Białoruś

marianna777

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
oj pięknie tam jest, chciałabym pojechać na Białoruś, ale chyba sporo formalności trzeba załatwiać.Czy znacie może jakieś solidne biuro tłumaczeń, które tłumaczy na białoruski?
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
oj pięknie tam jest, chciałabym pojechać na Białoruś, ale chyba sporo formalności trzeba załatwiać.Czy znacie może jakieś solidne biuro tłumaczeń, które tłumaczy na białoruski?
:) ja sam te moze rastlumaczyc wszystko po-bialorusku!

ale napewno juz pozno :(



Lukaszenko calkiem jest przeciw Moskwy teraz... moze juz tak on w koncu get lost?.. :]
co brzydko slyszec kazdy raz od jego: "My i rosjane prawo jeden narod, nacja. Co on palil? Some cannabis? :pali:

if you want any news or information from Belarus, about Belarus, c'mon! I'll answer to everybody! :papa:
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Ja być może w następne wakacje o ile czas i pieniądze pozwolą wybiorę się za Wschodnią granicę szlakiem I Rzeczypospolitej, w razie czego zwrócę się na pewno o pomoc przy części białoruskiej tej trasy ;) Swoją drogą gdybyś Ty się wybierał na Polesie, albo do Lublina to również chętnie pomogę, ba przenocować nawet mogę :)

Może Ty nam powiesz co tam u was nowego? Bo u nas w mediach całkiem cicho, żadnych wiadomości w zasadzie.
 
Q

quid pro quo

Guest
:) ja sam te moze rastlumaczyc wszystko po-bialorusku!

ale napewno juz pozno :(



Lukaszenko calkiem jest przeciw Moskwy teraz... moze juz tak on w koncu get lost?.. :]
co brzydko slyszec kazdy raz od jego: "My i rosjane prawo jeden narod, nacja. Co on palil? Some cannabis? :pali:

if you want any news or information from Belarus, about Belarus, c'mon! I'll answer to everybody! :papa:

прывітанне!

Zawsze mnie interesowało, czy po upadku ZSRR ludzie na Białorusi również amerykanizowali się, jak np. Polska na początku lat 90. Amerykanizacja w sensie konsumpcjonizm, dążenie do bogacenia się, a co za tym idzie również rozwój przestępczości, jak np. w Polsce mafia pruszkowska czy wołomińska.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
odnośnie Łukaszenki, to on teraz postawił na Chińczyków i w jego sytuacji chyba słusznie, jeśli nie chce być psem łańcuchowym Putina/Miedwiediewa, a zarazem trzymać pewien dystans od Brukseli, Chińczycy zapewniają kasę, dzięki czemu nie musi się stresować płatnościami do Moskwy, ale to do czasu... aż na Bałtyku skończy się budowa rury, wtedy Łukaszenko może mieć "ciepło", ale wtedy też powinien być już wystarczająco zabezpieczony finansowo przez Chińczyków
uczciwie trzeba przyznać, że sprytnie lawiruje, kto wie czy dla samych Białorusinów to też nie najlepsze rozwiązanie...
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
Ja być może w następne wakacje o ile czas i pieniądze pozwolą wybiorę się za Wschodnią granicę szlakiem I Rzeczypospolitej, w razie czego zwrócę się na pewno o pomoc przy części białoruskiej tej trasy ;) Swoją drogą gdybyś Ty się wybierał na Polesie, albo do Lublina to również chętnie pomogę, ba przenocować nawet mogę :)

Może Ty nam powiesz co tam u was nowego? Bo u nas w mediach całkiem cicho, żadnych wiadomości w zasadzie.
:) :) :) milo to czuc! bylo by to bardzo przyjemno byc gosciem u pana! ale napewno nie wkrotce. tylko semestr rozpoczal sie, trzeba uczyc sie :D
ale bardzo dziekuje za zaproszenie! :eek:k:

Tak, co do naszej trasy - pytaj, odpowiadu. :papa:

Co do nawin, to mnie zawsze bylo dziwno, poco w UE tak malo znajut o Belarusi, co u nas jest... :(

U nas na pierwszym miejscy skandal z Lukaszenko, jak jego najpierwszy sojuznik - Moskwa tak jegmu zdradzila... poniewaz on naprawdo zawsze ich ... support. u nas byl pierwszym, kto byl ZA integracyju z Rosja, ZA russkich, ZA "braterstwo"... u nas wiecej nikt z oppozicji nie chce byc prorosijskim... to wielke glupstwo z boku Rosji tak od jego odmowic sie.
Niedawno nasza zbornaja po futbolu wygrala u Francji! :D :D :D to bylo swieto!
chutka bendzie Junior Eurovision w Minsku! Duze ciekawo! :)

A tak jak zawsze...
wiencej - zaproszam na
http://naviny.by/rubrics/english/
http://charter97.org/en/news/
http://en.belapan.com/

po rosijsku, ale jeszcze wiecej
http://www.tut.by/ - analog wp.pl

ostatnim odpowiadu troche poznej! :papa:
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
прывітанне!

