Bóg

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
I tyle warta jest Twoja wiedza ile mozna wyczytać w tej odpowiedzi.... ale wiemy czemu odpowiedzi niem prawda Kaznodzieya.... wystarczy dobrze przeczytać początek biblii i poznamy cel.... a wtedy wyjaśnią się pozostałe zagadnienia... np. duszy nieśmiertelnej.... :p

1. Więc wytłumacz mi dlaczego Jezus mówił  cierpieniach i piekle osobom które wierzyły w piekło? Łk 16:19-31
2. Nie potępił żydów za wiarę w dusze nieśmiertelną?
3. Dlaczego tego nie robili apostołowie jak np Paweł który był faryzeuszem i wierzył w dusze nieśmiertelną jako faryzeusz.
4. Dlaczego można zabić ciało a to nie oznacza zabicia duszy? Mt 10:28
5. Czego symbolem ma być płacz i zgrzytanie zębów skoro dusza nie istnieje? Mt 8:11-12, Mt 13:42, Łk 13:28
6. Czego symbolem jest dno Hadesu? Mt 11:23
7. Czego symbolemma być męka wieczna? Mt 25:46
8. Dlaczego Jezus mówi "lepiej by sie nie narodził" skoro nie będzie tylko istniał tak jak przed narodzeniem? Mt 26:24
9. Czego ma być symbolem nieugaszony robak i ogień oraz wrzucenie do nich? Mk 9:47-48
10. Co znaczy wieczne cierpienie Diabłów? Ap 20:10
11. Jak dusza mogła powrócić do człowieka skoro nieistnieje? 1 Krl 17:22
12. Jak apostoł mógł nie wiedzieć czy człowiek został uniesiony w ciele czy w duchu do nieba skoro dusza jest śmiertelna? 2Kor 12:2-4
13. Co to są istoty podziemne? Flp 2:10
14. Dlaczego umarłym była głoszona ewangelia? 1P 4:6
15. Co oznacza powrót duszy do Boga? Koh 12:7
16. Jak Abraham mógł widzieć dzień przyjścia Jezusa skoro dusza jest śmiertelna? J 8:56
17. Dlaczego uczniom się wydawało że Jezus jest duchem skoro dusza nie istnieje odrębnie od ciała? Łk 24:37-39
18. Po co apostoł chciał umierać skoro dusza? Flp 1:21-24
19. Co oznacza zstąpienie do ziemiw kontekście wstąpienia do nieba? Ef 4:9
20. Jak można odpocząć skoro się nie istnieje? Ap 14:13
21. Jak mógł Saul wierzyć w życie po śmierci skoro żydzi wierzyli w duszę śmiertelną? 1Sm 28:7-20
22. Dlaczego nigdzie w Biblii nie ma potępienia wiary w duszę nieśiertelną?
23. Skoro żydzi wierzyli w śmiertelną duszę jak mogli pomyśleć że Jezus woła Eliasza? Mk 15:35

Poprosiłbym po kolei wszystko wytłumaczyć nam tłukom i nieukom Jarku jak to jest z tą duszą... BB)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
silent pleasseeeee !!!! Przeciez i tak nie dostaniesz odpowiedzi po co te ciężkie działa. Marnotrawstwo amunicji.
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
odpowiedź Pierwsz Księga Mojżeszowa 2:17... 3:4..... jak widzisz juz pare tysiecy lat temu ktoś stwierdził że śmierci jako takiej nie ma..... ale przecież adam i ewa nie istnieja więc co zrobić by nie okazać sie tak bezczelnym kłamcą .... mam pomysł stworzę nauke o nieśmiertelnej duszy .... wiesz tak naprawde sie nie umiera tylko zmienia stan fizyczny na duchowy.... czy rzeczywiście o tym pisze w 1 Mojżeszowej 2:17... poczytaj sobie wersety które przedstawiłes w kontekście tych z poczatku historii ludzkości... i z tymi które wcześniej ci podałem..... bo albo biblia sobie zaprzecza albo ktos nie uwzglednia wszystkiego co biblia donosi na ten temat..
 

