Bardzo proszę o przetłumaczenie wiadomości którą otrzymałem.

Norbert1622

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2010
Posty
126
Punkty reakcji
18
Wiek
32
Miasto
Biała Piska
Bardzo proszę o przetłumaczenie tego maila na język polski, ponieważ nie zrozumiałem całego tekstu i nie wiem co mam odpisać.

I am very much interested in your items, ALLEGRO as brand new packed New Boxed suitable . I actually want to get it for my clients in Africa as a gift this season in which i want it sent to them therefore i will like you to treat this transaction very urgent and the shipment shall be to Africa (Lagos-Nigeria) though i am in the EUROP. I am ready to pay you in EUR via bank transfer, for your item, with the cost of shipment to Africa. i would like you to know that as the payment is made you will be receiving a confirmation and approval letters confirmed by the bank that your payment has been made that you shall release the package for shipment. so if you are interested you could send me your full name and contact address with which payment will be made. Thanks for your understanding.

Regards
Dawson International PLC,
London.U.K
+447024097780
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
powiem Ci tylko tyle!!
Lepiej nie odpowiadaj na tego maila, bo ja przez dokłądnie cos takiego omalo co nie zostalem oszukany na ponad 1000 zł! To są oszuśći ( mnie chciała wrobić Meli Barbara - sprawdz sobie w google )!!
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Masz odpisać "Better luck next time, fuckers".
 

Norbert1622

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2010
Posty
126
Punkty reakcji
18
Wiek
32
Miasto
Biała Piska
Serdeczne dzięki za pomoc.
Też wydało mi się to podejrzane, tym bardziej że było to napisane w języku obcym i jeszcze ta AFRYKA :D.
Jeszce raz dziękuję i serdecznie Pozdrawiam :)
 
Do góry