Bilet tramwajowy i autobusowy

mmichal

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Głupie pytanie mam ;P
Jestem z małej mieściny i nigdy nie miałem do czynienia z komunikacją miejską w dużym mieście, a dokładnie Poznaniu :)
Może mnie ktoś naprowadzić jak się kupuje bilet w autobusach i tramwajach? Chyba u kierowcy (tak jak u mnie) to nie bardzo, bo przecież nie zdążyłby wszystkich obsłużyć, poza tym w tramwajach chyba motorniczy jest odizolowany od pasażerów... czy można kupować bilety w jakichś kioskach ruchu, czy cuś? Pytam, bo możliwości biletów jest ogrom (na określona liczbę przystanków, całą linię itp.itd)... zaczynam studia w Poznaniu i wypadałoby wiedzieć, dlatego liczę na Wasze wsparcie :p
 

Devianus

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Koszalin
Hehe ^^
Oczywiście bilet jednorazowy możesz kupić a każdym kiosku czy to ruchu czy innej firmy.
Również w autobusach miejskich gdy kioski są zamknięte kierowca ma obowiązek Ciebie obsłużyć.
Idealnym wyjściem jest zakup tzw. biletu sieciowego na wszystkie linie.
Zazwyczaj takie bilety są sprzedawane w zajezdniach.
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Nie wiem czy w Poznaniu tak jest, ale czasem w tramwajach/autobusach są też automaty biletowe. Jeśli dojeżdżasz do szkoły to sprawdź którą linią najlepiej Ci dojechać i kup miesięczny (zapewne jeszcze ulgowy) i masz problem biletów z głowy.
 

mmichal

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Dzięki Wam bardzo :)
Coś o tych automatach właśnie słyszałem, że są w poznańskich pojazdach :)
Do szkoły to ja akurat mam bliziutko od stancji, ale tak ogólnie dobrze by było wiedzieć, jak się jakaś nocna eskapada przydarzy albo będzie trzeba gdzieś ruszyć tyłek coś załatwić :)
 
Do góry