Zawsze mnie interesowało, czy po upadku ZSRR ludzie na Białorusi również amerykanizowali się, jak np. Polska na początku lat 90. Amerykanizacja w sensie konsumpcjonizm, dążenie do bogacenia się, a co za tym idzie również rozwój przestępczości, jak np. w Polsce mafia pruszkowska czy wołomińska.

Вітаю пана! :)
:] W Bialorusi wekszosc narodu duze nie lubie amerikancow i USA - to uplyw Rosji. To moza i zmnieny byli, to tak stalo wielu przedsiebiorcow, wielu bogatych osob... ale na dziwo nie mamy mafii! I to co jeszcze weciej dziwno - zasluga Lukaszenko... on utworzyl taki warunki gdy on wszystko kontroli... i nie jest takego duzego biznesu, w ktorym on czy jego rodzina cos nie mela :) aprocz tego najbardziej mocnyja, waznyja i drogi przedsiebiorstwa nalezy do Panstwa... i to jego wielka zasluga, ze on ich nie sprzedal i nie mamy teraz ani zamieznych "panow" ani wlasnych "aligarchow". Taki "socjalizm" :)

W Rosji to zach! Tam wlada to aligarchi - bandyty!.. i nie maje prosty narod aniczego i nie maje prawow, dliatego ze u nich kto bogatsze tot i praw!

odnośnie Łukaszenki, to on teraz postawił na Chińczyków i w jego sytuacji chyba słusznie, jeśli nie chce być psem łańcuchowym Putina/Miedwiediewa, a zarazem trzymać pewien dystans od Brukseli, Chińczycy zapewniają kasę, dzięki czemu nie musi się stresować płatnościami do Moskwy, ale to do czasu... aż na Bałtyku skończy się budowa rury, wtedy Łukaszenko może mieć "ciepło", ale wtedy też powinien być już wystarczająco zabezpieczony finansowo przez Chińczyków
uczciwie trzeba przyznać, że sprytnie lawiruje, kto wie czy dla samych Białorusinów to też nie najlepsze rozwiązanie...
Nu i niech lawiruje... <_< chutko wybory... przez kilku miesacew... wtedy uwidzem, kto bedzie przezidentom...
tak, on chitry, ale 16 lat to bardzo za wiele! i fig z getymi chinczykami! lepej w UE ijsc! jak to robi Janukowicz!
 

aumgn

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2010
Posty
107
Punkty reakcji
5
odnośnie Łukaszenki, to on teraz postawił na Chińczyków i w jego sytuacji chyba słusznie, jeśli nie chce być psem łańcuchowym Putina/Miedwiediewa, a zarazem trzymać pewien dystans od Brukseli, Chińczycy zapewniają kasę, dzięki czemu nie musi się stresować płatnościami do Moskwy, ale to do czasu... aż na Bałtyku skończy się budowa rury, wtedy Łukaszenko może mieć "ciepło", ale wtedy też powinien być już wystarczająco zabezpieczony finansowo przez Chińczyków
uczciwie trzeba przyznać, że sprytnie lawiruje, kto wie czy dla samych Białorusinów to też nie najlepsze rozwiązanie...
A co chińczycy z tego mają?
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
Janukowycz w UE? Na jakiej podstawie takie wnioski, Gintowt?
Ale on wydaje taku polityku. Chodzi o tym ze wkrotce (przes kilka lat) bedzie odmieniony eurapiejski wizy dla ich, oni szybko dolonczat do swobodnoj ekonomicznoj zony handliu z UE. To taki nawiny!
I to ukrainska narodowa strategija polityczna - strategiczne partnerstwo z Rosja i kurs na intergacyju z UE z metaj dolaczenia do tej samej UE. :) to tak i dla nas dobrze
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale ostatnio prawie cały czas w Lbn jestem i nie miałem neta na stancji do dziś.

Szkoda, że takie drogie wizy macie przez to je**ane Schengen, bo z chęcią bym na żywo pogadał ;) Do tego nie uśmiecha mi się dawanie odcisków palców do paszportu, żebym to ja przyjechał na Białoruś.

Mam pytanie co do linków które podałeś. Któryś z nich jest niezależny? Tzn. nie poddany żadnej cenzurze? Interesuje się sytuacją na wschodzie i chciałbym mieć obiektywne dane.

Qon, moim zdaniem Janukowycz to taki Juszczenko w wydaniu Białoruskim, próbuje być niezależy, ale nie wyciągał bym wniosków takich jak Gintowt odnośnie zbliżenia z UE.
 