Maorio

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
190
Punkty reakcji
1
1. Więc wytłumacz mi dlaczego Jezus mówił cierpieniach i piekle osobom które wierzyły w piekło? Łk 16:19-31
2. Nie potępił żydów za wiarę w dusze nieśmiertelną?
3. Dlaczego tego nie robili apostołowie jak np Paweł który był faryzeuszem i wierzył w dusze nieśmiertelną jako faryzeusz.
4. Dlaczego można zabić ciało a to nie oznacza zabicia duszy? Mt 10:28
5. Czego symbolem ma być płacz i zgrzytanie zębów skoro dusza nie istnieje? Mt 8:11-12, Mt 13:42, Łk 13:28
6. Czego symbolem jest dno Hadesu? Mt 11:23
7. Czego symbolemma być męka wieczna? Mt 25:46
8. Dlaczego Jezus mówi "lepiej by sie nie narodził" skoro nie będzie tylko istniał tak jak przed narodzeniem? Mt 26:24
9. Czego ma być symbolem nieugaszony robak i ogień oraz wrzucenie do nich? Mk 9:47-48
10. Co znaczy wieczne cierpienie Diabłów? Ap 20:10
11. Jak dusza mogła powrócić do człowieka skoro nieistnieje? 1 Krl 17:22
12. Jak apostoł mógł nie wiedzieć czy człowiek został uniesiony w ciele czy w duchu do nieba skoro dusza jest śmiertelna? 2Kor 12:2-4
13. Co to są istoty podziemne? Flp 2:10
14. Dlaczego umarłym była głoszona ewangelia? 1P 4:6
15. Co oznacza powrót duszy do Boga? Koh 12:7
16. Jak Abraham mógł widzieć dzień przyjścia Jezusa skoro dusza jest śmiertelna? J 8:56
17. Dlaczego uczniom się wydawało że Jezus jest duchem skoro dusza nie istnieje odrębnie od ciała? Łk 24:37-39
18. Po co apostoł chciał umierać skoro dusza? Flp 1:21-24
19. Co oznacza zstąpienie do ziemiw kontekście wstąpienia do nieba? Ef 4:9
20. Jak można odpocząć skoro się nie istnieje? Ap 14:13
21. Jak mógł Saul wierzyć w życie po śmierci skoro żydzi wierzyli w duszę śmiertelną? 1Sm 28:7-20
22. Dlaczego nigdzie w Biblii nie ma potępienia wiary w duszę nieśiertelną?
23. Skoro żydzi wierzyli w śmiertelną duszę jak mogli pomyśleć że Jezus woła Eliasza? Mk 15:35

Poprosiłbym po kolei wszystko wytłumaczyć nam tłukom i nieukom Jarku jak to jest z tą duszą... BB)
Jeśli można się przyłączyć do dyskusji to każdya z poruszonych przez Ciebie kwestii mogłaby stanowić odrębny głęboki temat do dyskusji. Autorowi tematu nie chodziło chyba o to by tak szeroko go rozbudowywać. Jeśli można pozwolę sobie zapytać punkt.22 Jak można potępiać coś czego niema?
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Jarek ja proszę Twoimi słowami omówić wersety które podałem a nie podawac nowe :) No chyba że nie potrafisz omówić rozumienia tych wersetów i odp jak je rozumiesz... Nie po to zadawałem pytania dot. tych wersetów by teraz rózważać wszystko tylko nie to o co się spytałem. Pytanie:

24. Czy potrafisz?

Jeśli można pozwolę sobie zapytać punkt.22 Jak można potępiać coś czego niema?
Bógów innych niż Jahwe tez nie ma a są potępione itd itd. W tamtym czasie żydzi wierzyli w coś czego nie było więc czemu Jezus innych nieistniejących rzeczy nie pomijał a to pominął?
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Silent nie ma innych Bogów a to o kim Paweł napisał Koryntian 4:4... to ja wczesniej zapytałem co z faktami dotyczacymi sprawy Adama i Ewy i to Ty nie odpowiedziałeś tylko przedstawiłeś litanie wersetów..... wiec powiem jeszcze raz kazdy z nich nalezy sprawdzic ze wszystkimi fragmentami biblii bez wyjatku.... moja odpowiedx jest jednoznaczna ja nie mam duszy bo ona nie istnieje w tym znaczeniu w którym Ty ja przedstawiasz wyrywasz z kontekstu reszty biblii te wersety dlatego nie rozumiesz ich znaczenia.... podałem najprostsz z przykładów Adama i Ewy... i inne fragmenty... i teraz dopiero mozna rozwazać jak rozumieć całość... ale do Ciebie nie docierają chyba informacje ode mnie...

