biały osad na rosiczce

agooola

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
u mnie tak samo pojawiło się coś białego na ziemi w doniczce...nie wiem czy to pleśń czy co..:/ ale dolne listki co się stykają z ziemią też tym oblazły..:( :( i nie wiem czy to jej zaszkodzi jak to zwalczyć...?? jak ktoś wie coś na ten temat byłabym wdzięczna o jakąś rade..
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
O lool. Wodą mineralną? :mruga: Jak sama nazwa mówi: jest mineralna. Stąd ten osad. Mineralna jest jeszcze gorsza od kranówki. Najlepiej podlewać destylką.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
moim skromnym zdaniem, to ciut za duzo podlewasz i sie grzybek zrobil...

zdejmij to to i mniej wody troszke!

Ale nie za malo...

2 razy na tydzien wystarczy jak podlejesz. :D
 

leonx15

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Powiem wam jedno rosiczki tak jak wszystkie inne owadożery rosną na glebach ubogich w minerały i dla tego powinno podlewać się rośliny wodą demineralizowaną (destylowaną) najlepsza jest woda destylowana lub z filtra odwróconej osmozy, może też być deszczówka (w rejonach o stosunkowo czystym powietrzu), ale z braku jakiejkolwiek możliwości przegotowana i odstała woda może być.

W hodowli roślin owadożernych nie można używać:
-nawozów
-wody mineralnej
-zwykłej ziemi do kwiatków (powinien to być torf KWAŚNY lub mech torfowiec "sphagnum")

Mam nadzieję że rośliny jeszcze żyją. Mam nadzieję że odpowiedziałem na wasze pytania.

PS. Biały osad to może być pleśń i proponuje zastosować środek o nazwie "Topsin".

@EDIT

Chciałbym zaprosić wszystkich młodych hodowców na stronę o hodowli tych cudnych roślin. http://flytrap.pl/
 

los pomidoros

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
1
Pleśń można zlikwidować podlewając Previcurem. Dopiero po przeschnięciu ziemi łatwiej znaczą część wytrząsnąć uderzając o podłogę, zakładając, że bryła nie jest mocno przerośnięta korzeniami wziąć się do przesadzania. Można również trochę z wierzchu zebrać starej ziemi i dołożyć nowej nie zmieniając wielkości doniczki.
 
Do góry