Blizna po szczepionce

Alva

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko :)
Kiedyś (jakieś 4 lata temu) byłam szczepiona na gruźlicę. Po jakimś czasie wystąpiła u mnie pogrubiała, twarda i czerwona blizna ;(
Bardzo brzydko to wygląda :/ Byłam z tym u lekarza, i dowiedziałam się tylko tyle że powinna zejść :( Ale ona już chyba nie zejdzie
, bo gdyby miała zejść to by zrobiła to już dawno ;( Nawet się nie zmniejsza ;( Słyszałam też że można usunąć ją operacją plastyczną, ale podobno duuużo kosztuje :( Dodam również że ona mnie nie boli, i nie swędzi. Wiem że powinno się jej nie ruszać, ale ona jest na ramieniu i założyć bluzkę na ramiączkach to masakra...

Da się ją jakoś usunąć? Może coś wiecie na ten temat?
 

hassu

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
33
W aptekach można kupić różnego rodzaju maści na blizny. Nie znikają one całkowicie po stosowaniu tych preparatów, ale tak się "rozmywają" trochę, że nie widać ich tak bardzo jak na początku.
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
Skoro cię boli to idź z tym do lekarza. Można to usunąć operacyjnie albo trochę zmniejszyć "objawy" maściami (można kupić w aptekach). Ja bym tego nie usuwał - jak znajdziesz odpowiedniego faceta to zaakceptuje cię nawet z małą blizna.
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Lexomm to nie chodzi o faceta, ona musie sama siebie zaakceptować z ta blizna.
Te blizny po szczepionkach są obrzydliwe. Wiem, bo moja jedna koleżanka ma. To taki czerwony, duży glutek pod skóra na ramieniu. Współczuję jej i Tobie.
Moze naprawdę spróbuj z ta maścią, a jak nie to zbieraj kasę na operacje.
A może laser??
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
hmm moj kuzyn ma.. ale to taka wystajaca podlozna blizna tak? ii do tego czerwona.. hmm aa moze by z porady dermatologa skorzystac zamiast chodzic do zwyklego lekarza :>.. niby masci na blizny są ale jezeli to taka o jakiej mysle to ciezko byloby zeby zniknela..
 

lexomm

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
1 109
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
wlkp
Chyba zostaje tylko operacja plastyczna, ale najpierw poleca przejść się do specjalisty.
 

Alva

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko :)
No, operacja jak mówiłam jest droga :( Więc raczej chyba odpada... A nie orientujecie się ile ok. kosztuje?
 

Magic_Gladiator_90

Odmieniec
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 038
Punkty reakcji
1
Miasto
haaaj
Jezu ale tez problem bo mala gulajka :/ Ja mialem niedawno wycinany wyrostek (ktory podobno byl porzadnie zapaskudzony) i mam blizne od pepka w dol i jakos sie nie przejmuje :]
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
Magic_Gladiator_90 ale Ty jesteś facetem :p

A co do blizny to sama mam mnóstwo wszelkiego rodzaju... I ta maść niewiele daje ;] Przynajmniej na mojej skórze ;]
Ale próbować zawsze można... Może Tobie pomoże czego Ci szczerze życzę
Trzym się
 

Sandrusia_91

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
2 499
Punkty reakcji
0
też mam bliznę po szczepionce z gruźlicy, tylko, że nie jest ona jakaś wypukła, ani nic w tym stylu, jest troszkę zaczerwieniona i tyle, ale jakoś się tym nie przejmuję...no i też mam ją z jakieś 4 lata.
Musisz to po prostu zaakceptować, a jak nie..to spróbuj z tymi maściami ;)
 

