BJJ czy aikido?

hassu

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Tak jak w temacie zadaję istotne dla mnie pytanie: BJJ czy aikido? Którą z tych sztuk walki wybrać? Jestem rozdarta, ponieważ mogę wybrać tylko jedne zajęcia, a każde z nich interesuje mnie tak samo. W każdym z klubów są świetni trenerzy, miła atmosfera oraz to co najważniejsze - dobrze prowadzone treningi. Tak więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc w dokonaniu wyboru :D

z góry dziękuję :D
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
zależy po co. jeśli do samoobrony to dziewczynie chyba lepiej aikido bo to sztuka która polega na wykorzystaniu siły przeciwnika, której napastnik (potencjalnie mężczyzna) będzie miał więcej. ale jeśli dla sportu to zapomnij o mojej wypowiedzi :p (chociaż BJJ też byś mogła przykozaczyć więc w sumie mój post jest bezwartościowy) ;P
 

N_H_B

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
353
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
Katowice
Jak najbardziej lepiej do samoobrony BJJ z tego względu że jest oparty o sparingi i bardziej kompleksowo podchodzi do pojęcia samoobrony niż aikido na którym traci się czas na martwe schematy i ćwiczenie po setki razy nieużytecznych technik na nieoporującym przeciwniku. Zdecydowanie BJJ lub cokolwiek co bazuje na rywalizacji sportowej i nie jest sztuką tradycyjną.
 

Aluno

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
N_H_B
Nie wiem, czy chodziłeś kiedyś na Aikido, żeby się w ten sposób wypowiadać. Jeśli widziałeś to na filmikach. To przepraszam za kolegów. A przeciwnik oporuje, ale tylko na początku, bo w Aikido chodzi o to, żeby wykorzystać siłę przeciwnika i ruszać się po takiej linii żeby nie czuć oporu przeciwnika.

Wracając do tematu. Ja proponuję Ci Aikido, ze względu na to, że na JJ jest dużo parteru i czasami w obronie życia trzeba potarzać się w kałuży haha. Za to w Aikido będziesz w stanie położyć napastnika 2 razy większego od siebie bez użycia siły. Tylko pamiętaj, na treningach mów swojemu uke(osoba na której wykonujesz technikę), żeby atakował Cię na serio. GOOD LUCK.
 
Do góry