Biblia

Questra

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
203
Punkty reakcji
0
Miasto
My do Unii pryszli, Otwierajtie!
Każdy wierzący powinien choć raz w życiu przeczytać Biblię,jednakże ona jest napisana takim językiem,że tylko ten kto będzie chciał i mocno pragną-zrozumie ją.
Dla niektórych jest to stek bzdur,bo czytając ją nizestanawiają się nad jej sensem ale czytają poto żeby choć ten jeden raz był,co mnie dobija(albo czytasz od deski do deski i starasz sie zrozumieć, albo odpuść!)
Biblia składa sie z (tak jakby) dwóch przewodników-
1.Historyczny
2.Dydaktyczny
i są tam zawarte często odpowiedzi i wskazówki np. jak postępować w małżeństwie itp.



PS.- osobiście jeszcze nieprzeczytałem Biblii :p
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Żaden z apostołów Chrystusa nie był analfabetą, każdy z nich był wykształconym mężem, którzy mogli dzięki swojej mądrości i zdolnością wiele osiągnąć. Zrezygnowali jednak z tego i poszli za Jezusem...
Żartowałaś, prawda? Bo jeśli nie to nieźle dałaś :D

A swoją drogą polecam link który dałem wcześniej. Wybuchowe cytaty z pisma, niestety po angielsku.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
Nigdy?
Ja przeczytałem całą kilka razy.
Nie tylko Biblię, ale też i Koran oraz Wedy.
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Do Odysa: Niec sie nie stało. Mnie tez poniosło. Ale sorry. A apokryfy znam. Najlepsza jest bodajże Filipa, gdy chłopiec walnął młodego Jezuska i mu graba uschła :D
Do NatashaM: Rybacy, którzy nie pochodzili z bogatych rodzin, nie byli Rzymianami to nie mogli byc wyksztalcenie "pożadnie". Wyjątek stanowi tutaj św. Łukasz i św. Paweł. ten pierwszy był lekarzem, ten drugi faryzeuszem, rzymianinem z pochodzenia. Tylko onie pisali własnoręcznie swoje dzieła (chyba), gdyż inni (Piotr, Jan itp.) to zwykli rybacy.

Ja też niestety jeszcze całej ogarnąć nie zdązylem, ale wreszcie musze sie za nia zabrać.
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Każdy wierzący powinien choć raz w życiu przeczytać Biblię,jednakże ona jest napisana takim językiem,że tylko ten kto będzie chciał i mocno pragną-zrozumie ją.
Dla niektórych jest to stek bzdur,bo czytając ją nizestanawiają się nad jej sensem ale czytają poto żeby choć ten jeden raz był,co mnie dobija(albo czytasz od deski do deski i starasz sie zrozumieć, albo odpuść!)
Biblia składa sie z (tak jakby) dwóch przewodników-
1.Historyczny
2.Dydaktyczny
i są tam zawarte często odpowiedzi i wskazówki np. jak postępować w małżeństwie itp.
PS.- osobiście jeszcze nieprzeczytałem Biblii :p
Biblia jest napisana tak prostym jezykiem że można ja zrozumieć do tych dwóch skladników dochodzą proroctwa oraz poezja
 

Barto_5

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie! Co do tego że człowiek choć raz w życiu przeczytać Biblie to się nie zgodzę. Załóżmy: przeczytam całą Biblię i co z tego mam? Potraktuję to jako lekturę w podstawówce? Otóz nie. My nie mamy wyciągnąć z tego tej litery, bo litera zabija, mamy z tego wyciągnąć sens, zrozumieć to, żyć tym. Więc gorąco apeluję do wszytkich! Nie czytajcie Biblii jak kolejnej waszej lektury albo książki którą ktoś wam kazał przeczytać!!!!
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Biblię w większości napisali Żydzi, nie jestem pewien tylko co do całości nowego testamentu. Wszyscy autorzy byli Żydami?
 