2 Koryntian 4:4
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Rozumiem Jarku że nie odpowiesz mi jak rozumiesz owe wersety. No cóż bywa... Kaznodzieya mnie uprzedzał zresztą...

Wchodze do gry i odbijam piłeczkę 2Kor 4:4... i dorzucam 2Kor 13:5...
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Rozumiem Jarku że nie odpowiesz mi jak rozumiesz owe wersety. No cóż bywa... Kaznodzieya mnie uprzedzał zresztą...

Wchodze do gry i odbijam piłeczkę 2Kor 4:4... i dorzucam 2Kor 13:5...
To powiedz mi od kiedy zaczyna sie jakakolwiek sprawe badac od środka albo końca.... głupie filmy zeby dobze zrozumiec ogladamy najpierw poczatek.... wypadek na drodze najpierw pierwsze chwile sa badane ..... żeby zrozumiec historie badamy jej poczatki... bo taka jest kolej rzeczy ale widocznie nie dla Ciebie.... wolisz zacząc badać od środka lub od konca ok. Twoja sprawa ale nie dziw się że rozmowa tak wyglada.... tak czasami filmy sie zaczynaja od końca ale zeby je zrozumiec zostajemy przeniesieni do poczatku inaczej figa z makie ze zrozumienia... Zacznijmy wiec od początku... i tak po kolei az do finału sprawy
 

Maorio

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
190
Punkty reakcji
1
Bógów innych niż Jahwe tez nie ma a są potępione itd itd. W tamtym czasie żydzi wierzyli w coś czego nie było więc czemu Jezus innych nieistniejących rzeczy nie pomijał a to pominął?
Chwileczkę nie wiem o jakiej biblii mówisz bo w tej Biblii jaką znam sam Bóg Jahwe mówi o innych bogach Jezus Jego syn też wspomina o innych bogach. Nie wspomina się czegoś co nie istnieje i nie ma potrzeby się nad tym zastanawiać.
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Chwileczkę nie wiem o jakiej biblii mówisz bo w tej Biblii jaką znam sam Bóg Jahwe mówi o innych bogach Jezus Jego syn też wspomina o innych bogach. Nie wspomina się czegoś co nie istnieje i nie ma potrzeby się nad tym zastanawiać.
Jest tylko jedna Biblia ustanowiona w 4 wieku naszej ery. Tzn że wg Jahwe i Jezusa istnieją inni bogowie? :D No żeś facet dowalił :p Dawno się tak nie uśmiałem :)

To powiedz mi od kiedy zaczyna sie jakakolwiek sprawe badac od środka albo końca.... głupie filmy zeby dobze zrozumiec ogladamy najpierw poczatek.... wypadek na drodze najpierw pierwsze chwile sa badane ..... żeby zrozumiec historie badamy jej poczatki... bo taka jest kolej rzeczy ale widocznie nie dla Ciebie.... wolisz zacząc badać od środka lub od konca ok. Twoja sprawa ale nie dziw się że rozmowa tak wyglada.... tak czasami filmy sie zaczynaja od końca ale zeby je zrozumiec zostajemy przeniesieni do poczatku inaczej figa z makie ze zrozumienia... Zacznijmy wiec od początku... i tak po kolei az do finału sprawy
Czyli rozumiem że jak Ty zadajesz od środka pytania jest ok ale jak ja zadje to już nie jesteś w stanie odpowiedzieć jak rozumiesz wersety... no bajka. Więc zacznijmy od podstaw: Jakie znaczenie ma słowo Nefesz (Nephesz) w języku hebrajskim. Zarówno:

1. Dosłownie jakie ma znaczenie
2. Co ono oznacza jeśli jest używane - zakres obejmujący pojęciowo przez ten termin

BB)
 

Maorio

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
190
Punkty reakcji
1
Jest tylko jedna Biblia ustanowiona w 4 wieku naszej ery. Tzn że wg Jahwe i Jezusa istnieją inni bogowie? :D No żeś facet dowalił :p Dawno się tak nie uśmiałem :)
Z tego co mi wiadomo to Biblię (ustanowiono) w całości ok 98 r nr a w takiej formie jak mamy obecnie zredagowano ok XV w. Ale mogę się mylić, może masz lepsze dane.
A co do bogów opisanych w Biblii to tylko niektóre przykłady.
1Koryntian 8:5,6 "A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów -
dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało..."