Siwam

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
1
Witam. Jako polski historyk, obecnie lektor angielskiego, jestem zdania, ze Bialorus i Bialorusini sa Polsce bliscy, przyjazn to najwalsciwsza droga.
Lukaszenke nalezy cenic za to, ze chroni kraj przed grabieza i nie dal jej zjesc rekinom, czy dziwi wiec ze sie go gdzieniegdzie nie lubi. Ja go lubie i szanuje i dobrze mu zycze. Kiedy bylem w Anglii w 2008 roku, mialem okazje podzielic sie swoimi sympatiami do Bialorusi (obecnie mieszkam i pracuje w Mazowieckiem, 19 min. jazdy kolejka od Dworca Centralnego w Warszawie). On myslal, jak sie okazalo, podobnie, bedac z kolei obywatelem Litwy. Dal mi ciekawy przyklad. Otoz jego dwoch kolegow wyjechalo na Bialorus i nadal tam pozostawali. Maja tam mieszkania - dowiedzialem sie - i sa widocznie zadowoleni.
Lukaszenko pilnuje gospodarki a kraj nie jest rozkradziony w imie 'pseudokracji'. Pozdrawiam go i narod bialoruski, nam zas zycze odprostowania karkow, nawyklych do wizji odleglego, bo nieistniejacego Raju Zachodu. Bylem w Anglii 2 lata. Zyczliwi ludzie, ale ruina moralna olbrzymia, wspolczuje.
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale ostatnio prawie cały czas w Lbn jestem i nie miałem neta na stancji do dziś.

Szkoda, że takie drogie wizy macie przez to je**ane Schengen, bo z chęcią bym na żywo pogadał ;) Do tego nie uśmiecha mi się dawanie odcisków palców do paszportu, żebym to ja przyjechał na Białoruś.

Mam pytanie co do linków które podałeś. Któryś z nich jest niezależny? Tzn. nie poddany żadnej cenzurze? Interesuje się sytuacją na wschodzie i chciałbym mieć obiektywne dane.

Qon, moim zdaniem Janukowycz to taki Juszczenko w wydaniu Białoruskim, próbuje być niezależy, ale nie wyciągał bym wniosków takich jak Gintowt odnośnie zbliżenia z UE.

To naprawdo zal... ze nie jestesmy w Schengene... dlatego zeby pojechat do was mamy placic 60 euro. pry tym ze rosjane musze za to placic 30 euro. :( :(

To owszem wszysci niezalezny!!! :) weciej, to naszy apazicyjnyje medya, z wtjatkem http://www.tut.by/ - to prosto resurs przywatny i niezaliezny.

Panstwo, Janukowycz - to prezident Ukrainy! Jakoje wydanie Bialoruskie! :D
 

Gintowt

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Minsk, Belarus.
Witam. Jako polski historyk, obecnie lektor angielskiego, jestem zdania, ze Bialorus i Bialorusini sa Polsce bliscy, przyjazn to najwalsciwsza droga.
Lukaszenke nalezy cenic za to, ze chroni kraj przed grabieza i nie dal jej zjesc rekinom, czy dziwi wiec ze sie go gdzieniegdzie nie lubi. Ja go lubie i szanuje i dobrze mu zycze. Kiedy bylem w Anglii w 2008 roku, mialem okazje podzielic sie swoimi sympatiami do Bialorusi (obecnie mieszkam i pracuje w Mazowieckiem, 19 min. jazdy kolejka od Dworca Centralnego w Warszawie). On myslal, jak sie okazalo, podobnie, bedac z kolei obywatelem Litwy. Dal mi ciekawy przyklad. Otoz jego dwoch kolegow wyjechalo na Bialorus i nadal tam pozostawali. Maja tam mieszkania - dowiedzialem sie - i sa widocznie zadowoleni.
Lukaszenko pilnuje gospodarki a kraj nie jest rozkradziony w imie 'pseudokracji'. Pozdrawiam go i narod bialoruski, nam zas zycze odprostowania karkow, nawyklych do wizji odleglego, bo nieistniejacego Raju Zachodu. Bylem w Anglii 2 lata. Zyczliwi ludzie, ale ruina moralna olbrzymia, wspolczuje.

Witam Pana)))
Tak, nas wiele czego jednuje.
To u nas normalne zyc. Pewno w Polske lepej... ale tak, nikt nie obrabowywaje kraj... mamy pewnu stabilnosc... werzu w "dobru i careful wladu"... ale jeden czlowiek nie moze byc prezydentem 16 lat i potym jeszcze 5 (u nas wyborzy prezydenckie in December)... to stagnation in economy, society, politics... i tego ze on taki miekki dyktator nic nie odmienie...

a co, Polska maje wielu problem z tego ze jest czlonkiem UE?

i co z moralnosciu w Anglii?
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Z tego co wiem, to z drugiej Irlandii setki tysięcy wyemigrowały w ostatnich latach na wyspy, a nie z Białorusi, kolego.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ostatnio czytałem że Milinkiewicz uderzał w dziady proszalne do Putina
żeby sfinansował mu wybory i poparł go w tych wyborach...
 
Do góry