Buhh

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2006
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Polska
Biblia to jedna wielka bzdura. Już bardziej prawdziwa jest biblia szatana niż te jakieś bajki o stworzeniu świata w 7 dni itp. Już sam kościół wykreśla biblię przyznając prawdę teorii Darwina.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Biblia to jedna wielka bzdura. Już bardziej prawdziwa jest biblia szatana niż te jakieś bajki o stworzeniu świata w 7 dni itp. Już sam kościół wykreśla biblię przyznając prawdę teorii Darwina.

Wypowiadasz się jak jakiś mentor lub autorytet w tej dziedzinie. Przeczytałeś ją w całości choć raz ? Jeżeli nie, to nie masz wolności słowa w tej materii.
 

Faustyna

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bydgoszcz
Czytam codziennie przed snem po jednym rozdziale. Polecam! Ja zaczęlam chronologicznie od Starego Testamentu, ale "niewtajemniczonym" radze zacząć od Nowego, jest dużo mniej zakręcony.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Czytam codziennie przed snem po jednym rozdziale. Polecam! Ja zaczęlam chronologicznie od Starego Testamentu, ale "niewtajemniczonym" radze zacząć od Nowego, jest dużo mniej zakręcony.

Zakręcony ?:)))) Niefortunne stwierdzenie. Słowo Boga nie jest zakręcone. To słowa od Wszechmocnego wiecej szacunku !

...a NT żeczywiście może uchodzić za bardziej zrozumiały dla laików i nie znających tradycji i historii ST.


Pozdrawiam kochani, Pokój Wam w Panu Naszym (Lb 6:24-26)

Kaz...
 

Faustyna

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Bydgoszcz
Słowo rzeczywiście niefortunne, ale nie miałam nic złego na myśli. Postaram sie rozważniej dobierać słownictwo! :)
 

fehu

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
No cóż trzeba jednak przyznać, że Biblia jest momentami niezrozumiała i przez różne osoby może być inaczej zrozumiana.
 

Gardlo

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
52
Punkty reakcji
0
Miasto
z Polski!
Biblia była dobierana i korygowana przez ludzi! Z tym czy te teksty są natchnione Nie będe polemizował bo to kwestia wiary a nie rzeczowych argumentów. W Biblii jest wiele powiązań ze starożytnymi mitami itp. No i Właśnie mam zamiar ją przeczytać "od deski do deski" i zanalizować ale uwzględniając konteksty historyczne, kulturowe itp. bo jest to dobre źródło historyczne tak samo jak Koran, Wedy itp. które nota bene też mam zamiar przeczytać. Przydałoby się znaleźć jakies dobre tłumaczenie bo nie wiadomo co tłumacze zrobili z oryginalnym textem i to jest mój jedyny problem :skrzywiony:
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Czytam , czasami ale tylko dlatego ze chce wiedziec co wszyscy chrzescijanie widza w tej książce .
Mozna powiedzieć ze całkiem fajna ksiazka fantasy , ale wole Tolkiena .
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Mozna powiedzieć ze całkiem fajna ksiazka fantasy , ale wole Tolkiena .
:zly: :zly: :zly: czy ty masz chociaż odrobinę kultury?? uszanuj innych ludzi i daruj sobie takie wypowiedzi...
 

Staszewski

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
347
Punkty reakcji
0
Miasto
UE
Od siebie mogę dodać, "dekoderem" treści Biblii, jest DUCH ŚW. Czytanie Bożego Słowa bez Jego udziału raczej nie przyniesie właściwych wyników. Ale jak kto chce przeczytać tę księgę, tak z ciekawości, nie widzę przeszkód.

Miłej lektury. BB)

Pozdrawiam :D
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Ale jak kto chce przeczytać tę księgę, tak z ciekawości, nie widzę przeszkód.
Stas37 ja też przeszkód nie widzę, ale zaczne je dostrzegać jeżeli ktoś będzie miał zamiar urozmaicać treść Biblii, komentarzami w stylu olszyna_nad_rowem <_<
 
Do góry