Rzymian 1:23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.
24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał.
25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

2 Koryntian 4:3,4" A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie,
dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."
A więc czy są bogowie czy ich nie ma oprócz Jahwe? Przepraszam że dowaliłem i się uśmiałeś.
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Z tego co mi wiadomo to Biblię (ustanowiono) w całości ok 98 r nr a w takiej formie jak mamy obecnie zredagowano ok XV w. Ale mogę się mylić, może masz lepsze dane.
Jesli masz źródła źe ok 98 roku ustanowiono Kanon Biblii to gwarantuję że Twe imie będzie na długo zapamietane w historii Biblistyki. Natomiast dziś wiadomo że w IV wieku ustanowiono zbiór Pism natchnionych przez chrześcijan - notabene przez Trynitarzy :) W XVI wieku nie zmieniono nic, a owa pomyłka może wynikać z tego że ze względu na reformacje potwierdzono dotychczasowy kanon.

A co do bogów opisanych w Biblii to tylko niektóre przykłady.
1Koryntian 8:5,6 "A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów -
dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało..."

Rzymian 1:23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.
24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał.
25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

2 Koryntian 4:3,4" A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie,
dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewnagelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."
A więc czy są bogowie czy ich nie ma oprócz Jahwe? Przepraszam że dowaliłem i się uśmiałeś.
Jahwe nie karcił Izraela dlatego że Bogowie jacyś tam istnieli cyz nie ale że Izrael co rusz dopuszczał się religijnego cudzołóstwa i oddawał cześć innym. Dlatego Jahwe ganił lud że odwracają się od Niego i Przymierza. A czy musi coś istnieć by w to wierzyć? Kiedyś wierzono że ziemia jest płaska a czy jest? Natomiast Jahwe wielokrotnie wskazywał kim są Ci bożkowie ;)

2Sm 7:22 BT "Przeto wielki jesteś, o Panie, Boże, nie ma nikogo podobnego Tobie, i nie ma Boga oprócz Ciebie, według tego wszystkiego, co usłyszeliśmy na własne uszy."

1Krn 17:20 BT "O Panie, nie ma podobnego Tobie i nie ma Boga oprócz Ciebie, według tego wszystkiego, co słyszeliśmy na własne uszy."

2Krl 19:18 BT "W ogień wrzucili ich bogów, bo ci nie byli bogami, lecz tylko dziełem rąk ludzkich - z drzewa i z kamienia - więc ich zniszczyli."

Iz 43:10 Bw "Wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy."

Ezd 5:8 BT "Niech król przyjmie do wiadomości, żeśmy się udali do domu Boga wielkiego w krainie judzkiej. Jest on odbudowywany z kamienia ciosowego i drzewo przykłada się do ścian. Ta robota jest starannie wykonywana i posuwa się naprzód."

Iz 37:19 BT "W ogień wrzucili ich bogów, bo ci nie byli bogami, lecz tylko dziełem rąk ludzkich z drzewa i z kamienia, więc ich zniweczyli."

Jest tu mowa o bogach ale uczynionych ręką ludzką. Tak Ci bogowie są ale w umysłach ludzi ale nie w rzeczywistości. Tych bogów którzy nie istnieją Jahwe zwalczał by nie przysłaniały one Go w sercach ludzkich, nie przysłaniały Prawdy. Teraz rozumiesz? :B

