Benzyna po 6zł

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
problem jest tego rodzaju, że nawet jak rząd obniży narzuty podatkowe to ceny nie spadną znacząco - rynek jest trochę zbyt zmonopolizowany. Dominujący gracze po prostu zwiększą marżę i zarobią dodatkowo
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
problem jest tego rodzaju, że nawet jak rząd obniży narzuty podatkowe to ceny nie spadną znacząco - rynek jest trochę zbyt zmonopolizowany. Dominujący gracze po prostu zwiększą marżę i zarobią dodatkowo

nie sadze aby podniesli marze AZ O TE 3/4 ktore odbiera Nam pasnwto to po 1. Po 2 sektor zdominowany przez koncenry - tak ale jednak paliwo kupujesz na stacji Shell, BP itd. - jakos ze soba konkuruja,

Po 3 moglaby sie tym zajmowac np. Urzad Regulacji Energetyki - ustalac koncernom ceny paliwa.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
daleko od urzedowego ustalania cen - to kataklizm rodem z socjalizmu. Jeśli koncernom narzuci się zbyt małe ceny będą sprzedawać tylko na eksport, ekonomii się nie oszuka
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
daleko od urzedowego ustalania cen - to kataklizm rodem z socjalizmu. Jeśli koncernom narzuci się zbyt małe ceny będą sprzedawać tylko na eksport, ekonomii się nie oszuka

Tez jestem przeciwnikiem regulacji. Jednak, nie kazda dziedzina jest wolno rynkowa i ma mozliwosci wprowadzenia wolnego rynku. Energetyka, sektor paliwowy - jest dosc monopolistyczny a nadodatek handluje czyms niezbednym do egzystencji - energia.
Co z tym fantem wiec zrobic ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli chodzi o ropę to też bardziej rosną stawki akcyzy
 

zapalara

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
ropa21212.jpeg

To jest zestawienie ile można kupic paliwa za pensje w poszczególnych krajach
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czy temat był o cenie paliwa czy o sile nabywczej pensji ?
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Mamy najtansze paliwo. Poza luksemburigiem - mikrokrajem

A to ze pensje sa dziadowskie zawdzieczajcie polskim przedsiebiorca ktorzy potrafia tylko konkurowac kosztami.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Euro spadło prawie o 20 gr w ostatnie kilka dni. Gdzie obniżki ? Wiem wiem, partie towaru bla bla. Zobaczycie, że za tydzień, dwa, trzy - i tak nie stanieje.

I to jest właśnie mafia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rynek paliw jest w Polsce mało rynkowy a mocno zmonopolizowany, Ceny nigdy nie będą małe
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
cena Euro raczej nie ma wplywu na wysokosc haraczu jaki trzeba placic panstwu za paliwo

mafia ? tak.. poliyczno - koncernowa
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Euro spadło prawie o 20 gr w ostatnie kilka dni. Gdzie obniżki ? Wiem wiem, partie towaru bla bla. Zobaczycie, że za tydzień, dwa, trzy - i tak nie stanieje.
I to jest właśnie mafia.

Rope w dolarach sie kupuje.

Saddam chcial handlowac w EURO ale go powiesili.

rynek paliw jest w Polsce mało rynkowy a mocno zmonopolizowany, Ceny nigdy nie będą małe
Kazdy szanujacy sie przedsiebiorca chce miec monopol i ma w nosie mityczny wolny-rynek.

Masz to co chesz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dlaczego uważasz że tego chciałem, ja protestuję przeciwko polityce rządzących, którzy ugruntowują monopolizm
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
dlaczego uważasz że tego chciałem, ja protestuję przeciwko polityce rządzących, którzy ugruntowują monopolizm
Rzady nie sa przyczyna monopolow.

Po usunieciu rzadow przedsiebiorcy dalej beda chceli miec monopole niezaleznie od tego czy ci sie to podoba czy nie. Co silniejsi osiagna to w sposob taki czy inny.
Taka natura biznesu.
 

musak

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Nie powinno być zaskoczenia. Patrząc na sytuację gospodarczą i polityczną na świecie, to możemy póki co spodziewać się podwyżek samych (szkoda, że nie w pensji...). Ponadto jeszcze przed 2012 było mówione, że możemy się spodziewać ceny paliwa w wysokości 7-8zł na litrze, co poskutkuje podwyżką wszystkiego :(
 
Do góry