że akurat w kuli...

Heh, przecież samiec bojownik to o ile się nie mylę koszt 12 zł czyli jak się nie chce zmieniać wody to można co 2 tygodnie zmienić bojownika :D
 

polip ze swetrów

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2010
Posty
166
Punkty reakcji
4
Miasto
Daleko
Tak się złożyło, że siostra zamęczyła tak trzy czy cztery bojowniki. I to przez nią założyłem akwarium żeby udowodnić jej, że rybki mogą długo żyć.
 

polip ze swetrów

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2010
Posty
166
Punkty reakcji
4
Miasto
Daleko
Już nic, parę lat temu zlikwidowałem. Nic specjalnego tam nie miałem bo dzieckiem właściwie byłem. Troche gupików, mieczyków, danio, a nawet jednego karasia :lol: i moja mroczną ozdobę jakiegoś wielkiego glonojada niby zbrojnika niebieskiego ale skubany miał 18 cm i pewnie dalej rósł.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Ja mam nadal 2 duże glonojady po 12 cm i 2 kiryski, hehe ale w jakich warunkach oni nie byli i nie są :] Nawet miesiąc bez karmienia przeżyją :p
A wcześniej to też danio pręgowane, gupiki, skalary, bojowniki,
Raz kupiłem trochę rybek i nie miałem przygotowanego akwarium, to worek z nimi postawiłem na kaloryferze :D było im ciepło, po czasie patrzę połowę nie żyje więc buch do nienagrzanej wody w akwariom :D i wiadomo została 1/4...
 

Ibi

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja tez mam podobny problem z welonem. ;/ Warunki ma dobre. Niestety jeden juz zdechl. O co chodzi nie mam pojecia.... Plywaja na boku (i to okolo 2 mies!!) a pozniej cyk i nie zyja.
Juz kompetnie nie wiem w czym rzecz.
Moze chodzi o filtr? Kupilam wiekszy z mysla o zmianie akwa na wieksze. No ale przeciez ustawilam odpowiednio. Teraz juz ostatnia rybka plywa bokiem.
 

Kendra250

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
niestety mój b ojownik nie przeżył ; ( błsam z nim u wtererynarza to dał mi grzałkę. ale już przynajmniej się nie męczy. Kupiłam sobie małego i nowego, Nauczyłam sie już i bedę teraz ostrożniejsza ;) dziękuję za wszystkie rady. :)
 

Teal'c

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
ludzie z całym szacunkiem ale co Wy wiecie o rybkach? jak sprawdzacie po zapachu jakość wody to wspólczuję i pozostałe rady też są nie na miejscu jestem zaskoczony poziomem wiedzy o akwarystyce na tym forum i wierzę że wypowiadali sie tylko nieliczni wyjątkowi "fachowcy"

jeśli ktoś chciałby na poważnie porozmawiać o problemach ze swoimi rybkami to zapraszam na pewno odpiszę
 
Do góry