Naprawdę chcesz wyjasnienia?
To może potrwać.
Tak chcę sprawę rozpatrzyć od podstaw co żydzi rozumieją pod słowem nefesz skoro Jarek nie potrafi powiedziec co myśli o tym co podałem a od innych podobnych rzeczy wymaga. To nie jest skomplikowane bo to tylko jedno słowo ze słownika. :) Poza tym nie pisuję na tym forum z nudów. BB)
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Jest tylko jedna Biblia ustanowiona w 4 wieku naszej ery. Tzn że wg Jahwe i Jezusa istnieją inni bogowie? :D No żeś facet dowalił :p Dawno się tak nie uśmiałem :)
Czyli rozumiem że jak Ty zadajesz od środka pytania jest ok ale jak ja zadje to już nie jesteś w stanie odpowiedzieć jak rozumiesz wersety... no bajka. Więc zacznijmy od podstaw: Jakie znaczenie ma słowo Nefesz (Nephesz) w języku hebrajskim. Zarówno:

1. Dosłownie jakie ma znaczenie
2. Co ono oznacza jeśli jest używane - zakres obejmujący pojęciowo przez ten termin

BB)
jak zadaje od srodka to źle robie ale chetnie zawsze wróce do podstaw.... i to jest błąd nas wszystkich że zaczynamy rozmowy bez budowy fundamentu... wię jak wiemy Adam zanim został stworzony nie istniał... czyli nie żył.... został stworzony z prochu jak donosi biblia... a ozył bo Bóg...... tchnął w jego nazdrza dech życia...... i dalej czytamy.... i stał się adam duszą żyjaca.... stał sie duszą a nie otrzymał dusze .... to pierwsz wazna wskazówka... druga informacja dotyczy tego że ma cieszyc sie zyciem na ziemi i zaludnić ją oraz uczynić rajem.... pierwszy wniosek.... wspaniałe wieczne życie w raju kogo duszy żyjacej (adama)... hmmm... dusza ma życ na ziemi a nie w niebie... ale jest część dalsza historii... pojawia się przestroga... zakaz spożywania owoców z pewnego drzewa.... co ma być konsekwęcją dla duszy żyjacej (adama) w razie złamania tego nakazu.... SMIERĆ.... " z proch powstałeś (czyli mozna powiedzieć z NIEBYTU i w proch sie obrócisz.... czyli dusza Zyjąca (adam) wróci do NIEBYTU.... to drugi wniosek..... pamietajmy że na tamtą chwile dalsza część biblii nie istnieje wiec słów tych ni jak nie dało się inaczej interpretować... ale mimo to pojawia się pierwsz interpretacja słow " w proch się obrócisz".... sprytny wąż sprytniejszy niż inne zwierzęta dobywa głosu i mówi "NA PEWNO NIE UMRZESZ".... co się dalej dzieje adam i ewa (dusze żyjace) jednak umieraja i Bóg okazuje się prawdomówny... a wąż kłamcą.... taki był początek rodzaju ludzkiego.... pamietajmy reszty biblii jeszcze nie ma ... jedyna interpretacja o tym że adam i ewa (dusze żyjace ) nie umrą pochodzi od węża który zaprzeczył Bogu jakby miała nastapić śmierć ludzi (duszy żyjącej)..... a więc wniosek pierwsze zaprzeczenie o karze jaka Bóg przewidział dla ludzi którzy nie usłuchaja go czyli powrocie do niebytu " w proch się obrócisz" pochodzi od Jego przeciwnika... nazwanego później ojcem kłamstwa..
 