GaaraOfTheDesert

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
Sand Village
1.Spróbuj laserem.
2. Maść "Hirsch Talg Creme" z łoju jelenia zawierająca wyciągi z ziół wygładza i pielęgnuje skórę, jest co prawda,przeciw powstawaniu podrażnien skóry ale mozna ją tez stosowac na blizny [->wygładza skóre]
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
TyChY !!
Moja kumpela też ma takie cos , nie powiem zeby to ładne było ... Ale da sie zaakceptowac przeciesz to nic strasznego.
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Jezu ale tez problem bo mala gulajka :/ Ja mialem niedawno wycinany wyrostek (ktory podobno byl porzadnie zapaskudzony) i mam blizne od pepka w dol i jakos sie nie przejmuje :]
Myśle tak jak Gladiator.
Sory, ale dla mnie ten problem to też żaden problem...
Też miałam wyrostek i pierwsze pytanie po operacji to 'czy zostanie mi blizna'
Pielęgniarka zaczęła tłumaczyć, że można kupić jakieś maście, że zniknie, a ja na to, że ja ją chce!
Heh poważnie mam słabość do blizn :D
Po szczypionce też mam dosyć widoczną i wcale mnie to nie krępuje.
Dobra to jest mój taki odchył, ale u facetów strasznie podobają mi się blizny :p
Np. taka dziara koło łuka brwiowego mmm :D
 

monika181

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2005
Posty
291
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
dom --- siedzące :D
wiem cos o tym też to mam....wycieli mi ale znów urosła...
mam maść od takiego dziadka ale nie chciali mu jej opatentować a bardzo pomaga
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Jest taki dobry krem z ekstraktem z masy perłowej, ale jest strasznie drogi (85-100zł) :( Możesz udać się do chirurga plastycznego, co byłoby najskuteczniejsze, ale też i najkosztowniejsze. Może zapytaj się swojego dermatologa?
 

kasiak11l

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2007
Posty
283
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Nienacka
Jeszcze nie miałam takiego problemu i nie chce.Miałam szczypionke przeciw frózlicy,ale mi się przyjeła ^^ i znikła ^^Naszczęscie...
 

Laura23

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam!MYSLE,ZE WARTO PRZECZYTAC!Szczepionkę na gruźlicę miałam robioną w podstawówce,więc minęło kilka dobrych lat.Mam naprawdę dużą bliznę na ramieniu,która wygląda jak żywe mięso pod skórą-okropnie.Od razu mówię,że żadne maści na blizny mi nie pomogły.Pytałam wielu lekarzy jak mogę się tego pozbyć i czy wiedzą dlaczego tak się stało,że powstało takie paskudztwo,niestety nie otrzymałam odpowiedzi:((Dowiedziałam się od kogoś,że szczepionka mogła być źle podana,albo za głęboko,albo za płytko,ale nie wiem czy taka jest tego przyczyna.Poznałam kiedyś dziewczynę,która miała to świństwo na prawie pół ramienia.Powiedziała,że usunęła to w klinice w Berlinie i...rozrosło się jeszcze bardziej,więc odeszła mi już myśl chirurgicznego usuwania tej blizny.Udałam się kiedyś do kliniki w Goerlitz i tam dostawałam zastrzyki z lekiem sterydowym(nazywa się TriamHEXAL10)centralnie w tą bliznę-taki ból,że słabo mi się robiło.Nie będę opisywać co działo się po tych zastrzykach,bo i tak NIC nie pomogło!!!!!!Gdyby nie ciekawscy i bezczelni ludzie,już dawno zapomniałabym o tej bliznie,ale ciągle słyszę:a co ty tutaj masz???!!!
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
To idź do dobrego, polskiego lekarza.
Nie szukaj jakiś poleconych przez znajomych chirurgów plastycznych, a kogoś renomowanego.

A jeśli chodzi o tą bliznę - masa ludzi ją ma. Nie wiem jak to jest obecnie, może już są nowe sposoby podawania tej szczepionki, ale u ludzi do 86 rocznika taka blizna jest całkiem normalna.
 

Laura23

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Właśnie chodzi o to ,że byłam u wielu polskich lekarzy i nawet nie umieli mi odpowiedzieć na proste pytanie:dlaczego się takie coś zrobiło.Może ty znasz jakiegoś DOBREGO POLSKIEGO LEKARZA"od tych spraw",bo ja NIE.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Byłaś zarówno w Gdańsku, Warszawie i Krakowie?
 
Do góry