Bezsenność

W

wiki9969

Guest
Lucanus, punkt 3 no i 4 podobno jest skuteczny. Tylko jest jedno ALE. Gdzieś wyczytałam, że osoby które to stosują z czasem stają się lunatykami.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Ja radze sobie z bezsennością przyjmując tabletki ziołowe Forsen, które mają w swoim skłądzie m.in. melisę, magnez, szafran. Osobiście bałbym się zażywać coś silniejszego, zawsze to obawa przed uzależnieniem i byciem następnego dnia nieprzytomnym i omamionym. Warto też poszukać bezpośredniej przyczyny bezsenności i ją zwalczyć.
 
S

Sylwia1234

Guest
Mnie pomogło jedynie kupno nowego materaca jak ten, niestety tabletki nasenne nie pomagały ani psychiatra a alko tylko pogarszało sprawę, serio nie radzę bo można jeszcze gorzej popaść w depresje.
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
rafii009 napisał:
Ja radze sobie z bezsennością przyjmując tabletki ziołowe Forsen, które mają w swoim skłądzie m.in. melisę, magnez, szafran. Osobiście bałbym się zażywać coś silniejszego, zawsze to obawa przed uzależnieniem i byciem następnego dnia nieprzytomnym i omamionym. Warto też poszukać bezpośredniej przyczyny bezsenności i ją zwalczyć.
Tabletki ziołowe charakteryzują się dość słabym działaniem, niestety nie wszystkim pomagają. Dlatego podczas wyboru preparatu warto zwrócić również uwagę na obecność w nim melatoniny, która nie uzależnia a ułatwia regulację rytmu okołodobowego organizmu.

Pozdrawiam.
Magda,
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
W samym zaśnięciu pewnie pomaga niewiele, ale za to wpływa pozytywnie na układ nerwowy. Wg różnych źródeł pomaga w walce ze znużeniem i zmęczeniem. Działa więc pozytywnie na nasze samopoczucie.

Pozdrawiam,
Magda.
 

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
dziwi mnie bo sportowcom też zalecają magnez i z innych pobudek niż te co wymieniliście to co jest na wszystko?
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Nie na wszystko, ale jest niezbędny do prawidłowej pracy organizmu.

Pozdrawiam.
Magda,
 

pinky_1

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kalisz
magdaapotex napisał:
Nie na wszystko, ale jest niezbędny do prawidłowej pracy organizmu.

Pozdrawiam.
Magda,
A to nie jest tak, że poprostu wszystko co jest potrzebne naszemu organizmowi musi zostać do niego dostarczone żeby prawidłowo funkcjonować?
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
pinky_1 napisał:
A to nie jest tak, że poprostu wszystko co jest potrzebne naszemu organizmowi musi zostać do niego dostarczone żeby prawidłowo funkcjonować?
Eeee....??. Nie rozumiem postawionego pytania w świetle wypowiedzi Magdy.
 

lania

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2014
Posty
26
Punkty reakcji
0
ja zrozumiałam to w ten sposób że magnez nie jest dobry na wszystko ale na sen owszem pomaga, bo dzięki niemu organizm lepiej funkcjonuje chociaz nie wiem dlaczego
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Dokładnie tak Lania. Magnez wpływa na prawidłową pracę układu nerwowego, dzięki czemu poprawia procesy myślowe czy zmniejsza uczucie znużenia. Inaczej mówiąc, magnez pomaga w odprężeniu się co z pewnością ułatwia zasypianie.

Pozdrawiam,
Magda.
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Magnez to jeden z podstawowych mikroelementów potrzebnych do życia. Jest niezbędny np. do pracy układu nerwowego. W przypadku jego niedoborów dochodzi do szeregu zmian w organizmie (od drżenia mięśni po nieprawidłową pracę serca). Dlatego nie powinniśmy lekceważyć jego roli w codziennym życiu.

Pozdrawiam,
Magda.
 
M

Mother Russia

Guest
pinky_1 napisał:
A masz jakąś inną, sprawdzoną metodę?
Chociażby mianseryna (nazw handlowych celowo nie podaję). Wystarczy jedna tabletka przed udaniem się na spoczynek nocny.
 

magdaapotex

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Mianseryna to środek psychotropowy. Może być stosowany tylko pod ścisłą kontrolą lekarza i w szczególnych przypadkach, np. silnej depresji. Dodatkowo wchodzi on w szereg interakcji z innymi substancjami, takimi jak barbiturany czy leki przeciwkrzepliwe. W leczeniu bezsenności powinna być stosowana tylko doraźnie i to po wyczerpaniu innych sposobów do walki z nią.

Pozdrawiam,
Magda.
 
Do góry