Maorio

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
190
Punkty reakcji
1
Jesli masz źródła źe ok 98 roku ustanowiono Kanon Biblii to gwarantuję że Twe imie będzie na długo zapamietane w historii Biblistyki. Natomiast dziś wiadomo że w IV wieku ustanowiono zbiór Pism natchnionych przez chrześcijan - notabene przez Trynitarzy :) W XVI wieku nie zmieniono nic, a owa pomyłka może wynikać z tego że ze względu na reformacje potwierdzono dotychczasowy kanon.
Jahwe nie karcił Izraela dlatego że Bogowie jacyś tam istnieli cyz nie ale że Izrael co rusz dopuszczał się religijnego cudzołóstwa i oddawał cześć innym. Dlatego Jahwe ganił lud że odwracają się od Niego i Przymierza. A czy musi coś istnieć by w to wierzyć? Kiedyś wierzono że ziemia jest płaska a czy jest? Natomiast Jahwe wielokrotnie wskazywał kim są Ci bożkowie ;)
Jest tu mowa o bogach ale uczynionych ręką ludzką. Tak Ci bogowie są ale w umysłach ludzi ale nie w rzeczywistości. Tych bogów którzy nie istnieją Jahwe zwalczał by nie przysłaniały one Go w sercach ludzkich, nie przysłaniały Prawdy. Teraz rozumiesz? :B
Tak chcę sprawę rozpatrzyć od podstaw co żydzi rozumieją pod słowem nefesz skoro Jarek nie potrafi powiedziec co myśli o tym co podałem a od innych podobnych rzeczy wymaga. To nie jest skomplikowane bo to tylko jedno słowo ze słownika. :) Poza tym nie pisuję na tym forum z nudów. BB)
W 98 r nr ukończono spisywanie P.Ś. Nie myl Trynitarzy którzy zaczęli swoją działalność w 1198 r nr z prawdziwym chrystianizmem. A ty twierdziłeś że Bóg Jahwe i Jezus nic nie wspominają
o bogach. Ja nie twierdze że jest inny Bóg Ojciec ale tacy którzy są nazywani bogami
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
W 98 r nr ukończono spisywanie P.Ś. Nie myl Trynitarzy którzy zaczęli swoją działalność w 1198 r nr z prawdziwym chrystianizmem. A ty twierdziłeś że Bóg Jahwe i Jezus nic nie wspominają
o bogach. Ja nie twierdze że jest inny Bóg Ojciec ale tacy którzy są nazywani bogami
:mruga:  Że jak???

Kolego ale wymyślasz... To że sobie ktoś coś nazywa to mnie jakoś nie rusza Jahwe mówił o bogach ręką ludzką zrobionych czyli de facto o tych bożkach które nie istnieją czyli w tej samej materii nikt nic nie mówi o wierzeniach w dusze nieśmiertelną.

Co do Kanonu to teraz piszesz zupełnie coś innego. To że cos kończono pisać w 98 roku to inna bajka niż ustanowienie Kanonu. Do IV wieku krążyły najróżniejsze i Pisma i Apokryfy. Apokryfów jest kilkadziesiąt i również sprzed 98 roku. Dopiero w IV wieku ustanowiono KANON.

Co do Trynitarzy to analogicznie tylko do tego słowa źródła mówią iż Ojcowie Apostolscy i Ojcowie Kościoła czyli ich spadkobiercy i Ci co ułozyli KANON to trynitarze. Co do samego słówke Trójca - występuje już ono w II wieku. Nie wiem skąd wymyśliłeś rok 1198 :) Ale w każdym razie ciekawa teoria. BB)

Jarek sam mówiłeś o podstawach więc może sam się do tego zastosujesz?
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Sailent a znasz jakąś wcześniejsza historie powstania rodzaju ludzkiego oparta oczywiście na biblii.... jeżeli dla Ciebie to co napisałem to nie sa podstawy do rozpoczęcia tematu... to sie poddaje... ale może ktos tu na forum czyta biblie i mnie poprze.... albo wyprowadzi z błędu...
 

silent hunter

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
380
Punkty reakcji
0
Ja już zacząłem od podstaw - zerknij dwa posty wyżej... nefesz...
 

Darnok

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
260
Punkty reakcji
0
Miasto
.
Bardzo mi sie podobają przekonania Jamsena. Musze powiedzieć że są ciekawe i lubie widzieć gdy ktoś interpretuje w inny sposób niż inni jakiś tekst. Wg mnie fajnie spostrzeżenia <ok>
 

Jarek1966

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 237
Punkty reakcji
0
Miasto
Tychy
Tobie teraz chodzi o słowa a mnie o początek historii człowieka oparty na biblii .... Silent do słow które co oznacza dojdziemy później bo znowu sie pogubimy w temacie .... w pismach hebrajskich słowo nefesz jest stosowane do istot żyjacych... np. Pierwsza Mojżeszowa 1:20 " i niech zaroja się wody mrowiem dusz żywych (nefesz)..... ale nie chce teraz o tym rozmawiac bo jak zaczniemy w tej chwili dyskutawać co znaczy dane słowo to nigdzie nas to nie doprowadzi.... ja podałem Ci jak sprawa wyglada od poczatku stworzenia ludzkiego a jak masz inne informacje to je podaj i wtedy przejdziemy dalej z tematem aż do końca ..... ale musimy ustalic poczatek że wskazać sobie drogę...
 
Do góry